Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: 6x08 Let's Kill Hitler  (Przeczytany 15367 razy)

Doctor Who Admin

• Administrator
  • Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +41/-3
    • http://drwho.pl/
6x08 Let's Kill Hitler
« dnia: Sierpień 28, 2011, 11:19:02 am »

Dla tych którzy obejrzeli już najnowszy odcinek zakładam ten temat. Jak wrażenia?

Szczepan

• Całował się z Ósmym w Nowy Rok
  • *
  • Co mi zrobisz? +19/-7
  • puncake
6x08 Let's Kill Hitler
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2011, 11:42:41 am »

Wg mnie, szału nie ma. Odcinek sam w sobie fajny, ale (moja opinia) popełniony został identyczny błąd co w "Impossible Astronaut": [ukryj]od razu po wznowieniu 6 serii, wiemy kogo zabiła River (tam było, o Ciszowcach). Oglądałam bez napisów, ale coś niecoś wyłapałam z fabuły. Podobało mi się, jak Doktor mówi do Amy: Please, shut up. I'm dying! XD Albo jak Rory rąbnął Hitlera w twarz. A lbo monolog River po regeneracji. W sumie dużo tych fajnych rzeczy było:D Ale szału nie ma być może dlatego, że w sumie było trochę nudno, zbili Doktora, on znowu ożył, i Hitler był przez 5 min. Ale to tak w sumie OK.[/ukryj]

TheKid

• Gość
6x08 Let's Kill Hitler
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2011, 12:25:05 pm »

Dwa razy padło pytanie "Doctor who?" :P
I motyw z pytaniem może się nieźle rozwinąć. Ale ogólnie odcinek nie był dla mnie tak szczęko-opadający jak np. poprzedni :P miał swoje zabawne momenty, miał jeden nieprzewidywalny moment... to chyba tyle.
O, jeszcze jedno. Rory wymiótł :P

PanTomaszFanDoktora

• Raz Czy Drugi Widział Kosmitów
  • **
  • Co mi zrobisz? +14/-2
6x08 Let's Kill Hitler
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2011, 01:14:17 pm »

Dopiero co skończyłem oglądać odcinek bez napisów, ale podobnie jak lola udało mi się wychwycić trochę fabuły. Ogólnie -
Spoiler for Hiden:
River! Jak zawsze lubiłem tę postać to teraz moja ulubiona postać :) Zaraz po regeneracji jej reakcja była świetna. Albo kiedy próbowała zabić Doktora xD Mam pistolet, ale ja to przewidziałem, ale ja przewidziałam, że przewidzisz, ale ja przewidziałem, że przewidzisz, że przewidzę, ale i tak wyszło na River :P Albo raczej Mrlody, bo jeszcze nie wiedziała, że jest River. I jeszcze hologramy Rose, Marty i Donny. Szkoda, że na Rose nie zostawili dłużej, jak na Donnie, ale nie ma co narzekać.
Teraz czekam na napisy, żeby móc zrobić bardziej wyczerpującą opinię :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2011, 11:44:14 am wysłana przez PanTomaszFanDoktora »

szaaatan

• Przyjaciel Doktora
  • Co mi zrobisz? +14/-2
6x08 Let's Kill Hitler
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2011, 01:57:50 pm »

Obejrzałam z napisami angielskimi,bo wtedy jakoś więcej rozumiem niż całkiem bez napisów. Coraz bardziej lubię Matta jako Doctora,zwłaszcza tę jego żywiołowość. Odcinek bardzo dobry,wreszcie wiemy kiedy River poznała Doctora. Teraz tylko czekać na rozwinięcie się sytuacji...

rozbrajające pytanie "Doctor Who/" :D

“It’s been an honour to play this part, to follow the legacy of brilliant actors, and helm the TARDIS for a spell with ‘the ginger, the nose and the impossible one’. But when ya gotta go, ya gotta go and Trenzalore calls. Thank you guys.” - Matt Smith

Bye Matt ;(

Abraxas

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +3/-1
Odp: 6x08 Let's Kill Hitler
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2011, 04:06:57 pm »

Podczas openingu dostałem gęsiej skórki. Stanowczo za długa przerwa ;/
Odcinek dobry, ale... 8 odcinek na 13, niewiele odpowiedzi, a to co już powiedziane zostało można było przewidzieć. The Silence to nie gatunek, The Silence to styl życia. No ok, niech będzie, ale czego oni chcą? Śmierci Doctora? Kontroli nad Ziemią? (właściwie to już mieli :P). Rose i Martha (za Donną nie przepadam) - przyjemny akcencik filmu, ale brakuje mi większych nawiązań do poprzednich serii.
Ciekawostka - Śmierć Doctora jako stały punkt we wszechświecie. Departament Obrony (chyba tak się te małe śmieszne ludziki tytułowały [coś czuję, że jeszcze powrócą]) był co do tego pewny. O ile Doctor nic nie wykombinuje (a stawiam, że tak się nie stanie) River-astronautka zabije chłopa, ale czy na pewno za to morderstwo pójdzie do więzienia? Wszystko wskazuje, że tak, jednak ja mam jeszcze cicha nadzieję, że umrze (panie, znienawidzicie mnie teraz) Rory.

Coraz bardziej przekonuję się do Matta, ale nadal wydaje mi się najmniej Doctorowy ze wszystkich, których widziałem (od piątego wzwyż).
Hitler w wersji angielskiej miałby problemy z podbiciem maleńkiej wysepki Pikczu - Pikczu, nie mówiąc już o większej połowie Europy... Zupełnie bezbarwna postać (tak wiem, to nie jest film dokumentalny o III Rzeszy, ani nic w tą mańkę, ale Hitler -przeszkadzajka to nie najlepsze rozwiązanie :P)

Wracając do Doctora. Umiera pół odcinka, na koniec River poświęca swoje regeneracje, żeby go ratować. Co Doctor jej szepcze do ucha?
"I love you"? --> Moim zdaniem mało doctorowe...
Swoje imię? --> Za wcześnie i jaki miałoby to związek z daną sytuacją...

Podsumowując:

W skali dziesiętnej odcinek dostaje 8+ (głównie za akcję "przewidzenia zachowania przeciwnika" ).
The Silence --> Jeszcze będzie się działo
Doctor --> Zrobi wszystko, żeby jeszcze trochę pożyć
Rory --> Nie wróżę mu długiej przyszłości
River --> Co sprawi, że się "nawróci"?
Departament Obrony (czy jakoś tak) --> Śmieszne ludziki się jeszcze przeliczą z tym "stałym punktem".
Brakuje mi Daleków (nie Power Daleks Rangers, tylko prawdziwych Daleków, ale tych się chyba już nie doczekam).
Następny odcinek --> Mini Horror

Trochę się rozpisałem. Pozdrawiam [;
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2011, 04:08:42 pm wysłana przez Abraxas »

Capitano Lommasi

• Excuse me, you've got something...
  • Moderator Globalny
  • Konsument paluszków rybnych z budyniem waniliowym
  • Co mi zrobisz? +186/-93
  • ... there... just in the corner of your eye
    • Recenzje DW Classic
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2011, 04:24:22 pm »

River-astronautka zabije chłopa, ale czy na pewno za to morderstwo pójdzie do więzienia?

Nawiasem mówiąc tak to poplątali, że teraz niezbyt ma to sens - potwierdzono, że River/Melody jest Astronautą i zabije Doktora. Dobrze, ale kiedy? Jeśli z jej perspektywy zrobiłaby to przed wydarzeniami z "Let's kill Hitler" to po licho trułaby go w Berlinie? Jej misja i tak zakończyła się powodzeniem, nad jeziorem. A jeśli po wyżej wymienionym epizodzie, to to już byłoby kompletnie absurdalne - poświęcałaby regeneracje dla gościa, którego i tak sama zabije?

Coraz bardziej przekonuję się do Matta, ale nadal wydaje mi się najmniej Doctorowy ze wszystkich, których widziałem (od piątego wzwyż).

A ja bym powiedział, że jest najbardziej spośród "nowych" Doktorów podobny do tych "klasycznych"

Sam odcinek: zawiodłem się tylko odrobinkę, było fajnie. Powalają sceny z przeszłości Pondów, a i tajemnicza załoga zmiennokształtnego statku z przyszłości robi wrażenie. Oczywiście nowa zagadka...jakby mało było nierozwiązanych ;) Hologramy towarzyszek to miłe nawiązanko, i w ogóle, ale co do River tak to plączą, że zaczynam się bać najgorszego: że sam scenarzysta pogubi się w swoim dziele, na co powolutku zaczynają być widoczne dowody.
The Deal
Słowa: PresidentRomana
Tłumaczenie: Moja skromna osoba ;)

Spoiler for Hiden:
Mały chłopcze
Iść nie masz gdzie, tak tęsknisz za domem
Na Trionie
Mały chłopcze
Pakt dziś z tobą zawrę, jeśli wywiążesz się
Jestem Czarnym Strażnikiem

Refren:
Kula ze szkła jest czymś zbyt oczywistym
Dla szpiega, zamiast niej weź to
Słabość twą, lub chęć zdrady wyczuję
Śmierci Władcy Czasu chcę
Przyrzekłeś mi, Turlough,
Jesteś teraz w mocy mej
Jasny rozkaz wydałem
Zgładź Doktora gdy zbliży się

Uczniu z Anglii
Jest w zasięgu ręki twej, wypełnij zadanie
I zgładź go
Uczniu z Anglii
Zignoruj to, co mówi, on miesza w głowie ci
Daj dowód lojalności swej

(Refren)

Nie dbam o to już więcej
Nie zabiję go; był zawsze
Tak dobry dla mnie choć nie zasłużyłem
Zrywam naszą umowę
Nie masz nade mną władzy
To jasne jak słońce jest
Dla mnie to ty tutaj jesteś złem

Abraxas

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +3/-1
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2011, 07:06:45 pm »

Uważam, że to River-River, a nie River-dziewczynka zabije Doctora.
Twarz mordercy nie była widoczna, a River bez problemu mogła ponownie wejść do kombinezonu astronauty.
Mam nadzieję, że przygody Doctora nie skończą się na zabójstwie przez własną żonę (?)
Z pytań 8 odcinka ciekawią mnie dwie rzeczy. Mianowicie:
Kiedy i w jakich okolicznościach River Song stała się tą River, która pamiętamy z wcześniejszych odcinków i co Doctor szepnął jej do ucha w Berlinie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2011, 07:14:23 pm wysłana przez Abraxas »

Aldaron87

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +3/-4
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2011, 07:22:46 pm »

Dla mnie to świetny powrót Doctora po przerwie w wielkim stylu :) Powiem szczerze że płakałem jak umierał i jak prosił River by pomogła ;( Doctor jest niezwykłą istotą pełną mądrości i hmmm może przesadzę ale miłosierdzia :)

Marcelia

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2011, 07:46:59 pm »

Jak dla mnie odcinek był super, choć może dlatego, że tak bardzo na niego czekałam ;) Tego, że to River zabije Doctora domyślałam się już, prawdę mówiąc, wcześniej, nie jestem zaskoczona. Podobała mi się "zła" River i jej "zakupy", ale jej strój był fatalny i nie mogłam spokojnie na to patrzeć  ::) Rory zmężniał i tylko mi się zdawało czy miał inny kolor włosów? I jeszcze jedna mała refleksja: czy Hitler nadal siedzi w tym schowku/szafie? Wpakowali go tam, a potem nie pociągnęli wątku...

MacG

• Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +68/-7
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2011, 07:49:04 pm »

Lepsze to to od "A Good Man...", ale niestety bez rewelacji. Ostatnio coraz bardziej mam wrażenie, że Doktor jest spychany na bok, kosztem swoich towarzyszów, którzy acz ciekawi, to jednak momentami się przejadają. Motyw z Hitlerem - cóż, niespodzianką było jak zostanie on potraktowany, choć z drugiej strony zmarnowano spory potencjał (bo można było to pociągnąć, fuhrer na pewno byłby zainteresowany użyciem TARDIS jako Wunderwaffe i tym podobne). Z kolei motyw robota-statku świetny, trochę taka parodia "Star Treka" z czasów Kirka, trochę nawiązanie do "Fantastycznej podróży". Doktor też miał parę niezłych momentów, no i jeszcze ta scena z hologramami (choć szkoda, że nie sięgnięto trochę bardziej w przeszłość).A, byłbym zapomniał o takich smaczkach jak Rory walący hitlerowców niczym Captain America. Reszta... zębami nie zgrzytałem, ale i czego innego się spodziewałem.

Generalnie to mam nadzieję, że w przyszłości wątek River i Pondów będzie nieco umniejszany, może jacyś nowi towarzysze się pojawią.
Life is like a hurricane... here in TARDIS.
Silence, Yeti, Ice Warriors - he is a Time Lord.
Might solve a mystery... or rewrite history!

Doctor! Whooo!

D-d-daleks! Look,  behind you!
There's the Master out to find you!
What to do? Just grab on to some

Doctor! Whooo!

godofmischief

• Odwiedził Barcelonę z Dziesiątym
  • **
  • Co mi zrobisz? +68/-27
  • misha u little shit
    • http://moonvelvet.deviantart.com/
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 28, 2011, 09:51:56 pm »

Najpierw relacja pisana na żywo:

Spoiler for Hiden:
Czy mi się zdaje czy Amy na tym polu ma jakby  bardziej rude włosy? O.o
"- Permission? - Granted" Bozieeeeeee
PRZEDOSKA MUSZKA
"Doctor nie nadąża, Doctor się pogubił" cudnecudnecudne
Ejjj... Ja tą laskę lubię coraz bardziej. Znaczy Mels
RORYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYNGYHJRSDFCNANGHHHHH
Amy prosi o normalne zachowywanie się? AMY? XDDDD lolłam
what the... CZY TO SĄ MIKROKOSMICI? *3*
MIKROKOSMICI. MIKRO-K...-KOSMICI!
albo i nie.
"Poczujesz łaskotanie a potem śmierć" yeaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
HITLER! *3*
#TARDIS YOU ARE DRUNK AGAIN
Bad, bad smoke. Bad, deadly smoke <3
AAAAAAAAAAAAAAAAAAA. RORY.... HITLER... PIĘŚĆ... PISTOLET... SHUT UP... KOMÓRKA... BOGBVEUHAJRSFNCUEWJDSCIUEKAWSZDL
MELS TO MELODY... WHAT THE...I DON'T EVEN... AAAA! O JEZU. OMG.
mamy River 8DDD
doctor zasłaniający sobie oczy <333
BANAN. TO JEST BANAN. BOŻE, Dziewiąty mi się przypomniał
Rołz! I Marfa! I Donner! Awww <3 Nie zepsułeś im życia debilu. Apfffff.
OOO! Krzyczące Niemki! Scena z fragmentów dostępnych przed odcinkiem!
Dziwna Amy, kolejna z tych scen! No dobra, robo-klon Amy.
Ale no chwila. River nie może być AŻ TAK zła, bo ona Doctora kochała, może nie pamięta tego że go zabiła? Bo nie wierzę że jest AŻ TAK wyrachowana. Niemożliwe.
Ciszowcy! Wiedziałam że to nie koniec z Ciszowcami.
JA CHCĘ SPIS TYCH WSZYSTKICH ZASAD DOCTORA
jakie Amy ma ładne paznokcie!
umarłeś? Jak umarłeś to się regeneruj do cholery XDDD
 ona ona ona ona go uzdrowi! : OOO
No i proszę, nie jest taka zła.
Śmiech z zapowiedzi nast. odcinka jest przerażający.

Okej, w większości to to jest fangirlowanie, ale trochę opinii tam też jest. Jestem cielęciem które zachwyci się każdym Moffatowym/Mattowym/Karenowym/Arthurowym/Alexowym wytworem. Tyle w temacie, idę odreagować na soupie.

"And on the 8th day God created rock and roll!"

Time Lord

• Zagubiony Ziemianin
  • *
  • Co mi zrobisz? +1/-1
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 28, 2011, 11:07:17 pm »

A co wyście się na River- astronaute uparli?
Przecież gdyby to była ona to by nie strzelała do samej siebie!(Nad jeziorem)
Demons run, when a good man goes to war,
Night will fall and drown the sun,
When a good man goes to war.
Friendship dies and true love lies,
Night will fall and the dark will rise,
When a good man goes to war.
Demons run, but count the cost,
The battle's won, but the child is lost...

//grafia za duża, proszę zmnienić na mniejszą

Abraxas

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +3/-1
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 29, 2011, 08:26:30 am »

A co wyście się na River- astronaute uparli?
Przecież gdyby to była ona to by nie strzelała do samej siebie!(Nad jeziorem)

River zaraz po regeneracji jest zupełnie inna niż River, która została ukazana wcześniej. Nie wiadomo dlaczego. Być może zmienił ją jakiś incydent(?),  bo nie wierzę, że została zmieniona przez wydarzenia w Let's Kill Hitler.
W wyniku "incydentu" mogła stracić pamięć i zacząć działać pod nazwiskiem Song...
(tu poraz kolejny żyje cichą nadzieją, że to nie przez zabójstwo Doctora siedzi w więzieniu, chociaż wszystkie znaki na niebie, ziemi i w TARDIS na to wskazują).

PanTomaszFanDoktora

• Raz Czy Drugi Widział Kosmitów
  • **
  • Co mi zrobisz? +14/-2
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 29, 2011, 11:55:05 am »

W wyniku "incydentu" mogła stracić pamięć i zacząć działać pod nazwiskiem Song...
Raczej nie straci pamięci, bo w Good Man Goes to War pamiętała, że jest córką Amy i Rory'ego (i Tardis). Ale też sądzę, że zmieni ją jakiś incydent :)

Okej, obejrzałem odcinek z napisami i sam siebie zadziwiłem. W wersji po angielsku bez napisów zrozumiałem tak dużo słów i wszelakich zwrotów, że oglądając drugi raz wcale niczego nowego się nie dowiedziałem ;P No poza tym co Doctor mówił do hologramów Rose, Marty i Donny. Odcinek był świetny, ale poza Silence oni nic nie wyjaśnili :( Podobał mi się jeszcze fragment "Spoilers" w wykonaniu Doctora xD