Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Premiera nowego serialu "Doktor Who" (23 listopada 1963)  (Przeczytany 7390 razy)

Capitano Lommasi

• Excuse me, you've got something...
  • Moderator Globalny
  • Konsument paluszków rybnych z budyniem waniliowym
  • Co mi zrobisz? +186/-93
  • ... there... just in the corner of your eye
    • Recenzje DW Classic
Premiera nowego serialu "Doktor Who" (23 listopada 1963)
« dnia: Październik 12, 2013, 06:06:04 pm »

Właśnie wyemitowany został pierwszy odcinek nowego serialu science-fiction zatytułowanego "Doktor Who". Nawet niczego sobie, choć momentami trochę dziwny - wehikuł czasu wyglądający jak budka? Jeśli też oglądaliście, co uważacie? Ma szansę na dłużej zagościć na ekranach? A może skończy się po jednym sezonie?
The Deal
Słowa: PresidentRomana
Tłumaczenie: Moja skromna osoba ;)

Spoiler for Hiden:
Mały chłopcze
Iść nie masz gdzie, tak tęsknisz za domem
Na Trionie
Mały chłopcze
Pakt dziś z tobą zawrę, jeśli wywiążesz się
Jestem Czarnym Strażnikiem

Refren:
Kula ze szkła jest czymś zbyt oczywistym
Dla szpiega, zamiast niej weź to
Słabość twą, lub chęć zdrady wyczuję
Śmierci Władcy Czasu chcę
Przyrzekłeś mi, Turlough,
Jesteś teraz w mocy mej
Jasny rozkaz wydałem
Zgładź Doktora gdy zbliży się

Uczniu z Anglii
Jest w zasięgu ręki twej, wypełnij zadanie
I zgładź go
Uczniu z Anglii
Zignoruj to, co mówi, on miesza w głowie ci
Daj dowód lojalności swej

(Refren)

Nie dbam o to już więcej
Nie zabiję go; był zawsze
Tak dobry dla mnie choć nie zasłużyłem
Zrywam naszą umowę
Nie masz nade mną władzy
To jasne jak słońce jest
Dla mnie to ty tutaj jesteś złem

Astroni

• Ten Który Przegadał Stworzenie z Midnight
  • **
  • Co mi zrobisz? +293/-75
  • Óśmiech Ósmego
    • Profil Astroni800 na YouTube
Odp: Premiera nowego serialu "Doktor Who" (23 listopada 1963)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2013, 11:51:02 pm »

Tak trochę głupio gadać o jakimś serialu sci-fi, kiedy dopiero co zamordowali Kennedy'ego :(

Ale oglądałam, jak niewielu pewnie, ale oglądałam. Choć niby niewiele się działo, to ta cała Susan rozwaliła mnie z tą swoją inteligencją-nieinteligencją - raz poprawia książki z historii, a innym razem twierdzi, że czegoś nie obliczy bez dodatkowych dwóch wymiarów X) Właśnie została moją idolką.
Budka fajna. W sumie ma sens zwiedzanie Ziemi za pomocą czegoś takiego. Że też nikt się nigdy nie zastanawiał nad tym, dlaczego istoty, będące przed nami o tysiąc lecia do przodu, nie wpadły na to, żeby się jakoś wtopić w badane środowisko...
Ale o bublu, że wszyscy kosmici gadają płynnie po angielsku to już zapomnieli -.- Bo właśnie - dobrze zrozumiałam, że kosmici? Dzieci mojej cywilizacji poczułyby się urażone - to było mocne (w sumie doktor Foreman też jest już moim idolem, a co! X) ). Podawali gdzieś nazwę planety?

Rodzinka genialnych kosmitów z wehikułem czasu - jeśli w dalszym ciągu tej historii nie walną jakichś smętów w stylu ganiania się z neandertalczykami, to myślę, że szybko ściągną do siebie wielbicieli i nie tylko dzieci będą to oglądać!

Chyba mało składna ta odpowiedź mi wyszła, no ale te pierwsze przemyślenia trochę trudne do ogarnięcia były :p
DOKTOR

Elsen: Oh… Oh? Really? I… Bugger. Crap. I… Well, then uh… I believe that I’ll have to let you enter into the main gorges, then. But uhm… The regulations oppose it. Alright uh… I… I suppose this is a very special case, as stated in paragraph five.

The Judge: Sorry, but I fear I have to respond in the negative.

Yes, I am still OFF.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Leniwiec

• Obrońca Forum
  • Przyjaciel Doktora
  • Co mi zrobisz? +50/-1162
  • Istota z najgorszą reputacją na forum
    • Dziennik Superbohaterów
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2013, 08:53:39 am »

Ten serial to jeden wielki  (11facepalm)
No przyjrzyjcie się fabule, relacją miedzy postaciami... No żenada po prostu. A ten dźwięk i efekty? Jak z pożal się Boże filmu niskobudżetowego z bloku wschodniego. Oni tam teraz przeżywają taki rozkwit takich pretensjonalnych, niedorobionych i ogłupiających seriali. W ogóle co to ma znaczyć że już w pierwszym odcinku statek kosmiczny ulega awarii... On jest jeszcze gorszy niż fabuła.
Recenzja 1/10. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie tego oglądał. Serial pociągnie co najwyżej jeden sezon, bo to naprawdę klapa. Miejmy nadzieję że za jakiś czas pojawi się serial który będziemy mogli nazwać ponadczasowym, serial który będzie pomostem łączącym rodziny. Niestety DoctorWho nie jest tym serialem. Dobrze że moje dzieci w roku 2013 będą oglądały coś zupełnie innego, seriale SF które będą miały w sobie to coś.

Podsumowując, jeśli serial przetrwa rok to będzie dobrze. Mogę się o to założyć. Za każdy sezon mojej pomyłki zapłacę 10 000$. Ktoś chętny?
Sir Leniviec Von Śpioch

Krzy Who?

• Raz Czy Drugi Widział Kosmitów
  • **
  • Co mi zrobisz? +23/-6
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2013, 03:13:09 pm »

Podoba mi się taka  formuła filmu. To się może w przyszłości sprawdzić, to o wiele lepsze od książek. A główny bohater przypomina mojego zmarłego w czasie XX lecia międzywojennego dziadka. Postać miła, kulturalna a przy okazji nieco...szalona...hihihi.

Offtop edit: Ludzie!  Widziałem Kosmitów! (60post)
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2013, 03:15:03 pm wysłana przez Krzy Who? »

Adrianna

• Konserwator K-9
  • *
  • Co mi zrobisz? +53/-15
  • poczuj magię matematyki
    • Czarne Maki
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2013, 08:08:19 pm »

Ten serial jest boskiii! <3 I możemy dzięki niemu poznać przeszłość, choć pokazuje wszystko w fantastycznej oprawie. :)

Swoją drogą Susan bosko się ubiera. *,*
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2013, 08:46:53 pm wysłana przez Adrianna »

PharellMan

• Zagubiony Ziemianin
  • *
  • Co mi zrobisz? +5/-0
  • Why we actually here?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2016, 02:51:49 am »

Rodzinka genialnych kosmitów z wehikułem czasu - jeśli w dalszym ciągu tej historii nie walną jakichś smętów w stylu ganiania się z neandertalczykami, to myślę, że szybko ściągną do siebie wielbicieli i nie tylko dzieci będą to oglądać!
Jak ty to oglądałaś? Przecież w pierwszym odcinku ganiali się z neandertalczykami, i to w dodatku po ogień! :P

Astroni

• Ten Który Przegadał Stworzenie z Midnight
  • **
  • Co mi zrobisz? +293/-75
  • Óśmiech Ósmego
    • Profil Astroni800 na YouTube
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2016, 10:38:23 am »

Jak ty to oglądałaś? Przecież w pierwszym odcinku ganiali się z neandertalczykami, i to w dodatku po ogień! :P
Ależ! Dopiero w drugim pojawili się jaskiniowcy... wbrew moim nadziejom niestety. Mogę ci nawet poszukać gazetę z programem i opisem, gdzieś ją tu miałam... I odcinek rzeczywiście trochę się dłużył. Ej, orientuje się ktoś może, czy walka o ogień będzie motywem przewodnim całego serialu (w sumie ciekawie by to wychodziło w kontekście możliwości podróży w czasie...) czy zaraz się ona zakończy i będzie następna?
DOKTOR

Elsen: Oh… Oh? Really? I… Bugger. Crap. I… Well, then uh… I believe that I’ll have to let you enter into the main gorges, then. But uhm… The regulations oppose it. Alright uh… I… I suppose this is a very special case, as stated in paragraph five.

The Judge: Sorry, but I fear I have to respond in the negative.

Yes, I am still OFF.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .