Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wątki - Capitano Lommasi

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Stare Serie / Lata UNITu - dobry początek dla potencjalnego widza klasyków
« dnia: Sierpień 03, 2016, 08:23:50 pm  »

Zauważyłem, że spośród znanych mi widzów klasyków zdecydowanie mało kto oglądał tę erę przygód naszego ulubionego wariata w budce Czy może, trzymając się bardziej terminologii tamtych czasów, "galaktycznego joja". I to przez pewien czas bez budki. A warto obejrzeć, jest to jedna z najlepszych er serialu.

Historia:
W ramach kary za wcinanie się w losy innych planet, Doktor zostaje skazany przez Władców Czasu na wygnanie na Ziemię - zmuszają go do regeneracji, zabierają wiedzę o pilotowaniu Tardisa oraz pozbawiają budkę energii. Przez co odpada kilka problemów z budżetem zagrożonego wtedy skasowaniem serialu, bo nie trzeba tworzyć tylu kosztownych scenografii kosmicznych lokacji ;) Ale spokojnie, one też wrócą, gdy tylko oglądalność skoczy niczym torpeda. W międzyczasie nasz heros zostaje konsultantem naukowym wojskowej organizacji UNIT.


Osobiście jestem zwolennikiem oglądania DW classic w sposób wyrywkowy - przygoda z tej ery, przygoda z drugiej... - ale nie wszystkim taki sposób się podoba, nie każdy też ma ochotę przebijać się przez ery dwóch pierwszych Doktorów - czerń i biel, ogromne dłużyzny fabularne, masa zaginionych epizodów... Dla widzów, którzy na skoki po erach nie mają ochoty, a powyższe wady ich odstraszają najlepsza na początek są właśnie omawiane tutaj przeze mnie Lata UNITu.

Widzu nowych serii - czemu przygodę z klasykami powinieneś zacząć akurat od Lat UNITu?

1) Nie będziesz musiał męczyć się z brakiem koloru
Mi osobiście nigdy nie przeszkadzało, że ery Pierwszego i Drugiego Doktora są czarno-białe, ale wielu widzom - jak najbardziej. A to właśnie Lata UNITu wprowadziły do Doktora wszystkie kolory tęczy ;)

2) Nie trafisz na zaginione historie
Taak, zaginione odcinki przygód Pierwszego i Drugiego Doktora to prawdziwa plaga. Może się kiedyś wszystkie znajdą... a może hejterzy docenią geniusz Moffata a deszcz zacznie padać z dołu do góry. Tak czy inaczej przygody Trzeciego Doktora (i wszystkich późniejszych także) dostępne są w komplecie. Można oglądać bez obaw o konieczność odpuszczenia czegoś ze względu na braki.

3) Zobaczysz masę postaci znanych Ci już z nowych serii, jak Mistrz albo Sarah Jane, oraz poznasz tych, o których się współcześnie wspomina, jak Brygadier.
Przygotuj się jednak na to, że Mistrz jest duuużo bardziej poczytalny, niż we współczesnych wcieleniach, a Sarah to idiotka, którą jeden i ten sam wróg o intelekcie bynajmniej nie na poziomie Doktora umiał zrobić w trąbę ze cztery razy w ciągu jednej przygody. Ale jakkolwiek wyobrażasz sobie Brygadiera, uwierz - jest dziesięć razy bardziej epicki!

4) Ujrzysz w akcji jedną, jedyną i niedoścignioną Jo Grant, najlepszą towarzyszkę wszech czasów, z którą rozstania Doktor nie przebolałby bez alkoholu ;)
(Ale cóż, wtedy panowała zasada "Towarzyszu/towarzyszko, chcesz się hajtnąć - won z budy")

5) Doświadczysz odwrócenia polaryzacji przepływu neutronów
Niezapomniane uczucie.

Oczywiście powodów jest jeszcze mnóstwo, ale resztę odkryjcie sami. A potem napiszcie w niniejszym temacie wasze wrażenia :)

2
Świat Doctor Who / Nasze personalne kanony ;)
« dnia: Lipiec 31, 2016, 09:46:56 am  »
Forum zipnęło trochę mocniej, więc wykorzystajmy to ;) Jest sobie taki angielski termin "headcannon" - chodzi w nim o coś, co nie zostało w danym uniwersum jednoznacznie potwierdzone, ale też nikt temu nie zaprzeczył i dla danego fana/fanów jest to jakby kanon. Dla mnie osobiście na ten przykład: Władcy Czasu mogą zmieniać przynajmniej niektóre stałe punkty bez obawy o kłopoty - np. gdyby w "Father's Day" to Doktor uratował ojca Rose, to potworasy by się nie pojawiły.

Macie coś takiego?

3
Nowości / Pearl Mackie - nowa towarzyszka Doktora
« dnia: Kwiecień 23, 2016, 10:01:21 pm  »
Oto nowa towarzyszka Doktora grana przez niejaką Pearl Mackie. Co sądzicie o niej po tym krótkim klipie? Moje osobiste przewidywania: lekko, za przeproszeniem, geekowata będzie, wspomnicie moje słowa ;) Fajnie reaguje na Daleka, swoją drogą.

4
Nowości / Chris Chibnall - nowy główny scenarzysta DW
« dnia: Styczeń 22, 2016, 11:31:13 pm  »
Diabli wiedzą, na ile jest to potwierdzone, BBC potwierdza: od serii jedenastej, którą obejrzymy w 2018 roku (W tym roku czeka nas tylko odcinek świąteczny, seria dziesiąta wiosną przyszłego) schedę po Moffacie przejmuje Chris Chibnall, autor scenariuszy do takich epizodów jak “42”, “The Hungry Earth” / “Cold Blood” , “Dinosaurs on a Spaceship” czy "The Power of Three".

Źródło: http://www.doctorwhotv.co.uk/report-moffat-leaving-doctor-who-chris-chibnall-new-showrunner-79586.htm

Wasze zdanie? Jak dla mnie jest szansa, że będzie całkiem ok, wyżej wymienione odcinki, może poza ostatnim, tylko poprawnym, były naprawdę udane. No i wiadomo było, że Moff kiedyś musi opuścić tron szefa serialu. Z jednej strony zawsze chciałem, coby został jak najdłużej, a z drugiej trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym, jak mówi piosenka. Lepiej, żeby odszedł z wyboru, póki jego serie są rewelacyjne, niż coby go mieli wywalić po ewentualnym wypaleniu. Tak więc dziękuję Moffowi za te świetne lata w DW, czekam na ostatni akord i trzymam kciuki za pana Chrisa. :)

A Wy?

5
Odcinki specjalne / The Husbands of River Song
« dnia: Grudzień 24, 2015, 08:18:51 pm  »
Witajcie świątecznie! Niniejszym zapraszamy Was do wyrażenia swoich opinii na temat tegorocznego odcinka świątecznego w tymże temacie :)

6
Świat Doctor Who / Seria dziesiąta - koncert życzeń
« dnia: Grudzień 11, 2015, 09:20:23 pm  »
Wprawdzie przed nami jeszcze odcinek świąteczny, a do serii dziesiątej mnóstwo czasu, ale pomarzyć, pogadać i pożyczyć sobie można już teraz. Czego byście chcieli w serii dziesiątej? Dla mnie:

- Dwuczęściówka z Płaczącymi Aniołami
- Co najmniej dwuczęściówka z Missy
- Ażeby doktorowa gitarka i dźwiękowe okularki nie zniknęły
- Jakiś innowacyjny (Jak Heaven Sent z serii dziewiątej) pomysł na odcinek

7
Seria 9 / 9x12 - Hell Bent
« dnia: Grudzień 05, 2015, 08:45:15 pm  »
Dobry wieczór państwu, już za (prawie) chwileczkę, już za (prawie) momencik finał serii! Wasze wrażenia, przemyślenia, okrzyki zachwytu oraz deklaracje porzucenia DW do chwili dymisji Moffa zamieszczać możecie w tymże temacie. Pamiętajcie tylko jak zwykle o umieszczaniu co większych zwrotów fabularnych w znacznikach "Spoiler" przez ok. dobę, z góry dzięki.

8
Świat Doctor Who / Hybryda (Uwaga na spoilery!)
« dnia: Listopad 29, 2015, 06:28:27 pm  »
Jak wiemy, wątek dobiegającej do końca serii dziewiątej to tajemnica hybrydy stworzonej przez Władców Czasu. (A może jednego Władcę?) Ostatni odcinek przyniósł nam rewelację w postaci Doktora ogłaszającego "The Hybrid is... Me!" Numer polega na tym, że "Me" to także ksywka, którą nadała sobie Ashildr, obdarzona przez naszego herosa nieśmiertelnością dziewuszka z wioski Wikingów. Jest ona w chwili obecnej hybrydą, ale czy akurat tą? A w ogóle to hybrydą Doktor nazwał też Osgood...
Za tydzień finał, a do czasu premiery możecie głosować w powyższej ankiecie :)

9
Seria 9 / 9x11 - Heaven Sent
« dnia: Listopad 28, 2015, 08:59:34 pm  »
Już za kilka minut premiera najnowszego odcinka DW. Po emisji zapraszamy Was do wyrażenia opinii oraz przemyśleń w niniejszym temacie :) Uprasza się o maskowanie co większych spoilerów przez przynajmniej dobę.

10
Seria 9 / 9x10 - Face the Raven
« dnia: Listopad 21, 2015, 08:53:38 pm  »
Już za kilkanaście minutek premiera najnowszego odcinka DW. Po seansie zapraszamy Was do wyrażania opinii, wniosków oraz aktów nienawiści do Moffata w poniższym temacie :) Uprasza się o maskowanie co większych zwrotów fabularnych przez ok. 24 godziny, z góry dzięki.

11
Seria 9 / 9x09 - Sleep No More
« dnia: Listopad 14, 2015, 09:14:12 pm  »
Już za kilka minut premiera najnowszego odcinka DW. Po emisji zapraszamy Was do wyrażenia opinii oraz przemyśleń w niniejszym temacie :) Uprasza się o maskowanie co większych spoilerów przez przynajmniej dobę.

12
Świat Doctor Who / Osgood
« dnia: Listopad 08, 2015, 12:57:03 pm  »

Oto i ona - jedna z nielicznych postaci, które można by nazwać Whovianami, serialowa Jedna z Nas, słowem :) Co sądzicie o tejże postaci, jak ją odbieracie? I co ważniejsze - która, Ziemianka, czy Zygon, Waszym zdaniem zginęła w finale serii ósmej z ręki Missy? Po "The Zygon Invasion"/"The Zygon Inversion" osobiście uważam, że kopyta wyciągnęła jednak
Spoiler for Hiden:
Zygonka
- stuprocentowych dowodów nie ma, ale skoro
Spoiler for Hiden:
ex-liderka zbuntowanych Zygonów jest teraz nową Zygon-Osgood, to dla statusu quo ta druga należy chyba do rasy ludzkiej.
Tak czy siak mam nadzieję, że jeszcze Osgood zobaczymy.
Spoiler for Hiden:
Obie :)

13
Seria 9 / 9x08 - The Zygon Inversion
« dnia: Listopad 07, 2015, 08:30:42 pm  »
Już za pół godziny premiera najnowszego odcinka DW. Po emisji zapraszamy Was do wyrażenia opinii oraz przemyśleń w niniejszym temacie :) Uprasza się o maskowanie co większych spoilerów przez przynajmniej dobę.

14
Seria 9 / 9x07 - The Zygon Invasion
« dnia: Październik 31, 2015, 08:57:42 pm  »
Uwaga! Już za dwadzieścia minut na kanale BBC One rozpocznie się inwazja Zygonów! Doniesienia z pola walki prosimy publikować w poniższym temacie! Uprasza się o ukrywanie co większych zwrotów fabularnych za pomocą znacznika "Spoiler" przez najbliższą dobę.

15
Seria 9 / 9x06 - The Woman Who Lived
« dnia: Październik 24, 2015, 08:57:36 pm  »
Już za paręnaście minut premiera najnowszego odcinka DW, "The woman who lived". Po emisji zapraszamy Was do wyrażenia opinii oraz przemyśleń w niniejszym temacie :) Uprasza się o maskowanie co większych spoilerów przez przynajmniej dobę.

Strony: [1] 2 3 ... 5