Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: 7x08 The Rings Of Akhaten  (Przeczytany 18323 razy)

NinaX

• Niegroźny Ufomaniak
  • **
  • Co mi zrobisz? +5/-8
  • Wciąż czekam na Doktora i na list z Hogwartu.
Odp: 7x08 The Rings Of Akhaten
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 12, 2013, 08:55:25 pm »

I mnie nie porwało jakoś. Obstawiam, że to przez Pannę Idealną, do której nie mogę się przyzwyczaić nadal.

Z rzeczy, które mi się podobały to przede wszystkim monolog Doktora! Yay! Był wspaniały, taki doktorowy. Uwielbiam angstującego Doktora, bo jest wtedy taki prawdziwy. Świetnie zagrana scena, Matt się popisał, jestem pod wrażeniem. Cała scena jest piękna (później wkroczyła Clara i ją popsuła, no ale). Dalej, bardzo na plus wszystkie odwołania do poprzednich serii, wnuczka Doktora! Flasbacki z przeszłości Clary też były fajne, szczególnie scena z jej mamą. Świetni byli kosmici i cały motyw kosmicznej turystyki (przypomniało mi się The Long Game i początkowe sceny z Turn Left). I TARDIS która nie lubi Clary jest świetna! :D I to, że powiedziała Doktorowi, że nie jest zastępstwem.

Z kolei nie podobało mi się, że zamienili liść (chyba, że to ma szersze znaczenie), motyw książki Clary nie do końca mi pasuje, dziewczynka i jej śpiewanie też do mnie nie przemówiło, intryga była mało zawiła, mało jakaś inteligentna (chyba chodziło tylko o to, by Matt dostał TAKI monolog). No, ale największym minusem, jak dla mnie jest Panna-Clara-Idealna. Ten cukier zgrzyta mi między zębami. Jaka ona jest wrażliwa (jak Rose), inteligentna (jak Martha), z charakterkiem (jak Donna), pewna siebie (jak Amy), zabawna (jak Rory), no po prostu dziewczyna idealna! <przewraca oczami>. A już najbardziej mi się nie podobała scena z liściem - bo okazuje się, że jest też genialna, no od razu wiedziała, co zrobić i co powiedzieć, o tak, obcy facet zabiera ją w kosmos, a ona nie ma pytań/zastrzeżeń/, z kolei z marszu wie co i jak zrobić. Okropnie naciągane, okropnie wyidealizowane i okropnie irytujące. Mam jednak nadzieję, że się z czasem do niej przekonam, gdy się w końcu okaże, że ma wady, jak normalny, zwyczajny człowiek z krwi i kości, i jak przestanie się ciągle uśmiechać, bo to nie jest w ogóle naturalne.

Kochałabym ten odcinek, gdyby był sam Doktor albo jego towarzyszem był ktoś inny ;)
MY WHO WORLD

Wciąż czekam na Doktora i na list z Hogwartu.

Amy: 12 lat i 4 psychiatrów.
Doktor: Czterech?
Amy: Ciągle ich gryzłam.
Doktor: Dlaczego?
Amelia: Mówili, że nie istniejesz.

Doktor: The life out there, it dazzles. I mean, it blinds you to the things that are important. I've seen it devour relationships and plans... It's meant to do that. Because for one person to have seen all that, to taste the glory and then go back, it will tear you apart.

Dagu, Dark Lord of All

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +103/-110
  • Hungry like the wolf.
    • Blogasek.
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 12, 2013, 11:01:20 pm »

To zabawne, jak strasznie ciśniesz po Clarze, a zdaje się że niemal nic nie miałaś do Amy, która imho jak na razie Klarci (i całej reszcie towarzyszy) mogłaby sznurówki wiązać :P
WHOOOO AAAAMMM IIII?!?

Nawet świnka potrafi wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

Eirene

• Pasażer T.A.R.D.I.S
  • Co mi zrobisz? +37/-8
  • mała, wredna i kochana
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 12, 2013, 11:29:47 pm »

Teraz sobie pomyślałam, że fajniejsze byłoby podróżowanie z wiktoriańską Klarą. Zarówno 9,10 jak i 11 wciąż podróżowali ze "współczesnymi" nam osobami. Może taka osoba z przeszłości byłaby ciekawsza.

Rory zabawny? Chyba w 1 odcinku mu się zdarzyło  :P
I tylko drzewa jak świat światem, ukłony ślą tym co pod wiatr.

Goodbye Matt!

Geronimo!

• *
  • Co mi zrobisz? +74/-25
  • Basically... Run!
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 12, 2013, 11:37:26 pm »

To zabawne, jak strasznie ciśniesz po Clarze, a zdaje się że niemal nic nie miałaś do Amy, która imho jak na razie Klarci (i całej reszcie towarzyszy) mogłaby sznurówki wiązać :P
Zgadzam się. A co do sznurówek - super tekst, idealnie wpasowany.
Mnie osobiście Clara od razu przypadła do gustu i pewnie nic tego nie zmieni. Nie jest idealna, ale jest taka jaka powinna być. To nieprawda, że ciągle się uśmiecha. Dziewczyna dobrze gra, tak jak trzeba. Gdybym była na jej miejscu i miała takie umiejętności jak ona pewnie grałabym tak samo. Poza tym ona się dopiero rozkręca. To jest jej pierwsze tak duże przedsięwzięcie, taki występ, przed tak dużą publicznością, jest młoda jeszcze się wyrobi ale i tak chylę czoła za to jak gra, bo ma dziewczyna talent i nie widziałabym nikogo innego w roli Clary, ona ją tworzy, ona jest nią w i niej całą sobą. Mam nadzieję NinaX, że może z czasem i oby jak najszybciej się do niej przekonasz :)

moneyhoney

• *
  • Co mi zrobisz? +100/-21
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 13, 2013, 12:09:00 am »

Szczerze to chyba Martha jednak przebija Amy... Ale co do ciśnięcia po Clarze to czy to nie trochę pochopne? To dopiero drugi odcinek z nią (z tą obecną Clarą, nie liczę dwóch poprzednich), więc moim zdaniem warto by było zachować otwarty umysł na jej postać i dopiero po kilku odcinkach (albo najlepiej po ukończeniu sezonu) wydać o niej, aż tak negatywną opinię, bo w końcu my zaczynamy poznawać jej historię i aktorka dopiero się rozkręca, a przecież wiadomo, że początki są najtrudniejsze;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2013, 12:11:00 am wysłana przez moneyhoney »
Where Ten continues to bullshit his way through being a Time Lord. *blames himself to get himself out of trouble with himself*

NinaX

• Niegroźny Ufomaniak
  • **
  • Co mi zrobisz? +5/-8
  • Wciąż czekam na Doktora i na list z Hogwartu.
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 13, 2013, 01:23:47 am »

Ja nie cisnę po Clarze, tylko mówię o swoich odczuciach na jej temat i mam otwarty umysł, na pewno jeszcze zrobi wiele rzeczy,  tym jżeby mnie do siebie przekonać ;) Każdy ludzi kogo innego, w czym problem nie rozumiem? Czemu niby fakt, że nie podpasowała mi Clara, a lubiłam Amy jest zabawny?

Ty uważasz, że mogłaby jej buty wiązać, a ja uważam inaczej po prostu i wyraziłam tylko swoje zdanie, nie mówiąc od razu, że to takie strasznie zabawne, że Ty lubisz kogoś, kogo może ja nie lubię.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2013, 01:25:46 am wysłana przez NinaX »
MY WHO WORLD

Wciąż czekam na Doktora i na list z Hogwartu.

Amy: 12 lat i 4 psychiatrów.
Doktor: Czterech?
Amy: Ciągle ich gryzłam.
Doktor: Dlaczego?
Amelia: Mówili, że nie istniejesz.

Doktor: The life out there, it dazzles. I mean, it blinds you to the things that are important. I've seen it devour relationships and plans... It's meant to do that. Because for one person to have seen all that, to taste the glory and then go back, it will tear you apart.

Ankh

• Specjalista Ds. Kosmitów
  • Co mi zrobisz? +26/-4
  • Rude and not ginger
    • tumblr
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 13, 2013, 01:26:31 am »

Chyba czas założyć temat dyskusyjny o companionach ^^
Ja od siebie dodam tylko, że Clara w ogóle prawie nie miała okazji pokazać swojego charakteru...może poza odwagą i dobrym kontaktem z dziećmi. Jak dla mnie jest taką dziewczyną "na czwórkę", nie idealną, ale trochę lepsza, niż tzw. przeciętna. Czyli dokładnie taką, żeby fanki serialu (w tym ja) mogły sie z nią utożsamiać :D i super, bo moim zdaniem do tej pory nie było jeszcze takiej companionki w Nowym Who.

kruszynka85

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +1/-0
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 14, 2013, 06:51:21 pm »

Odcinek fajny, stylizacje kosmitów też ciekawe...... Doctor jak zawsze stara się chronić swoich towarzyszy...... ale Clarę widać bardziej niż innych.
Motyw z liściem troszkę mnie rozczarował, był słodki co prawda, ale myślałam, że pojawi się w dalszych odcinkach i będzie miał jakieś kluczowe znaczenie.
Clara podoba mi się, ma w sobie coś..... choć Rose nie przebije nikt i nic.
Ja również jak inni nie mogę doczekać się Dziesiątego i Rose, jestem ciekawa jak to wszystko zmontują i opracują. Mam nadzieje że moich oczekiwać jak i innych oczekujących na ich pojawienie się, scenarzyści nie rozczarują.

Ilinoria

• Niegroźny Ufomaniak
  • **
  • Co mi zrobisz? +7/-1
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 15, 2013, 01:26:29 pm »

No, piszę z tygodniowym opóźnieniem, ale za to oglądnęłam trzy razy :) Tak ogólnie rzecz biorąc bardzo pozytywnie odebrałam ten odcinek. Może nie był to najlepszy w historii ale już widać wyraźną zmianę w stosunku do poprzedniego. Akcja zaczyna się rozkręcać, znowu pojawiają się moralizatorko-dydaktyczne elementy, i coraz bardziej poznajemy historię Clary. Z drugiej strony mam wrażenie, że motyw dość oklepany, no jakoś fabuła nie była dla mnie jakaś odkrywcza, ale bardzo ładnie ukazana. Niestety końcówka w ogóle mi się kupy nie trzyma. Ten bóg ich cały niby miał wziąć ze sobą uczucia i wspomnienia Doctora, ale ten ich nie stracił, nagle wylatuje Clara z liściem i choć wielka gwiazda była już najedzona to i tak liść wszamała. Jakoś do mnie to nie przemawia i wydaje mi się trochę bez ładu i składu.
Za to ładnie śpiewali a jak wylądowali na tej planecie, to miałam wrażenie że akcja dzieje się w barze na Tatooine. :)
PS
Kocham Clarę!
‪#‎macierzeteżsąspokochociażnietaksuperjakcałki‬

Adrianna

• Konserwator K-9
  • *
  • Co mi zrobisz? +53/-15
  • poczuj magię matematyki
    • Czarne Maki
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 19, 2013, 01:36:30 pm »

Obejrzałam wreszcie! Jestem z siebie dumna. *^*
Ci aktorzy mieli niezłe głosy, wam napiszę. Oni jakoś się tym coś więcej zajmują, czy cóś..? A wie ktoś, czy można choć fragmenty tych piosenek na youtube znaleźć? :)

mientus56

• Raz Czy Drugi Widział Kosmitów
  • **
  • Co mi zrobisz? +9/-8
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 20, 2013, 08:34:02 am »

Kochałem Doctora w czasach Tennanta za to, ze serial miał fabułe zamkniętą, od pewnego czasu się to zmieniło. W poszczególnych seriach, serial poprzez pewne nawiązania w kolejnych odcinkach prowadził do niesamowitego finału. Póki co ciężko znaleźć mi elementy wiążące kolejne odcinki i zmierzające do zaskakującego finału...
"Tak właśnie robi się złym chłopcom" :D

_adrian

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +13/-9
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 20, 2013, 11:28:10 pm »

Ogólnie dobry odcinek, nie przekombinowany, poza tym lubię smaczki ze starych serii i to zawsze mnie dobrze nastraja.
Co do Clary co do której jest tyle pozytywnych opinii to na razie miło na nią popatrzeć i tyle, bez fajerwerków, za krótko jest obecna w serialu żeby ją jakoś dokładniej ocenić .
Czy końcowa scena nie kojarzy się wam ze sceną z odcinka 5x03 gdy Doktor też pogadanką próbował uratować planetę i dopiero Amy mu pomogła i się udało?
P.S.
1.Ten Dziadek wyglądał jak Imhotep z "Mumii" (w dodatku był w piramidzie!)
2.Jakim sposobem lecieli tym skuterem przez próżnię.
3.Dobrze, że szybko się zmyli stamtąd bo jak im zaczną naparzać w planetę te asteroidy, które dotąd utrzymywał na orbicie ten bożek to wątpie czy byliby skłonni oddać jej tą obrączkę :D

nile_kamala95

• Sąsiad Sary Jane
  • Co mi zrobisz? +8/-5
  • nile_kamala95
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 12, 2013, 05:02:44 pm »

Odcinek bardzo mi się podobał. Pewnie dlatego, że akurat wtedy miałam ochotę na film/książkę/odcinek serialu w takim klimacie (cwany Moffat ;D). Chodzi mi o przedstawienie jakiejś kosmicznej czy odległej cywilizacji. Świetnie, że Moffat nawiązuje do klasycznych serii poprzez wspominanie towarzyszy, co za RTD nie zdarzało się często. Pieśń, którą śpiewali dla tego bóstwa jest moim zdaniem bardzo piękna. 
"Ścieżka, którą wybrałeś by po niej stąpać, chociaż może niepewnie prowadzi ciebie coraz bliżej do Niej. Nawet jeśli los wskazuje ci znaki, nie możesz ani zobaczyć ani wyśnić, co w twoim życiu jest ci przeznaczone. Te kilka chwil, które zostały ci pożyczone, kończysz je właśnie teraz przeżywać. Ona ciebie zabierze niewątpliwie. Spójrz na swą dłoń. Linia, która przykuła cię do życia, już nie istnieje. Chodź, obejmij mnie. Jestem twoim Końcem."- Kaal[/b]

Kotna

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +4/-2
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 18, 2013, 01:46:50 pm »

Odcinek niezły, nawet mi się podobał. Wydawał się być klimatyczny, zaciekawiła mnie postać Merry. Na plus oceniam nawiązanie do starszych serii i pokazanie przeszłości Clary i jej rodziców, oraz motyw tego liścia. Mumia wydawała mi się być lekko upiorna i wywoływała napięcie, przynajmniej u mnie.
    [/list]

PharellMan

• Zagubiony Ziemianin
    • *
    • Co mi zrobisz? +4/-0
    • Why we actually here?
    « Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 15, 2016, 07:21:22 pm »

Ilekroć oglądam ten odcinek, on jest po prostu ŚWIETNY! O ile opowieść rodziców Clary z początku wydaje się być zbędna, o tyle przynajmniej potem znamy ich historię przy oddawaniu pierścionka dla tego potwora.
    No i ten potężny cytat: "Ofiarowałaś się, więc pewnie wiesz co to oznacza... [...] To nie Bóg... Pożera dusze, ale to nie jest Bóg... To wampir. Nie musisz mu się oddawać" - pije razem z twórcami do WIADOMOKOGO...  :^>
    Zdecydowane 10/10 ode mnie. :)