Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: 6x08 Let's Kill Hitler  (Przeczytany 13197 razy)

MacG

• Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +68/-7
Odp: 6x08 Let's Kill Hitler
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 04, 2011, 09:52:28 am »

Z regeneracją to samo - każda na jedno kopyto, a kiedyś chyba się nawet nie dało znaleźć dwóch takich samych. Zjawisko bedące dotychczas wydarzeniem kilku sezonów przechodzi zamienia się w standard. Smutne.

Ano właśnie. Dawniej to było naprawdę spore przeżycie, a teraz to albo tania sztuczka, albo nie wiadomo co, bo ile razy Doktor chce się zregenerować to nie może. Ciekawe czy Dwunasty powie zaraz po swoim pojawieniu się "New body, AT LAST!". :)

Zresztą co ciekawe kiedy na ekranie było więcej Władców Czasu to postaci regenerowały się rzadziej. ;)

Teraz jeszcze "dla porządku" powinni "poprawić" stare odcinki w wydaniach na DVD, żeby taki Pertwee czy inny Baker też strzelał złotą energią (choć przyznam, że widziałem kilka fanowskich filmików, na których było to całkiem dobrze zrealizowane).

Zgadzam się z wszystkim co napisali Astroni i Necrochronos.
Life is like a hurricane... here in TARDIS.
Silence, Yeti, Ice Warriors - he is a Time Lord.
Might solve a mystery... or rewrite history!

Doctor! Whooo!

D-d-daleks! Look,  behind you!
There's the Master out to find you!
What to do? Just grab on to some

Doctor! Whooo!

Leon78657

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +25/-10
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 04, 2011, 10:54:39 am »

Mnie w nowym interfejsie najbardziej śmieszy jeden element.

Dokładniej kulka z bolcami kolorowymi, która się obraca, niestety jej zdjęcia mam na innym komputerze, ale co jest najciekawsze w niej, w Torchwood leżała sobie beztrosko na stole podczas jednej z odpraw, a co jeszcze śmieszniejsze w serialu Primeval jest ta część jedną z głównych części tzw. stopera anomalii.

helga

• Gość
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 04, 2011, 12:42:41 pm »

Mnie ciekawi skoro oddało że komo (zasada pierwsza doktor kłamie) wszystkie regeneracje to doktor będzie się częściej regenerował chodzi o to że jego limit 12 wcieleń wzrósł. Bo winnika z tego że 7 sezon dla Matta Smitha będzie ostatnim no bo chyba nikt nie uwierzył ze zginął w Utach. I znowu przedłużą serial na 50 lat mogli by już  skończyć na 12 wcieleniu chciała bym dożyc zakończenia.I nikt nie pisze o 9 odcinku dla mnie kicha nie podobał mi się był nudny.

Leon78657

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +25/-10
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 04, 2011, 01:39:24 pm »

Ja pisałem tylko w innym temacie, a jak dla mnie był właśnie świetny jak te starsze odcinki, a co do pytania, po jakim pytaniu zapada Cisza, po takim na które nikt nie zna odpowiedzi. A na jakie stare pytanie nikt nie zna odpowiedzi? Czy może pytanie o prawdziwe imię Doctora?

PsychoL

• Gość
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 05, 2011, 12:44:24 am »

Mi się wydaje , że :
Cisza zapadnie wtedy kiedy nikt nie bedzie zadawał pytań ---> czyli kiedy wszyscy zginął

Pierwsze pytanie pewnie dotyczyło sensu bytu , " po co żyjemy"

MacG

• Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +68/-7
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 07, 2011, 08:54:26 am »

A propos pytań - czy Doktor zawiesił poszukiwania małej Melody na dobre? Fakt, że spotkał ją dorosłą (jako Mels/River) chyba niczego nie zmienia?
Life is like a hurricane... here in TARDIS.
Silence, Yeti, Ice Warriors - he is a Time Lord.
Might solve a mystery... or rewrite history!

Doctor! Whooo!

D-d-daleks! Look,  behind you!
There's the Master out to find you!
What to do? Just grab on to some

Doctor! Whooo!

TheKid

• Gość
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 11, 2011, 09:52:35 am »

Już wie, że jej nie znalazł :P bo jeżeli ją znajdzie zanim zostanie "zaprogramowana" do zabicia go, może nie zginie w kwietniu 2011 (zakładając że to Melody siedzi w środku), a to podobno stały punkt w czasie :P

Zetasowa

• Opiekun K-9
  • Co mi zrobisz? +4/-0
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 14, 2011, 07:57:50 pm »

Co do odcinka, mam mieszane uczucia.....początek- genialny. Nawiązania do poprzednich serii- genialne (banany!!! Rose martha donna). Ale czegoś mi zabrakło w tym odcinku. Jest tak wiele wątków, że już sama nie wiem na co zwracać uwagę. Ogólne wrażenia- odcinek taki sobie...

NinaX

• Niegroźny Ufomaniak
  • **
  • Co mi zrobisz? +5/-8
  • Wciąż czekam na Doktora i na list z Hogwartu.
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 06, 2013, 06:38:36 pm »

A ja myślałam, że nic nie może być już bardziej poplątane... Moffat, ty draniu.

Jak to River zużyła swoje regeneracje?! Czyli, że jest normalnie śmiertelna? Ech. Nie spodziewałam się, że tak to będzie wyglądać. Ich pierwsze spotkanie ze punku widzenia River, oczywiście. Ogólnie mi się podobało.

Amy ratująca swoją córkę była cudowna! Rory, który przyłożył Hitlerowi jest takim moim Rory'm!! <3

Halogeny!!! Jak cudownie, że się halogeny Towarzyszek pojawiły! Nareszcie jakieś konkretne nawiązania do starych serii, szczególnie jak Doktor mówi o winie i że "musi być ktoś we wszechświecie kogo nie schrzaniłem", jakie to w gruncie rzeczy prawdziwe!

Ale w tym odcinku przede wszystkim jedna rzecz mi się rzuciła w oczy i razi mnie, a mianowicie pogodzenie się Amy i Rory'ego ze wszystkim. To jest jakieś zakręcone i nienaturalne! Dostają córkę jako przyjaciółkę, potem jako River Song i co i tyle? Bez pytań?? Zostawiają ją tak po prostu?? To znaczy, że nigdy nie będą się cieszyć normalnym rodzicielstwem, patrzeć jak ona dorasta? To okrutne, i fakt, że nie mówią na ten temat ANI SŁOWA mnie poraża. To chyba najbardziej mnie uwiera w tej całej poplątanej i skomplikowanej czasowo historii.

Moffat jesteś draniem.
MY WHO WORLD

Wciąż czekam na Doktora i na list z Hogwartu.

Amy: 12 lat i 4 psychiatrów.
Doktor: Czterech?
Amy: Ciągle ich gryzłam.
Doktor: Dlaczego?
Amelia: Mówili, że nie istniejesz.

Doktor: The life out there, it dazzles. I mean, it blinds you to the things that are important. I've seen it devour relationships and plans... It's meant to do that. Because for one person to have seen all that, to taste the glory and then go back, it will tear you apart.

Raxacoricofallapatorius

• Zagubiony Ziemianin
  • *
  • Co mi zrobisz? +0/-0
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 01, 2017, 11:04:06 am »

Melody Pond to teoretycznie córka TARDIS, Amy oraz Rory'ego, ale praktycznie to biologiczne dziecko tych dwóch ostatnich osób, które zostało poczęte w wehikule czasu Doctora. Dlatego też, entuzjastycznie nastawiona do Władcy Czasu River Song, mówiąca kokieteryjnie do niego "skarbeńku", to pół-człowiek pół-Gallifreyańczyk. Skusiłbym się stwierdzić, że archeolożka z przyszłości to raczej w 3/4 człowiek w 1/4 istota stworzona z esencji TARDIS, ponieważ po tym, jak będąc jeszcze buntowniczą Melody, uratowała Doctora pozbywając się wszystkich zdolności regeneracyjnych. Wlała w niego poświatę energetyczną, substancjalny byt tego co stanowi o Władcach Czasu. Było to dziwne, ale nie dla River Song z przyszłości, która wiedziała, że do takich zjawisk dojść musi. Trzeba było zadbać jakoś o swoje istnienie i zachowanie ciała oraz umysłu w osi czasu w ciągu przyczynowo skutkowym, z tym że  to tu skutek poprzedzał przyczynę.

Tytuł odcinka i sam Hitler, z którym wciąż nie wiem co się działo po tym, jak zamknięto go w jakiejś szafie, co było bezsensu na tle całości epizodu, okazały się nie na miejscu. Z drugiej strony był to swoisty wabik na widza, gdyż kto by pomyślał, że słowa, które wypowie młoda Melody Pond będą nazwą 8 odcinka 6-ego sezonu Doctora Who.