Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: Polećcie mi serial albo film  (Przeczytany 23471 razy)

Renoir

• Agent Czasu
  • Co mi zrobisz? +6/-0
Odp: Fajny serial
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 16, 2013, 12:47:11 am »

Jeszcze chyba nikt nie wspomniał o tym wspaniałym serialu. Jako, że MistrzSeller jest fanem "Joan z Arkadii", to jako fanka również, mogę polecić "Przystanek Alaska". Jeden z najlepszych seriali jakie widziałam, nie można go nazwać dramatem, nie jest też typową komedią, choć jest w nim mnóstwo humoru, czasami absurdalnego. Często się też pojawiają elementy nadprzyrodzone. Brak tam jednak drastycznych momentów, raczej nie można się przestraszyć i w ogóle jest pozbawiony wulgarności. Mimo, że bardzo uspokaja, to nigdy mnie nie znudził. Różni się od typowych, współczesnych seriali amerykańskich, choć może to przez ten klimat lat 90-tych. Myślę, że atmosferę "Joan..." można trochę zawdzięczać głównemu aktorowi "Alaski", bo wyreżyserował parę jej odcinków. Serial daje do myślenia, można się zastanowić nad paroma sprawami po obejrzeniu ; ) Krótki opis:

"Akcja rozgrywa się w małym miasteczku Cicely na Alasce, zamieszkałym przez 839 mieszkańców. Przybywa tam ze swoim bagażem doświadczeń młody lekarz dr Joel Fleischman aby odpracować studia medyczne. Niestety jest on z tego faktu bardzo niezadowolony (zostawił w swym rodzinnym mieście narzeczoną, a poza tym nie znosi takich 'dziur'). W Cicely poznaje Maggie O Connell, pilota samolotu, która wynajmuje mu domek. Wkrótce poznaje też Chrisa 'O poranku' - dj-a lokalnej stacji radiowej, Mauricea - byłego członka NASA, Hollinga i Shelly - właścicieli jedynej knajpy, Eda Chigliaka - miłośnika filmów i przyszłego szamana, Ruth - właścicielkę sklepu, Walta - trapera, czy w końcu swą 'małomówną' sekretarkę Marilyn. Serial zyskał sobie wielką popularność w większości krajów w jakich był pokazywany. "

No i trzeba wspomnieć, że jeśli chodzi o kobiece charaktery w "Alasce" to nie można się zawieść. Choćby Shelly - przezabawna, i oczywiście Maggie O'Connell - ją trzeba samemu zobaczyć w akcji : )
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2013, 12:52:38 am wysłana przez Renoir »
"The Dream Lord: If you die in the dream, you wake up in reality. Healthy recovery in next to no time. Ask me what happens if you die in reality.
Rory: What happens?
The Dream Lord: You die, stupid. That's why it's called "reality"."

Leon78657

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +25/-10
Odp: Fajny serial
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 19, 2013, 02:12:30 pm »

Ten post rozbudził wspomnienia starego dobrego "Przystanku Alaska" i "ajo ajo i psenajo"

MistrzSeller

• Dziecko Czasu
  • Co mi zrobisz? +25/-66
Odp: Fajny serial albo film
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 19, 2013, 04:19:26 pm »

Przystanek kiedyś może spróbuje. Jak na razie widzę, że chyba nic ciekawego z seriali już nie ma dla mnie (to jest wada DW, po jego obejrzeniu inne seriale wydają się słabe :D ) Dzięki za pomoc.

Pomyślałem, że może pomożecie mi znaleźć ciekawy film.
widziałem i lubię:
Fantasy
Nieśmiertelny, Alicja w krainie czarów (2010),  Harry Potter (cała seria), Władca pierścieni  (2001-2003)(cała trylogia + 2 fanfilmy +Hobbit), Gwiezdne wojny 1-6, Lego star Wars: Padawańskie Widmo, Lego star wars: Imperium kontratakuje (upadek Imperium), Van Helsing, Willow, Piraci z Karaibów (cała seria), final fantasy 7 advent children
Przygodowe
Narzeczona dla księcia, Indiana Jones (części nieparzyste), Mumia, Przygody Tintina, Ogniem i mieczem, Księżniczka złodziei
S.f.
Scott Pilgrim kontra świat, Avengers (i wszystkie filmy z tej serii poza Hulkiem z 2008), Batmany Nolana 1-2, Spider-man 1-2, Star Trek (2009), Serenity, Avatar, Piąty element, Planeta skarbów, Matrix, animatrix, Tron 1 i 2, Powrót do przyszłości 1-3,  Terminator 1-2, O dziewczynie skaczącej przez czas, 5 centymetrów na sekundę, Kosmiczna załoga, Kosmiczne jaja, Equilibrium, V jak Vendetta, Raport mniejszości
komedia
Astoropia, Fanboys, Przyjaciel do końca świata, Muppety (2011), Sok z żuka, Klik i robisz co chcesz, bruce wszechmogący, Asterix i Obelix 1-2, Dr Horrible’s Sing-Along Blog
Komedia romantyczna
500 dni miłości, Listy do M, Amelia, Jak w niebie (2005), To właśnie miłość
Melodramat
-5 centymetrów na sekundę, zakochany bez pamięci, Titanic, Twój na zawsze,

lubię, ale tak tylko trochę: Książe Persji: Piaski czasu, Robin Hood (Z Costnerem), Star Trek (2, 3, 10),  Noc w muzeum, The Clone Wars, Miss Agent

Oglądałem i nie lubię:
komedia
-Autostopem przez galaktykę, noc w muzeum 2, świąteczna gorączka, bardzo dziki zachód, poznaj moich spartan, Gwiezdne jaja, American Pie, Miss Agent 2, akademia policyjna (cała seria)
Fantastyka
John Carter, Ostatni władca wiatru, opowieści z Narnii, Vexille, odwróceni zakochani, Gwiezdny pył, Last order final fantasy 7, Sin city, Batmany z lat 90, X-men (wszystkie filmy), Obcy, król skorpion, Matrix 2-3, Terminator 3-4, Hulk (2008), Star Trek 1 i 4, Lochy i smoki, Babylon AD, Mumia 2-3, Asterix na Olimpiadzie, eragorn, seria niefortnnych zdarzeń, Zmierzch, mali agenci, final fantasy, ostatni smok
Przygodowe
król Artur,  człowiek w żelaznej masce (1998)
Melodramat
Clannad (wersja filmowa), bliżej

Generalnie nie lubię oglądać dramatów (melodramaty mogą być, ale nic w stylu Romea i Julii), horrorów i thillerów.
Szukam fanów Doctor who, Firefly, Farscape i Star Wars  ze Skierniewic i okolic. Jeżeli jesteś fanem, któregoś z tych uniwersów, to napisz na PM lu na gg:8584499

Astroni

• Ten Który Przegadał Stworzenie z Midnight
  • **
  • Co mi zrobisz? +293/-75
  • Óśmiech Ósmego
    • Profil Astroni800 na YouTube
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 19, 2013, 09:28:24 pm »

No skoro mówimy o filmach, to u mnie żadnego wahania być nie może - In time (myląco przełożony jako Wyścig z czasem). Film z ostatniej zimy, którego koncepcja i wykonanie o dziwo przeszły bez echa, a który opowiada o społeczeństwie przyszłości, które w specyficzny sposób swoje życie uzależniło od czasu.
Jak każdemu powiadam - po seansie miałam zamiar od razu wejść tam jeszcze raz.
W ogóle nie wymieniłeś żadnego z dzieł Andrewa Niccola, których poziom każe mi zaliczyć je raczej do nad filmów, czyli Gattaca: Szok przyszłości, a już na pewno TrumanShow.

Człowiek przyszłości - dwa dni nie mogłam przestać o tym myśleć (już nigdy nie zlekceważę Robina Williamsa...), a piosenka z tematu do teraz rozdziera mi serce.
Skoro Człowiek przyszłości, to oczywiście AI: Sztuczna Inteligencja (tytuł nijaki, dla pewności dodam, że rok 2001) - po trzy razy można.

Equilibrium mówisz widziałeś - a znasz Fahrenheit 451? Mam na myśli ekranizację z 1966 roku. Inną już nie nową rzeczą, którą mogę polecić jest Alien Nation z 1988 - choć lekko w ciemno, bo na razie skuszona opisem czas zdążyłam znaleźć tylko na symboliczne pięć minut, ale jak na razie test zaliczył na podonym poziomie co Doctor Who TV Movie, więc konkretnie :D

Oglądałem i nie lubię:
-Autostopem przez galaktykę
Bo ten fenomen jest do czytania, nie do oglądania ;) No chyba że mini-serię z 1981 - to jest dopiero coś!
W przeciwieństwie do tego przypadku mamy ekranizacje książki z cyklu Mroczne Materie - Złotego Kompasu Philipa Pullmana oraz powieści Kontaktu Carla Sagana, które nie dość, że dorwały się do genialnych rzeczy, to jeszcze idealnie podkręciły ich poziom!

O K-Pax'ie też nie wspomniałeś, a też wiele zachęcać do klasyka nie powinnam. A Wyspa i Incepcja? A (zupełnie w ciemno) Jumper i Kod nieśmiertelności?

To taka pierwsza myśl :)
(Kurce, właśnie dowiedziałam się, dlaczego mam takie zaległości z serialami )
DOKTOR

Elsen: Oh… Oh? Really? I… Bugger. Crap. I… Well, then uh… I believe that I’ll have to let you enter into the main gorges, then. But uhm… The regulations oppose it. Alright uh… I… I suppose this is a very special case, as stated in paragraph five.

The Judge: Sorry, but I fear I have to respond in the negative.

Yes, I am still OFF.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Eirene

• Pasażer T.A.R.D.I.S
  • Co mi zrobisz? +37/-8
  • mała, wredna i kochana
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 19, 2013, 11:10:07 pm »

Astroni I love you  ;D

K-Pax, Truman Show, Gattaca (ten to już wogóle pominięty, a zrobił na mnie piorunujące wrażenie!)

In time - świetny Timberlake, może końcówkę bym zmieniła trochę

A co powiecie na Donnie Darco- to jest dopiero weird film   :o

Skoro podobał ci się Sok z żuka to może coś Tima Burtona? Ja go wielbię pod każdą postacią - hmm może Big fish?

Minority Report? - taaaa i co z tego że Tom Cruise, ale ekranizacja bardzo dobra uważam (zwłaszcza ten cytat o najinteligentniejszym osobniku z precognitów  :P)
I tylko drzewa jak świat światem, ukłony ślą tym co pod wiatr.

Goodbye Matt!

MistrzSeller

• Dziecko Czasu
  • Co mi zrobisz? +25/-66
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 20, 2013, 02:42:42 pm »

Jeśli chodzi o s.f. to takich thillerów, czy innych dramatów to nie za bardzo lubię oglądać. Zdecydowanie wolę pozycje trochę bardziej rozrywkowe (choć nie zaszkodzi jak mają poważniejsze wątki wpelcione w fabułę).
TrumanShow- widziałem, po prostu zapomniałem wpisać
Wyspa- widziałem, trochę mnie ten film rozczarował.
Jumper -jw.
Szukam fanów Doctor who, Firefly, Farscape i Star Wars  ze Skierniewic i okolic. Jeżeli jesteś fanem, któregoś z tych uniwersów, to napisz na PM lu na gg:8584499

Renoir

• Agent Czasu
  • Co mi zrobisz? +6/-0
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 20, 2013, 05:53:58 pm »

Z filmów rozrywkowych, jednak zawierających poważniejsze wątki to polecam większość filmów młodzieżowych Johna Hughesa z lat 80-tych, choćby taka perełka jak "Klub winowajców". Generalnie filmy z aktorami z Brat Packu, "Heaven Help Us". Z jeszcze starszych, bardzo dobrych filmów: "Absolwent" i "Nocny kowboj" (chociaż to już nie jest komedia).
Jeśli chodzi o nowsze, to polecam "Jeden dzień", "Sezon na kleszcza" i, oczywiście prześwietne "Radio na fali" (to tak dla fanów "To właśnie miłość").
Jeszcze z animowanych dwa arcydzieła: "Zaplątani" i "Jak wytresować smoka" : )
Do tego "Fish Tank", i niezwykłe "Zostań" z Goslingiem i McGregorem oraz "Kate i Leopold" (jest nawet wątek podróży w czasie :D ). Och i jeszcze "Marley i ja", polecam również książkę : )
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2013, 06:03:10 pm wysłana przez Renoir »
"The Dream Lord: If you die in the dream, you wake up in reality. Healthy recovery in next to no time. Ask me what happens if you die in reality.
Rory: What happens?
The Dream Lord: You die, stupid. That's why it's called "reality"."

kim254

• Całował się z Ósmym w Nowy Rok
  • *
  • Co mi zrobisz? +15/-2
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 20, 2013, 07:22:04 pm »

skoro podoba ci się Van Helsing to może i spodoba ci się Solomon Kane? podobne postaci nawet :)
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2013, 08:07:30 pm wysłana przez kim254 »
moja ulubiona scena :D

marchew

• Pracownik Torchwood
  • Co mi zrobisz? +23/-3
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 22, 2013, 07:45:39 pm »

jeśli chodzi o seriale, widziałeś może Prison Break? pierwszy sezon był moim zdaniem dobry (drugi taki meeeh, po nim są jeszcze dwa i mi się nie podobały) - o ile dobrze pamiętam, nieprzewidywalny, dosyć oryginalny i mniej dramatu niż akcji :)

MistrzSeller

• Dziecko Czasu
  • Co mi zrobisz? +25/-66
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 14, 2013, 10:36:24 pm »

A znacie może jakiś serial lub film o życiu.
1. serial lub film obyczajowy, nie dramat
2. Żeby fabuła była związana z codziennymi problemami
3. Żeby główni bohaterowie to byli młodzi ludzie (16-30)
4. Żeby były ciekawe postaci kobiece
5. Żeby było zdatne do obejrzenia przez osobę płci męskiej
6. Bez schematycznych wątków
7. Z dobrymi wątkami miłosnymi (a nie poznają się , kłócą się, wracają, sa ze sobą, kłócą
się , wracają, żenią się , kłócą, wracają, jedno ma romans na boku, rozwodzą się- jak w
każdym polskim serialu)
8. Mile widziane seriale w których jest jeden facet i leci na niego kilka dziewczyn.
9. I żeby nie było zbyt dużo seksu

Coś jak Joan z Arkadii albo Eve no Jikan

Jak ktoś zna jakiś romans typu on jest jeden i kręcą się w okół niego dwie to proszę o podanie tytułu. Może być anime. W tym przypadku mogą być też melodramaty.

sewerynam

• Zagubiony Ziemianin
  • *
  • Co mi zrobisz? +0/-0
    • sprzątanie kraków
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 15, 2013, 10:38:55 am »

Dr House :)

MistrzSeller

• Dziecko Czasu
  • Co mi zrobisz? +25/-66
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 15, 2013, 05:06:32 pm »

House- nie, tam co odcinek jest to samo. Poza tym nie lubię seriali medycznych

moneyhoney

• *
  • Co mi zrobisz? +100/-21
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 16, 2013, 08:54:28 pm »

Ja jakiś czas temu oglądałam Zaklinacz dusz, ale niestety 5 sezon jest ostatnim i serial jest urwany. Chociaż nie w taki bardzo chamski sposób.
Where Ten continues to bullshit his way through being a Time Lord. *blames himself to get himself out of trouble with himself*

Eirene

• Pasażer T.A.R.D.I.S
  • Co mi zrobisz? +37/-8
  • mała, wredna i kochana
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 16, 2013, 08:57:49 pm »

Mistrzseller jak już zapodasz co byś chciał oglądać, to wysilam mózgownicę paruje i nadal nic nie przychodzi mi do głowy.
Może takiego serialu jeszcze nie nakręcili :P
A wojenne oglądasz?
Może "Czas honoru" polski albo "Szpiedzy w Warszawie', a może musicalowo nastolatkowy "Glee"?
I tylko drzewa jak świat światem, ukłony ślą tym co pod wiatr.

Goodbye Matt!

Dagu, Dark Lord of All

• *
  • Co mi zrobisz? +103/-110
  • Hungry like the wolf.
    • Blogasek.
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 17, 2013, 11:38:50 am »

Może "Czas honoru" polski (...) a może musicalowo nastolatkowy "Glee"?
Do czego Ty człowieka namawiasz, tego się nie da na trzeźwo oglądać :P
WHOOOO AAAAMMM IIII?!?

Nawet świnka potrafi wejść na drzewo kiedy jest chwalona.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do góry