Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: 4x04 Sontaran Stratagem  (Przeczytany 13780 razy)

madu

• Gość
4x04 Sontaran Stratagem
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 04, 2008, 11:28:11 pm »

Natalinka napisał/a:
Mnie się wydaje, że kiedyś Doctor mówił, że tylko Time Lord może prowadzić TARDIS. Zresztą było widać, że Doctor pomagał Donnie. Ale skoro ma być taki odcinek to nie wiem...

Baltazar w Infinite 'prowadził' TARDIS bez Time Lorda na pokładzie w sumie...

Karlih

• Gość
4x04 Sontaran Stratagem
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 18, 2008, 07:56:59 pm »

Katriona napisał/a:
W Doctorze nic o Polsce nie było ale Sarah Jane miała jakiś przedmiot znaleziony na terenie Polski. Nie wiem co to było, pamiętam tylko, że zrobili błąd w nazwie miasta...

Jak nazywało się to polskie miasto z błędem w nazwie?

Poza tym skąd wzięli tego Polaka? Zrobili casting w Polsce? Zobaczyli go w Polsacie? Czy co?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2008, 08:14:09 pm wysłana przez Karlih »

The Other

• Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +1/-0
    • http://archeos.pl
4x04 Sontaran Stratagem
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 18, 2008, 08:21:22 pm »

Mnie tu w ogóle dziwi skąd oni wytrzasnęli to imię. :D Treppa to ma być polskie imię? Mogli już od biedy dać bohaterowi imię aktora, jak nie znali żadnych polskich imion. :P

Sam odcinek był OK, ale jakoś tak przeciętny przy niektórych odcinkach 4 serii. Sontaranie bardziej mnie rozśmieszali niż wzbudzali strach. Na ich określenie przychodzi mi do głowy tylko jeden zwrot: pieczony ziemniak. ;)

Czy mi się zdaje, czy Sontaranie w ogóle zaczęli truć ziemię, bo "planetę zgubili"?

Jmaczek

• Gość
4x04 Sontaran Stratagem
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 18, 2008, 08:30:50 pm »

karlih napisał/a:

Poza tym skąd wzięli tego Polaka? Zrobili casting w Polsce? Zobaczyli go w Polsacie? Czy co?

ekhym nie znasz tego skeczu z Ani Mru Mru? Jaki jest największy desant w Historii?
Odp. Polaków na wyspy Brytyjskie... się wziął pewnie był w pobliżu jak nie grał w szczytowych produkcjach polskich i puff w Doctor Who(może krytyka na przybywających Polaków w UK?). Ale miło ze Polski Akcent

Kilkee

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +3/-0
4x04 Sontaran Stratagem
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 18, 2008, 08:31:00 pm »

To jest nazwisko, a nie imię ;)
Ale tak czy siak "Treppa" to nie jest u nas zbyt popularne nazwisko, a już na pewno nie przez dwa "p":D W mojej książce telefonicznej (krakowskiej) jest 6 ludzi o nazwisku Trepa. Nawet ludzi z moim nazwiskiem jest więcej, a mam, co prawda kończące się na "ska", ale baaardzo rzadkie ;P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2008, 08:31:54 pm wysłana przez Kilkee »
...

Karlih

• Gość
4x04 Sontaran Stratagem
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 18, 2008, 09:04:21 pm »

Normalnie są sami Polacy w zagranicznych filmach.
Pod słońcem w Toskanii - POLACY
DR WHO - POLAK

The Other

• Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +1/-0
    • http://archeos.pl
4x04 Sontaran Stratagem
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 18, 2008, 09:52:53 pm »

To już zakrawa na teorię spiskową. :P Wszędzie się znajdą przedstawiciele każdej większej narodowości, nie tylko Polaków.

nikozamek

• Gość
4x04 Sontaran Stratagem
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 14, 2011, 10:21:59 am »

Jak obejrzałem ten odcinek to zacząłem się tak śmiać, jak zobaczyłem tego Sontariana :D. Pomyślałem sobie "Fajną masz głowę, nie ma co. Też bym chciał mieć taki łeb co jak bulwa wygląda" :roll.

Raxacoricofallapatorius

• Zagubiony Ziemianin
  • *
  • Co mi zrobisz? +0/-0
Odp: 4x04 Sontaran Stratagem - Dumni ze swojej Potęgi Sontarianie
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 10, 2017, 01:34:10 pm »

Mimo wyglądu twarzoczaszki jak rozrastającej się kolistej, napęczniałej masy ciasta, spłaszczonej rozciągniętej twarzy, która zlewa się z dociśniętą do brzegów sztywnego kombinezonu szyją, Sontarianie wydają się być potężnymi i świadomymi swoich możliwości bojowych Istotami. Mają jedyną wadę: próżność i zbytnie wywyższanie się swojej rasy na tle możliwych do podbicia  inteligentnych celów. Kreują się na prawdę dumnych ze swoich dokonań, a jedyne czego żałują to, że nie uczestniczyli w "Wielkiej Wojnie Czasu" i to, że np.nie mogli w niej pokonać jednego z Władców Czasu określającego się Doctorem. Na Ziemi natomiast, zdołali omamić Luke'a Rattigana - młodego Geniusza - twórcę korporacji "ATMOS" wytwarzającej systemy redukujące wydzielanie dwutlenku węgla  i innych szkodliwych spalin z samochodowych silników. Kilkaset milionów aut i innych pojazdów zaopatrzonych w taką instalację i broń dla Sontarian pojawia się jak na tacy.

Technologia tych obcych jest tak zaawansowana, że potrafi przenosić wspomnienia, pamięć, niematerialną formę organizmu, pobierać i przetwarzać ludzkie DNA tak by stworzyć klon człowieka. I tak Martha Jones będzie jednym z ostatnich elementów, dzięki którym mają zrealizować iście makiawelistyczny plan. Jak to się skończy? Hm... Zobaczymy w odcinku 5-tym.

A wy co sądzicie o tym odcinku i całej duologii z Sontarianami?