Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wątki - ladysherlockian

Strony: [1]
1
Free Talk / Internetowy kurs o Doktorze
« dnia: Wrzesień 25, 2016, 07:02:11 pm  »
A to numer, szukając informacji o spin-offie Class, przypadkowo natrafiłam na internetowy kurs o Doctorze Who: http://www.whoclass.com/. Po rejestracji (podaniu maila) można przeglądać lekcje, poświęcone w większości klasycznym seriom (linki do odcinków omawianych w kursie są dostępne na stronie, więc można przy okazji obejrzeć klasyki, choć prawdę mówiąc, nie sprawdzałam jeszcze, czy działają). Autor, prof. Anthony Rotolo, jest również twórcą działającego na takich samych zasadach kursu poświęconego Star Trekowi.

2
Free Talk / Doktor Who spotyka Tolkiena
« dnia: Grudzień 16, 2013, 12:48:04 pm  »
Czytam sobie właśnie opracowanie na temat Doktora Doctor Who: The What, Where, and How. A Fannish Guide to the TARDIS-sized Pop Culture Jam autorstwa Valerie Estelle Frankel. Za mało znam uniwersum Doktora, aby ocenić, czy podane w niej informacje są zgodne z faktami, ale natknęłam się na interesującą wzmiankę:

Cytuj
In the comics, novels, and audio dramas, the Doctors meet J.R.R. Tolkien (...)


Niestety nie są podane żadne szczegóły, ani jakiego Doktora dotyczy taka intrygująca przygoda, ani jaki tytuł nosi utwór, w którym została przedstawiona. Może forumowi specjaliści od Whoniversum znają odpowiedź na tę miłą sercu tolkienisty zagadkę?

Widziałam jedynie komiks, w którym Doktor (chyba jedenasty) uczestniczy w zebraniu Inklingów, na którym oczywiście jest obecny również Tolkien: http://www.elendilion.pl/2013/11/25/dr-who-w-kregu-inklingow/. Czy to wszystko, jeśli chodzi o spotkanie Władcy Czasu z twórcą Śródziemia? Czy może jest coś więcej na ten temat? I nie chodzi mi tu o pośrednie aluzje tolkienowskie związane z Sylvestrem McCoy ani Peterem Jackosonem, tylko opowieści, w których pojawia się sam J.R.R. Tolkien.

3
Słuchowiska / Darmowe i legalne słuchowiska na stronie Soundcloud
« dnia: Grudzień 02, 2013, 03:05:24 pm  »
Nie jestem pewna, czy to dobry dział, do "Słuchowisk" nie całkiem pasuje, bo nie dotyczy jednej, konkretnej audycji, tylko kilku. Może wstawiam ten temat z złym miejscu, ale jakoś musiałam się podzielić tym znaleziskiem.

Na stronie Soundcloud można posłuchać (nie ściągnąć) 8 słuchowisk o przygodach Doktora. Jak głosi opis, nie są jedynie próbkami, ale odcinkami w całości: https://soundcloud.com/big-finish/sets/complete-free-big-finish

Przesunąłem jednak do działu o słuchowiskach; uważam, że to lepsze miejsce - Capitano L.

4
Free Talk / Doktorat o Doktorze, czyli wszelakie prace naukowe
« dnia: Listopad 30, 2013, 02:56:08 pm  »
Czy ktoś może się pochwalić pracą doktorską na temat Doktora? ;) A może są na forum autorzy prac licencjackich czy magisterskich związanych z serialem? Pochwalcie się swoimi tematami. Jeśli o mnie chodzi, swoje prace już napisałam, i nie miały nic wspólnego z Doktorem, o którym wtedy jeszcze nawet nie słyszałam.

Strony: [1]