Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do dołu

Autor Wątek: The Day of the Doctor  (Przeczytany 28724 razy)

Krazo

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +7/-4
Odp: The Day of the Doctor
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 03, 2013, 10:41:41 pm »

Jeśli Dalekowie prowadzili nieustanny ogień, a było ich tak dużo, to pewnie po prostu zanim zauważyli że Gallifrey zniknęła, powystrzelali wystarczającą ilość pocisków, żeby spokojnie zniszczyć całą orbitującą flotę. A nawet gdyby mieli taki genialny refleks, to przecierz kiedy Gallifrey zniknęła, już w próżni pomiędzy planetą a dalekami leciała cała masa "pocisków".
Nadal uważam, że to nie kwestia ich refleksu, tylko praw prawdopodobieństwa :) A zresztą... Czy nie uważacie, że raczej zupełnie na innego rodzaju pociski powinny być wrażliwe statki Władców Czasu, a na inne Dalekowie/ich pojazdy? W końcu dwa różne światy, dwie historie technologiczne...
Co do tego co napisałeś o prawdopodobieństwie, to nie rozumiem o co ci chodzi (mało prawdopodobne żeby wystrzelili te "pociski", żeby ich ilość była wystarczająca czy co?).
Co do wrażliwości Daleków i TL na różne rodzaje ataków, to wydaje mi się, że nieważne jaką bronią atakujesz to jeśli atak jest wystarczająco zmasowany, spokojnie się przebije przez każde pole siłowe. Natoniast z odcinków "Parting of the ways" oraz "Journeys End" gdzie Dalekowie ledwo mogli sobie poradzić z 1 TARDIS, widać że TL mają o niebo lepsze pola siłowe od Daleków (oczywiście za to Dalekowie są o niebo lepsi w ofensywie).
"Nothing is more important than my ego-mania"
Spoiler for Hiden:

Turin

• Niegroźny Ufomaniak
  • **
  • Co mi zrobisz? +18/-0
  • Same software. Different face.
Odp: The Day of the Doctor
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 03, 2013, 11:01:27 pm »

Natoniast z odcinków "Parting of the ways" oraz "Journeys End" gdzie Dalekowie ledwo mogli sobie poradzić z 1 TARDIS, widać że TL mają o niebo lepsze pola siłowe od Daleków (oczywiście za to Dalekowie są o niebo lepsi w ofensywie).

Chyba w przypadku "Parting of the Ways" TARDIS miała pole ochronne wytworzone dzięki "ekstrapolatorowi" z "Boom Town", także to pomogło Doktorowi uniknięcia zniszczenia przez atak Daleków. A co do "Journey's End", to nie mogę sobie dobrze przypomnieć, czy była tam jakaś scena gdzie Dalekowie ostrzeliwali TARDIS. Jedyne co pamiętam to ich próba jej spalenia.

Znalazłem za to w tym odcinku scenę, gdzie Doktor sam mówi, że ekstrapolator nie pomoże, ponieważ ci Dalekowie są specjalistami w walce przeciwko TARDIS-om (w przeciwieństwie do tych z pierwszego sezonu), więc "tamte drewniane drzwi są tylko drewnem" :P
Once you realize what a joke everything is, being the Comedian is the only thing that makes sense.
Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do góry