Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: 7x03 A Town Called Mercy  (Przeczytany 10707 razy)

NinaX

• Niegroźny Ufomaniak
  • **
  • Co mi zrobisz? +5/-8
  • Wciąż czekam na Doktora i na list z Hogwartu.
Odp: 7x03 A Town Called Mercy
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 09, 2013, 08:22:11 pm »

Kolejny świetny odcinek!

W końcu odcinek w którym po 11. widać traumę związaną z Wojną Czasu, ta jego bezwzględność i okrucieństwo - powtarzam się - ale lubię taką twarz Doktora, zdecydowanie trafia to w mój gust. Bardzo mi się podobały słowa Amy, że Doktor nie może być zbyt długo sam, szczera prawda. To zresztą było już widać po Journey's End, kiedy 10. zaczął naprawdę ostro świrować i uważać się za nie wiadomo kogo. Potrzeba mu ludzi, którzy ściągnęliby go na ziemię i dali po uszach.

W tym odcinku był wspaniale przedstawiony dylemat moralny i Trudne Pytanie, która nie ma dobrej odpowiedzi. Bardzo mi się to podoba, szczególnie, że całe to moralizatorstwo w Doktorze zawsze wypada naturalnie, nic nachalnego. Poza tym było w tym odcinku sporo humoru no i Dziki Zachód oczywiście!

Jedynym minusem jest zbyt mało Rory'ego. Zdecydowanie! Szczególnie, że to zmierzch Pondów, chciałabym go więcej, żeby się nacieszyć!
MY WHO WORLD

Wciąż czekam na Doktora i na list z Hogwartu.

Amy: 12 lat i 4 psychiatrów.
Doktor: Czterech?
Amy: Ciągle ich gryzłam.
Doktor: Dlaczego?
Amelia: Mówili, że nie istniejesz.

Doktor: The life out there, it dazzles. I mean, it blinds you to the things that are important. I've seen it devour relationships and plans... It's meant to do that. Because for one person to have seen all that, to taste the glory and then go back, it will tear you apart.

Saviorus

• Zagubiony Ziemianin
  • *
  • Co mi zrobisz? +1/-0
Odp: 7x03 A Town Called Mercy
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 19, 2014, 09:46:49 pm »

Najlepszy odcinek siódmej serii. Fabuła, muzyka, humor, gra aktorska, ogólny koncept, scenografia i bohaterowie to po prostu mistrzostwo świata. No i oczywiście kreacja cyborga: "There's one more. The Doctor."