Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu

Autor Wątek: 7x08 The Rings Of Akhaten  (Przeczytany 19878 razy)

Doctor Who Admin

• Administrator
  • Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +41/-3
    • http://drwho.pl/
7x08 The Rings Of Akhaten
« dnia: Kwiecień 06, 2013, 08:01:46 pm »

Odcinek właśnie się zakończył. Jak wam się podobał?
Napisy gotowe http://drwhoforum.pl/index.php?action=media;sa=item;in=312.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2013, 01:44:42 am wysłana przez Doctor Who Admin »

The.woman30

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +5/-3
Odp: 7x08 The Rings Of Akhaten
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2013, 08:09:34 pm »

Więc... co prawda kilka rzeczy przerosło mnie lingwistyczne, odcinek 3 razy mi się zaciął, ale...

1. Nie potrafię jej przytoczyć, ale rozmowa, gdzie Clara chciałaby się znaleźć - somewhere awsome". Awsome.

2. Och tyle obcych, można się było nasycić. I ten pies był uroczy. Niebieskie babeczki, ciekawe czym smakowały dokładnie.

3. Więc wiemy kim jest Ta Clara. Pozostały 3 kolejne. Clara wiktoriańska, Clara Daleków i Clara z huśtawki. I nadal nie wiemy jakim cudem się jest w tylu miejscach na raz.

4. Wiemy, czym był liść. Bardzo lubię ten liść. Bardzo lubię soniczny śrubokręt, a doktor znów jest w niego uzbrojony.

5. No i chyba najważniejsza rzecz - odcinek bardzo emocjonalny, scena "rozmowy" z Bogiem była bardzo wzruszająca. Żeby powiedzieć coś o niej mądrego, chyba muszę obejrzeć jeszcze raz.

Właściwie, to mam problem, z ocenieniem tego odcinka. Podobał mi się jako całość, Matt był wspaniały, polubiłam Clarę, ale znowu jest mi smutno. Dlaczego znów mi smutno...
Allons y everyone! And remember - Brainy's the new sexy

Dagu, Dark Lord of All

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +103/-110
  • Hungry like the wolf.
    • Blogasek.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2013, 08:13:58 pm »

Taki ładny odcinek.
TAKI ŁADNY, NO.

I to chyba wszystko, co mogę do tej pory powiedzieć. Zapachniało mi trochę epizodami z ery 9/10 - fajna historia bez zawiłej intrygi i wydziwiania, za to z dobrym klimatem.
Tylko mam nadzieję, że to zatrzęsienie odniesień nie doprowadzi koniec końców do jakiegoś udziwnionego, moffatowego rozwiązania. Wiecie. Może wuja Moff znowu myśli, jak przy "The Snowmen" na przykład - "A, nawalę aluzji, to nikt potem nie zauważy, że skrewiłem fabułę".
WHOOOO AAAAMMM IIII?!?

Nawet świnka potrafi wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

The.woman30

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +5/-3
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2013, 08:28:25 pm »

My zauważymy! Ale właśnie - kolejny odcinek z nawiązaniami do poprzednich serii.
http://25.media.tumblr.com/fbf5ce2bebef64db60e4a89b846aa1e3/tumblr_mkufi6KsGT1qkjxrmo1_500.gif
http://25.media.tumblr.com/ab48d938328400dcc3b461e4b1409a55/tumblr_mkufi6KsGT1qkjxrmo2_500.gif

Jest ich w porównaniu do poprzednich serii, gdzie ciężko się było czegoś doszukać - bardzo bardzo dużo. To chyba jednak coś znaczy. Zaczynam bać się finału. :D

Ankh

• Specjalista Ds. Kosmitów
  • Co mi zrobisz? +26/-4
  • Rude and not ginger
    • tumblr
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2013, 02:12:56 am »

Ok, kilka uwag, które wynotowałam sobie w czasie oglądania:
- gdy Doctor mówi "I've been here before with my granddaughter", myślałam, ze padnę. Piękne nawiązanie do klasyki i na dodatek mówi sporo o tym, co Doctor czuje względem tej Clary.
- Kocham Clarę. Po prostu kocham. Jest serdeczna, inteligenta, zabawna, wrażliwa. I to "whoever she was, I'm not her" - Martha Jones potrzebowała całego sezonu, by dojść do tego wniosku. Clara juz to wie. I bardzo, bardzo dobrze.
- Ładny odcinek, spójny,w zruszający, nie taki "flash flash blink blink" jak poprzedni...i chyba dlatego mi się bardziej podobał. Miał atmosferę. I podobał mi sie pomysł na Akhaten.
- Fajnie, ze poznajemy przeszłość Clary.
- Co do tej uwagi, że TARDIS jej nie lubi - hmmm. TARDIS ma jakieś dziwne upodobania wg mnie. "Psychopatkę" River zdaje się kochać a Clary nie lubi? ;D
- Podoba mi się, że Clara wróciła do domu. Wiadomo, ze będzie towarzyszyć Doctorowi w następnych odcinkach, ale najwyraźniej stara się nie zapominać o swoim ziemskim życiu, a to jest wg mnie bardzo...zdrowe.
- Ciekawe czemu Doctor sprawdzał jej przeszłość? Żeby zobaczyć, czy nie est jakimś "produktem" jak River?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2013, 02:14:52 am wysłana przez Ankh »

godofmischief

• Odwiedził Barcelonę z Dziesiątym
  • **
  • Co mi zrobisz? +68/-27
  • misha u little shit
    • http://moonvelvet.deviantart.com/
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:41:58 pm »

Spoiler for Hiden:
Borze zielony, toż to było piękne! Totalnie dołącza do grona moich ulubionych odcinków. Było tak normalnie, tak bardzo Doktorowo, tak trochę... RTD-owsko. Cudnie :D
Rozmowa o "something awesome" - świetna! I ta masa kosmitów!
Na rozmowie z "bogiem" się wzruszyłam. To była jedna z tych scen w której patrzę się na Jedenastkę i myślę "dobra, stary, jednak faktycznie jesteś Doktor".
"Granddaughter"! Ajej <3
Ciekawa jestem bardzo rozwiązania motywu z tym, że T.A.R.D.I.S. nie lubi Clary. Chociaż może wynika to z tego, że Clara jest jakąś czasową anomalią, przez to swoje multi-istnienie i T.A.R.D.I.S. ma z tym problem?

"And on the 8th day God created rock and roll!"

Szczepan

• Całował się z Ósmym w Nowy Rok
  • *
  • Co mi zrobisz? +19/-7
  • puncake
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:43:12 pm »

Po tych wszystkich Moffatowych odcinkach, pełnych zawirowań, niewiadomych etc. ten odcinek był dla mnie taki trochę za spokojny XD
Piękne nawiązanie do klasycznych serii i, o dziwo, wyjaśnienie znaczenia liścia (Moffta przecież znamy z przeciągania wątków jak długo tylko się da). Moim zdaniem dziwne zachowanie TARDIS wynika z tego, że Clara jest anomalią czasową (czy jak to tam nazwać). Kiedy w The Girl Who Waited Doctor i Rory starali się sprowadzić Amy z powrotem, to TARDIS starała się odlecieć, więc z jakiej racji miałaby wpuszczać do środka dziewczynę, która dwa razy umarła? Al to tylko moje małe spostrzeżenia, które i tak pewnie okażą się nieprawdziwe :P Ogólnie mówiąc nawet fajny odcinek, ale oglądając zwiastun do Cold War aż ma się ciarki :D

EDIT:
Spoiler for Hiden:
Ciekawa jestem bardzo rozwiązania motywu z tym, że T.A.R.D.I.S. nie lubi Clary. Chociaż może wynika to z tego, że Clara jest jakąś czasową anomalią, przez to swoje multi-istnienie i T.A.R.D.I.S. ma z tym problem?
godofmischief, w myślach mi czytasz XD
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2013, 12:45:34 pm wysłana przez lola137 »

Geronimo!

• *
  • Co mi zrobisz? +74/-25
  • Basically... Run!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:55:08 pm »

Odcinek po prostu świetny! Te nawiązania do klasyki <3 i przeszłość Clary, historia liścia, scena jak Clara daje pierścionek mamy i ogólnie Clara genialna! Taka jaka powinna być miła, inteligenta, umie fajnie odpowiedzieć i śmiesznie no cud miód :D odcinek na serio super, w starym, dobrym stylu RTD. Ahhh oby tak dalej! Clara szybko stała się moją ulubioną kompanką (w Nowym Doctorze) ;) A co do Tardisa, który nie chciał wpuścić Clary też myślę, że odbiera ją jako anomalię czasową. Ogólnie po prostu something awesome.

The.woman30

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +5/-3
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:58:30 pm »

Mam pomysł co do Clary - ponieważ uczepiłam się jak szalona powrotu Rose - czyli powracającego Bad Wolf (chyba już o tym wspominałam) to może Clara jest wytworem Bad Wolf? Rose rozrzuciła ją po całym czasie jako pomoc dla Doktora. Przecież wiedziała, że zostanie sam, bez Pondów. I to by wyjaśniało chłodne nastawienie Tardis do niej - Jacka też nie specjalnie lubiła.

Geronimo!

• *
  • Co mi zrobisz? +74/-25
  • Basically... Run!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 07, 2013, 01:00:15 pm »

Szczerze przyznam, że to ma sens i gratuluje dobrego pomysłu :)

The.woman30

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +5/-3
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 07, 2013, 01:09:44 pm »

A dziękuję. Ciekawe na ile się sprawdzi :D.

moneyhoney

• *
  • Co mi zrobisz? +100/-21
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 07, 2013, 01:14:53 pm »

Też mi się wydaje, że TARDIS po prostu nie lubi rzeczy/ludzi, którzy nie powinni mieć miejsca. Kiedy przecież Jack chciał lecieć z Doktorem to TARDIS, żeby uciec przed nim zabrał ich na koniec Wszechświata, bo w końcu Jack to anomalia tak samo wg Doktora jak i TARDIS, więc myślę, że Clare może w ten sam sposób odbierać. A scena, gdy Jedenasty opowiada historię temu bogu jest... po prostu cudowna. Miałam łzy w oczach jak ją oglądałam. Co do historii liścia to taka słodka, ale jestem w szoku, że tak szybko ją wyjaśnili.

Mam pomysł co do Clary - ponieważ uczepiłam się jak szalona powrotu Rose - czyli powracającego Bad Wolf (chyba już o tym wspominałam) to może Clara jest wytworem Bad Wolf? Rose rozrzuciła ją po całym czasie jako pomoc dla Doktora. Przecież wiedziała, że zostanie sam, bez Pondów. I to by wyjaśniało chłodne nastawienie Tardis do niej - Jacka też nie specjalnie lubiła.

baaardzo podoba mi się ten pomysł, bo uwielbiam Rose i całą koncepcją Bad Wolfa
Where Ten continues to bullshit his way through being a Time Lord. *blames himself to get himself out of trouble with himself*

Rience

• Zagubiony Ziemianin
  • *
  • Co mi zrobisz? +0/-0
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2013, 01:16:23 pm »

Super odcinek, nie będę powtarzał tego co już było napisane, ale i mi się podobały te nawiązania. Odnośnie TARDIS mam wrażenie, że jednak nie ma się do czego przyczepiać. Bo czy przypadkiem nasza niebieska budka nie ma zabezpieczenia, żeby nikt bez klucza do niej nie mógł wejść. Może po prostu Doktor nie dał jej kluczyka ;) Bardzo natomiast podobało mi się to, że przygody nowej towarzyszki nie są niekończącą się podróżą. Chyba Doktor zauważył, że nie wolno ludzi za bardzo odrywać od ich życia.

godofmischief

• Odwiedził Barcelonę z Dziesiątym
  • **
  • Co mi zrobisz? +68/-27
  • misha u little shit
    • http://moonvelvet.deviantart.com/
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 07, 2013, 02:42:43 pm »

Odnośnie TARDIS mam wrażenie, że jednak nie ma się do czego przyczepiać. Bo czy przypadkiem nasza niebieska budka nie ma zabezpieczenia, żeby nikt bez klucza do niej nie mógł wejść. Może po prostu Doktor nie dał jej kluczyka ;)

Dokładnie o tym pomyślałam, kiedy Clara nie mogła wejść do środka - "cholera, nie ma kluczyka", ale potem Clara skomentowała "I don't think it likes me", więc uznałam, że jednak chodzi o coś więcej :)

A mi się BadWolfowa teoria średnio podoba. Kochałam Rose, ale to byłoby za dużo, Bad Wolf to Bad Wolf, Clara to Clara.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2013, 09:28:13 pm wysłana przez godofmischief »

"And on the 8th day God created rock and roll!"

mautokar

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +1/-1
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 07, 2013, 03:05:17 pm »

Odcinek mega! Już się nie mogę doczekać następnego. No i oczywiście tradycyjnie wiele niewyjaśnionych wątków ;p
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry