Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: 4x12 The Stolen Earth  (Przeczytany 18220 razy)

Effka

• Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +1/-1
4x12 The Stolen Earth
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 29, 2008, 09:13:30 pm »

To ja jeszcze dodam, że bardzo podobała mi się wizja Shadow Proclamation i nawet te ich czerwone jak u królików oczy dobrze się wpasowały ;)
Gadanie w języku Judoon trochę mnie zaskoczyło, bo dlaczego TARDIS który stał obok tego nie tłumaczył? A potem jeden z Judoon normalnie po angielsku rozmawia z Donna.
Ooo i jeszcze mi się podobało jak ta z Proklamacji Cieni zapytała kim w ogóle jest Donna, a ona tak fajnie się odgryzła :)
Bałam się, że taki zmasowany atak towarzyszy Doctora popsuje odcinek, ale na szczęście zostałam mile zaskoczona, bo według mnie wszytko do siebie pasowało, każdy odegrał jakąś istotną rolę ;)
A scena kiedy Ianto słyszy jak Ziemia się poddaje i aż nie może utrzymać tacki z filiżankami w rękach też taka bardzo realistyczna mi się wydała, bo wyobrażam sobie co może czuć człowiek, który słyszy, że jego planeta zostaje zniewolona :rol:

A i polecam Confidential, bo ciekawy jest, dużo historii serialu, pokazane jak wcześniej wyglądał Davros ( jak dla mnie strasznie tandetnie, ale ja jestem uprzedzona), jak przed laty tworzono Daleków itp.
Najbardziej podobała mi się scena, w której ci obsługujący Daleków pokazywali co i jak ciesząc się przy tym jak dzieci i scena kiedy David widzi Davrosa i aż z wrażenia robi mu zdjęcia telefonem :p

Kilkee

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +3/-0
4x12 The Stolen Earth
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 29, 2008, 09:30:50 pm »

Effka napisał/a:
A i polecam Confidential, bo ciekawy jest, dużo historii serialu, pokazane jak wcześniej wyglądał Davros ( jak dla mnie strasznie tandetnie, ale ja jestem uprzedzona)

W nowym Davrosie brakuje mi tego, że nie mówi jak Dalek, kiedy się wkurzy... Chociaż jak do tej pory się nie wkurzył chyba jeszcze ^^ (ale w trailerze mówił podniesionym głosem ;P) i polecam obejrzeć Davrosa w oryginale ;) zwłaszcza w starciu z Czwartym. a do tektur i plastików można się przyzwyczaić, bo w końcu w DW były i nadal są dziadowskie potworki, ale to przecież nie o nie chodzi ;)
...

dysann

• Gość
4x12 The Stolen Earth
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 29, 2008, 09:33:21 pm »

myślicie że będą już dzisiaj napisy do 4x12 ?  :smilewinkgrin::smilewinkgrin:

gnostic

• Gość
4x12 The Stolen Earth
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 29, 2008, 10:36:00 pm »

angielskie są, zawsze to lepiej doczytać niż tylko słuchać, nic nie umknie :D

Maged

• Gość
4x12 The Stolen Earth
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 29, 2008, 10:36:34 pm »

Napisy są już po angielsku (dla mnie to wyjaśniło parę rzeczy :D) tutaj. Może TARDIS tłumaczył tylko nam tego nie pokazano, tak jak to było w przypadku Hath'ów (chcieli nas po prostu rozbawić tym zabawnym językiem, no :)). Jak zestrzelili Valiant to zaczęłam krzyczeć ("Hej! Co wy robicie? Tak nie można! Tylko nie mój Valiant!" i takie tam). Wizja "wszystkich" towarzyszy mi się akurat spodobała, no bo przecież jak jest światowy kryzys, to nie jest tak, że oni siedzą sobie wszyscy cichutko w domku pok kołderką/za sofą/wstawić dowolne miejsce i czekają, aż Doctor coś wreszcie zrobi, tylko biorą się za obronę. Co do Harriet, to mam nadzueję, że się na niej nie zawiodę po raz drugi i że się tym razem zrehabilituje, bo Christmas Invasion. A w następnym odcinku powinna być, bo podają ją na liście aktorów do przyszłego odcinka na IMDB. Co do eksterminacji SJ taka jest moja teoria (na wszelki wypadek na niebiesko): będzie podobnie jak w przypadku kiedy Rose uratowała Wilfa, tylko że tym razem to Mickey, i być może Jackie, pojawią się w odpowiednim czasie i rozwalą Daleków. Takie jest moje przypuszczenie.

dysann

• Gość
4x12 The Stolen Earth
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 29, 2008, 10:54:08 pm »

są już napisy po polsku ;):rol:

gnostic

• Gość
4x12 The Stolen Earth
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 29, 2008, 10:59:04 pm »

a tak w ogóle to UNIT i Torchwood, jak na organizacje mające dostęp do obcych technologii mają strasznie badziewną broń (pominąwszy jedną sztukę z którą ganiał Jack). Gdzie chociażby lasery po ziemniaczanych Sontaranach? :D

necrohronos

• Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +13/-2
    • http://www.288wdhigz.waw.pl
4x12 The Stolen Earth
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 30, 2008, 12:46:24 am »

UNIT to UNIT (ciekawe jak wygląda polski oddział), ale Torchwood który broni imperium i wykożystuje do tego broń którą zdobędzie?

Poza tym widzieliśmy oddział amerykański (z meksykańskim dowódcą), a Sotaranie jedynie pojawili się w tamtej fabryce gdzie pracowali Polacy. Może brytyjski UNIT ostrzeliwał się tymi laserami.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2008, 07:41:45 pm wysłana przez necrohronos »
There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream; people made of smoke and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there's injustice, somewhere else the tea's getting cold. Come on, Ace. We've got work to do.

dysann

• Gość
4x12 The Stolen Earth
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 30, 2008, 10:26:08 am »

tez uważam że świetny odcinek ....
zgodzę się ze naprawdę wiele wątków, w sumie to fajnie, bo jest większe napięcie przed następnym odcinkiem.

najfajniejszym momentem było pojawienie się napisu "to be continued" xD  no tylko wyrzucić monitor przez okno

cieszę się że wprowadzili Torchwood, jednak chyba jak ktoś ich nie oglądał to może nie połapać paru rzeczy ..

brin

• Gość
4x12 The Stolen Earth
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 30, 2008, 11:49:52 am »

szczerze mówiąc zupełnie tak sobie wyobrazałam spotkanie doctora i rose czułam że nie będzie to tak romantyczne jak sie zapowiadało i ze cos im przeszkodzi , chociaż skłaniałm sie do zranienia rose a nie doctora. Jeśli chodzi o reszte to odcinek świetny zwłaszcza to niebo bez słońca, zastanawia mnie ta strata o której wspomina donnie ta kobieta z wodą, jeśli chodzi o tłumaczenie juddon to przecież jak doctor walczył z sycorax to też im tam dogryzł w języku którego tardis nie przetłumaczył:)

Durrandir

• Gość
4x12 The Stolen Earth
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 30, 2008, 12:21:39 pm »

Ja sobie wyobraziłem odsiecz Shadow Proclamation prowadzonych przez ... Jenny.
Końcówka fantazyjna: Jenny; Donna; Martha; Jack; Rose.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2008, 12:26:52 pm wysłana przez Durrandir »

Oria

• Gość
4x12 The Stolen Earth
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 30, 2008, 01:37:57 pm »

Normalnie wcisneło mnie w fotel.Super był ten bieg Rose i Doctora,tylko co tam robił ten dalek?
Ogólnie super odcinek.Już nie mogę doczekać się ostatniego!

Anika

• Gość
4x12 The Stolen Earth
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 30, 2008, 04:12:09 pm »

Jeśli chodzi o to dlaczego TARDIS nie tłumaczył to mam na to swoja (troche pokreconą) teorie: w Christmas Invasion widzieliśmy ze tłumaczenie TARDISa jest ściśle zwiazane z Doctorem wiec może TARDIS tlumaczy tylko to co Doctor chce aby zostało przetłumaczone? Dlatego nie tłumaczy tych jego wstawek typy Allons-y (żeby było śmiesznie i fajnie wygladało ;)) ponieważ Proklamacja Cieni jest owiana tajemnicą to moze aby sie tam dostac trzeba wypowiedzieć jakieś specjalne zdanie (hasło?) którego Donna nie powinna znać i dltego Doctor gadał z nimi w innym jezyku a TARDIS nie tłumaczył??? No nie wiem, ale staram sie sobie to jakoś sensownie wytłumaczyć :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2008, 04:13:41 pm wysłana przez Anika »

T-bagdiablo

• Gość
4x12 The Stolen Earth
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 30, 2008, 04:37:46 pm »

Odcinek fantastyczny, no i kolejna przemiana, ciekawe jak będzie wyglądał i jaki w ogóle będzie :rip:

MartweSerce

• Gość
4x12 The Stolen Earth
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 30, 2008, 05:34:18 pm »

Odcinek REWELACJA. A muzyka wrecz boska. Az strach pomyslec co bedzie w ostatnim odcinku. Wydaje mi sie ze Donna srtaci pamieć a szkoda bo bardzo ja lubie jako towarzyszke Doctora.
A tak przy okazji czy sa napisy do Doctor Who Confidential ????