Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: 6x08 Let's Kill Hitler  (Przeczytany 14517 razy)

icywind

• Raz Czy Drugi Widział Kosmitów
  • **
  • Co mi zrobisz? +16/-3
Odp: 6x08 Let's Kill Hitler
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 29, 2011, 12:45:31 pm »

River ukradnie Tardis? Te "ludziki" doszły do wniosku, że znaleźli River gdy zobaczyli dane tardis a tam pisało "listed as stolen".

TheKid

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 29, 2011, 01:41:42 pm »

Może "Listed as stolen" bo Doktor ukradł Tardis, a oni po prostu wiedzieli że River jest z Tardis powiązana?

Adrianna

• Konserwator K-9
  • *
  • Co mi zrobisz? +53/-15
  • poczuj magię matematyki
    • Czarne Maki
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 29, 2011, 01:54:02 pm »

Nie pisałam wcześniej, bo w stanie nie byłam :) Ja także oglądając drugi raz z napisami nie dowiedziałam się za dużo więcej. "Hello, Benjamin!" Kim ten Beniek jest??? To jak River (nie, idiotko! Melody!!) próbowała zabić Doktora było prześwietne. I kręgi w Leadworth. I Doktora "Seriously?" I "Doctor? Doctor who?" I Hitler dostający w twarz. I siedzący w komórce. I robiący w niej hałas ("to Hitler w komórce") I ślub!! Tak! Te testy o ślubie. I RoseMataDonnaAmy+FishFingerandCUSTARD!!!! :D Co tam jeszcze było... A!! Efekty specjalne! Mel rzuca Tardis, która nagle jest prawdziwa i sobie leeeeeci :) I młodość naszych znajomych :D "Przyjaciel""Gej". Wyłam XD Troszkę dziwne, że River nagle oddała mu pozostałe regeneracje, nie? W końcu prawie gościa nie zna, a i tak ma wbite, że ma go zabić. No i dlaczego River chce studiować archeologię? Bo szuka dobrego mężczyzny. Przypominam, że takiego właśnie zabiła, i taki sobie na wojnę szedł. O moja głowa. Nie wiem, czy coś jeszcze było, ale chyba oglądnę po raz trzeci :)

MacG

• Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +68/-7
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 29, 2011, 02:30:08 pm »

Wyłam XD Troszkę dziwne, że River nagle oddała mu pozostałe regeneracje, nie? W końcu prawie gościa nie zna, a i tak ma wbite, że ma go zabić.

Też mi to zgrzyta. Choć skoro Lex Luthor jednym zdaniem potrafi zmusić Supermana do samobójstwa to może Doktor posiada zdolności przerobienia złej River na dobą kilkoma słowami.

Ciekawi mnie czy to oddanie regeneracji będzie wykorzystane przez twórców jako furtka do wprowadzenia kolejnych inkarnacji Doktora po trzynastej. Ile River mogła mieć jeszcze regeneracji? 10?

Hello, Benjamin!" Kim ten Beniek jest?

Kolejne - po "The Impossible Astronaut" - nawiązanie do "Absolwenta".
Life is like a hurricane... here in TARDIS.
Silence, Yeti, Ice Warriors - he is a Time Lord.
Might solve a mystery... or rewrite history!

Doctor! Whooo!

D-d-daleks! Look,  behind you!
There's the Master out to find you!
What to do? Just grab on to some

Doctor! Whooo!

maga164

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 29, 2011, 09:20:43 pm »

Szczerze to nie podobał mi się ten odcinek. Może trochę za dużo oczekiwałam, ale wolę odcinki w stylu a good man goes to war. Tutaj nie było żadnych łez i żadnych wzruszeń - niby śmierć doctora, ale od początku do końca wiedziałam, że nic z tej śmierci nie będzie. W dodatku River po regeneracji wciąż była taka Mel-owata... Ech, następny chyba bardziej mi się spodoba, bo oczekiwania spadły. :-\

Talerz

• Obrońca Ziemi
  • Co mi zrobisz? +3/-0
    • www.mw.propl.eu/forum
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 29, 2011, 09:34:55 pm »

Odkąd Moffat przejął dowodzenie nad Doctorem Who, ten serial bardzo się zmienił moim zdaniem. Za czasów RTD było jakby... Spokojniej? Mniej skomplikowanie? Od czasu pojawienia się 11th Doctora na ekranie, tempo akcji wyraźnie przyśpieszyło, a Intryga wybudowała kolejne piętro w swojej piwnicy ;)

"Let's Kill Hitler" jest tego idealnym przykładem. Akcja pędzi na złamanie karku, nawiązań do poprzednich odcinków jest multum, a klimat jest zgoła odmienny niż u RTD :) Uwielbiam zwłaszcza pierwszą część tego odcinka: znaki na polu w Leadwerth, pojawienie się Mels, jej regenracja... Jedno zaskakujące rozwiązanie po drugim bo kto by się spodziewał że Hitler skończy w schowku na samym początku odcinka, a całe realia będą robić tylko za tło akcji? Trochę nad tym ubolewam, ale może w końcu stworzę ten swój fanfic z akcją w epoce ;)

Druga połowa odcinka i umieranie Doc'a trochę mniej mi się podobało (no ile można? Wiem że 32 minuty, ale mi się ciągnęło ^^) i ta cała przemiana która zaszła w River to trochę dla mnie naciągana była (w 32 minuty... To tak szybko można zmienić diametralnie swoje poglądy?) i w ogóle myślałem że jeszcze ten psychopatyczny wątek pociągnął (podobnie jak wcześniejsze losy Melody Pond, bardzo mnie zaintrygowały bo nic o nich nie ma i chciałbym się dowiedzieć czy to w Mels regenerowała się ta dziewczynka na końcu 2 odcinka 6 serii i w jakich czasach to miało miejsce).

I wpadka autorów! Podczas finałowej rozmowy w T.A.R.D.I.S. i pomiędzy Doctorem, Amy i Rory'm, w tle za Time Lordem widać na ekranie zdjęcie postaci. To na pewno jest Doc, bo przecież chwilę wcześniej kanał w telewizorku został przełączony! Zapewne w niepoprawnej kolejności kręcili wówczas sceny, a dopiero potem montowali je ;)

vulpes

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 29, 2011, 09:45:16 pm »

Witam, pierwszy post, etc. : )

Hm, ja polubiłam postać Mel i aż mi się szkoda zrobiło jak doszło do regeneracji i okazało się że to River ; p
No i mimo wszystko dziwię jej się że się tak cieszyła z nowej postaci - blond Melody wygląda starzej i ma trochę gorszą figurę ; p

Capitano Lommasi

• Excuse me, you've got something...
  • Moderator Globalny
  • Konsument paluszków rybnych z budyniem waniliowym
  • Co mi zrobisz? +186/-93
  • ... there... just in the corner of your eye
    • Recenzje DW Classic
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 29, 2011, 10:00:13 pm »

I wpadka autorów! Podczas finałowej rozmowy w T.A.R.D.I.S. i pomiędzy Doctorem, Amy i Rory'm, w tle za Time Lordem widać na ekranie zdjęcie postaci. To na pewno jest Doc, bo przecież chwilę wcześniej kanał w telewizorku został przełączony! Zapewne w niepoprawnej kolejności kręcili wówczas sceny, a dopiero potem montowali je ;)
Nie jestem pewien, czy mamy na myśli tę samą scenę, ale jeśli tak, to nie wpadka. Ekran jest podzielony na dwie części: na jednej jest fotka Doktora, a na drugiej dane o czasie i miejscu jego śmierci. Gdy Doktor "zmienia kanał" wyraźnie widać, że znika tylko ta połowa z danymi - ta ze zdjęciem zostaje.
The Deal
Słowa: PresidentRomana
Tłumaczenie: Moja skromna osoba ;)

Spoiler for Hiden:
Mały chłopcze
Iść nie masz gdzie, tak tęsknisz za domem
Na Trionie
Mały chłopcze
Pakt dziś z tobą zawrę, jeśli wywiążesz się
Jestem Czarnym Strażnikiem

Refren:
Kula ze szkła jest czymś zbyt oczywistym
Dla szpiega, zamiast niej weź to
Słabość twą, lub chęć zdrady wyczuję
Śmierci Władcy Czasu chcę
Przyrzekłeś mi, Turlough,
Jesteś teraz w mocy mej
Jasny rozkaz wydałem
Zgładź Doktora gdy zbliży się

Uczniu z Anglii
Jest w zasięgu ręki twej, wypełnij zadanie
I zgładź go
Uczniu z Anglii
Zignoruj to, co mówi, on miesza w głowie ci
Daj dowód lojalności swej

(Refren)

Nie dbam o to już więcej
Nie zabiję go; był zawsze
Tak dobry dla mnie choć nie zasłużyłem
Zrywam naszą umowę
Nie masz nade mną władzy
To jasne jak słońce jest
Dla mnie to ty tutaj jesteś złem

Renoir

• Agent Czasu
  • Co mi zrobisz? +6/-0
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 29, 2011, 10:11:48 pm »

Odcinek bardzo mi się podobał i chyba stanie się, póki co, moim ulubionym w szóstej serii. Mam wiele ulubionych momentów, wyszedł dość śmiesznie, choć miałam przed obejrzeniem pewne obawy. Bardzo mnie ciekawi, tak samo jak resztę pewnie : ) co też Doctor wyszeptał River na ucho i co to za pytanie dotyczące Ciszowców. Ale już widzę swój wyraz twarzy jak się to wyjaśni, może w październiku. Padnie to pytanie, a ja będę tak siedzieć i siedzieć... : D Rooorrryyyy! Pewnie macie to uczucie, że ostatnio jest zbyt fajnie i w końcu się za niego Moffat zabierze, co? ^^ To brzmi tak jakby postacie żyły własnym życiem, dopóki Moff ich nie dopadnie. Melody Pond w tym odcinku to... zwierzę : D Kobiety w bieliźnie uciekające przez miasto! ^^ "Fish fingers and custard!" Mała Amelia to mistrzostwo i jej mina, kiedy to powiedziała! I mały Rory, i nazwanie go gejem! ^^ Świetne nawiązanie do serii z Tennantem, jeśli chodzi o byłe towarzyszki, chociaż mogły coś powiedzieć. Jestem zachwycona, chociaż niektórzy myślą, że był taki sobie ten odcinek... Płaszcz Doctora nieźle wyglądał, postać Mels całkiem przyjemna, ale coś mało Hitlera było... zamknęli go w szafce i co?
http://whomanistyka.tumblr.com/post/9552984071
Ach, obejrzę jeszcze raz!
vulpes - witamy!
"The Dream Lord: If you die in the dream, you wake up in reality. Healthy recovery in next to no time. Ask me what happens if you die in reality.
Rory: What happens?
The Dream Lord: You die, stupid. That's why it's called "reality"."

Leon78657

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +25/-10
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 29, 2011, 10:53:14 pm »

Genialny odcinek w końcu widzimy początek River Song Teraz wszystko będzie jeszcze chaotyczniej i fajniej.

godofmischief

• Odwiedził Barcelonę z Dziesiątym
  • **
  • Co mi zrobisz? +68/-27
  • misha u little shit
    • http://moonvelvet.deviantart.com/
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 29, 2011, 11:25:04 pm »

Hm, ja polubiłam postać Mel i aż mi się szkoda zrobiło jak doszło do regeneracji i okazało się że to River ; p
No i mimo wszystko dziwię jej się że się tak cieszyła z nowej postaci - blond Melody wygląda starzej i ma trochę gorszą figurę ; p

hi5, z ust mi to wyjęłaś XD

"And on the 8th day God created rock and roll!"

Marzen.

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +23/-7
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 30, 2011, 01:13:22 pm »

odcinek w dechę ! chociaż szczerze mówiąc myślałam,że będzie troche inny :) a ta scena na polu od razu wiedziałam że to River jedzie a tu wychodzi Mel trochę zbiło mnie to z tropu ale jednak później okazuje się że to River ! i powiem Wam,że nie przepadałam za bardzo za Amelią ale chyba zaczynam się do niej przekonywać :) ja chce już kolejny odcinek ! :) nie wiem dlaczego ale wśród hologramów zabrakło mi Sary Jane Smith ! :)

Astroni

• Ten Który Przegadał Stworzenie z Midnight
  • **
  • Co mi zrobisz? +293/-75
  • Óśmiech Ósmego
    • Profil Astroni800 na YouTube
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 30, 2011, 01:56:15 pm »

(...) zmarnowano spory potencjał (bo można było to pociągnąć, fuhrer na pewno byłby zainteresowany użyciem TARDIS jako Wunderwaffe i tym podobne).

Czy mi się zdaje czy Amy na tym polu ma jakby  bardziej rude włosy? O.o
"- Permission? - Granted" Bozieeeeeee
PRZEDOSKA MUSZKA
"Doctor nie nadąża, Doctor się pogubił" cudnecudnecudne (...)

(...) I robiący w niej hałas ("to Hitler w komórce")

Haha, no to sobie parsknęłam parę razy :D
Powiem Wam, że jeszcze nigdy tak mi się wymiana komentarzy i sprzecznych opinii o odcinku nie podobała. Aż mnie od razu wzięło na obejrzenie! Ale to już, teraz O.o
DOKTOR

Elsen: Oh… Oh? Really? I… Bugger. Crap. I… Well, then uh… I believe that I’ll have to let you enter into the main gorges, then. But uhm… The regulations oppose it. Alright uh… I… I suppose this is a very special case, as stated in paragraph five.

The Judge: Sorry, but I fear I have to respond in the negative.

Yes, I am still OFF.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

icywind

• Raz Czy Drugi Widział Kosmitów
  • **
  • Co mi zrobisz? +16/-3
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 30, 2011, 02:37:59 pm »

Może "Listed as stolen" bo Doktor ukradł Tardis, a oni po prostu wiedzieli że River jest z Tardis powiązana?
Wtedy powiedzieliby, że to może być ona a nie, że to z pewnością ona.
Doktor ukradł Tardis ale skąd mieliby to wiedzieć?

Vampircia

• Dziecko Czasu
  • Co mi zrobisz? +22/-12
    • http://www.vampirciowo.pl
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 30, 2011, 09:39:51 pm »

Mam mieszane uczucia po tym odcinku. Chciałam napisać coś konstruktywnego, ale tak namieszali, że już sama nie wiem, co o tym myśleć. Dobrze, że River się zmieniła, bo w tym poprzednim wcieleniu była strasznie irytująca. I nie rozumiem jednej rzeczy, jak Doktor szukał interfejsu, to stwierdził, że schrzanił wszystkie swoje towarzyszki. Niby w jaki sposób schrzanił Marthę? Dzięki niemu zrobiła karierę w UNIT, jak dla mnie to on ją "upgradował".
http://www.vampirciowo.pl/images/sexysimm.jpg[/img]
I powiadam wam, nie ma takiego słowa jak "fanfick".