Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: Polećcie mi serial albo film  (Przeczytany 22425 razy)

McDeDe

• Niegroźny Ufomaniak
  • **
  • Co mi zrobisz? +7/-2
Odp: Fajny serial
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 13, 2013, 02:41:14 pm »

No juz bez przesady Herosi az takim genialnym serialem nie byli, fajny 1 sezon, potem sie wszystko posypalo w polowie 2, tak samo Firefly, fajny, ale tylko 13 odcinkow. Co do firefly to jest jeszcze Serenity jezeli nie widziales.

Tak Fringe to jest "procedural" ale mysle ze warto dla tego serialu przelamac niechec do tego typu seriali, jeden z nielicznych dobrych seriali sci fi ostatnich lat. Konwecja raczej standardowa - fabula odcinka 1 sprawa, jednak caly czas w kazdym odcinku motyw glowny jest, co nieczeste w TV wszystkie watki sie splataja, bardzo duzo smaczkow itp, poza tym genialne watki swiatow rownoleglych, istot cybernetycznych/biorobotow, podrozy w czasie i eksperymentow z tych bardzo mrocznych zakatkow nauki, goraco polecam ten serial.

Co do Continuum - jak dla mnie slaby serial, nie wytrzymal proby 5 odcinkow.

Z mniej znanych moge polecic - kanadyjski Lost Girl, glowna rola kobieca, serial o "demonicy" w ciele kobiety ktora musi pozywiac sie energia innych ludzi, na dodatek nie jest jedyna i wokol niej jest duzo innych postaci z nadprzyrodzonymi mocami.

Red Dwarf - serial klasyka z 1988, lekka parodia star treka/sw - serial osadzony w swiecie sci fi, komedia. Ogolnie na statku kosmicznym dochodzi do wycieku radioaktywnego i jedynymi formami zycia ktore ocalaly to technik pokladowy ktory byl "uspiony" i kot ktorego wczesniej przemycil na poklad (i za to zostal skazany na uspienie w komorze kriogenicznej), glowny komputer pokladowy budzi technika 3 mln po katastrofie, kiedy poziom promieniowania jest juz znosny. Zeby nie bylo smutno komputer tworzy holograficzny obraz przelozonego technika, ktorego ten nie lubil. Dodatkowo przez te 3 mln lat "potomstwo" tej kotki (ktora byla w ciazy btw jak ja wniosl na poklad :P) ewoluuje w humanoidalna forme zycia, jednak o duzo mneijszej inteligencji. Ogolnie serial kosmicznie zwariowany, prawd. ostatni zywy czlowiek, hologram z ktorym sie nienawidzi i wyrosniety kot ktory dba tylko o wyglad i przez to ze jest "glupi" gada caly czas od rzeczy. Jako ciekawostke moge dodac ze scenariusze do odc pisali niektorzy scenarzysci z DW (tak to serial brytyjski :P).

No to chyba tyle, domyslam sie ze nie trzeba proponowac seriali typu Supernatural itp. Ogolnie jezeli ogladales tyle juz seriali to czeka Cie taki sam los jak mnie. Najpierw wkrecenie w seriale, potem przez kilka lat nadrabianie fajnych seriali, potem obejrzenie juz prawei wszystkiego co sie da i teraz juz tylko ogladam nieliczne dobre seriale nadal emitowane w TV. Zostaja filmy i ksiazki :P.

MistrzSeller

• Dziecko Czasu
  • Co mi zrobisz? +25/-66
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 13, 2013, 04:20:30 pm »

Herosi: miałem na myśli pierwszy sezon.
Serenity widziałem, nawet mam na DVD.
Red Dwarf- widziałem, ale mi się nie spodobał (brytyjski humor jakoś mi nie leży)
Supernatural- nie widziałem, jakoś odpychał mnie brak kobiety wśród głównych bohaterów i fakt iż robi to stacja od dość płytkich serialów dla nastolatków. Czy ten serial jest jakoś podobny do Doktor Who? w sensie jakiś taki nietypowy klimat, dziwne rozwiązania  problemów i coś takiego?
A z filmami mam podobny problem. Niestety znaleźć coś oryginalnego nie jest tak łatwo.

Dokładniejsza lista (ale pomijam polskie seriale, seriale animowane i anime):
Widziałem i mi się podobały*: Kamienie śmierci, Przyjaciele, hoży Doktorzy, Firefly (+serenity i komiksy), Ucieczka w kosmos (+ wojny rozjemców), Joan z Arkadii, 8 prostych zasad, Awatar: Legenda Aanga, Dollhouse, Happy Town,  Allo Allo, 4400, Herosi,  The Guild, Dwóch i pół, Jak poznałem waszą matkę, Teoria wielkiego podrywu, Futurama, 2 spłukane dziewczyny i Mike Molly.

Obojętne (to znaczy tak tylko trochę lubię, ale na dłuższą metę mnie nudzą)- Star Treki (wszystkie serie), Kroniki Sary Connor, Pogromcy mitów, Pamiętniki wampirów, większość seriali komediowych z Comedy central), Castle (tylko ze względu na głównego bohatera)

Nie spodobały mi się: Dr House, CSI, dowody zbrodni, bez śladu, Joey, Battlestar Galactica (2004), Gwiezdne wrota (każda seria), Defying gravity, Flash Forward, Buffy,  Alphas, Doktor Hart, Sherlock, Skins, Girls, miecz prawdy, czerwony karzeł, dziewczyny, V, wybrańcy obcych, eureka, Merlin (miniserial) i Arrow
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2013, 05:03:10 pm wysłana przez MistrzSeller »
Szukam fanów Doctor who, Firefly, Farscape i Star Wars  ze Skierniewic i okolic. Jeżeli jesteś fanem, któregoś z tych uniwersów, to napisz na PM lu na gg:8584499

Capitano Lommasi

• Excuse me, you've got something...
  • Moderator Globalny
  • Konsument paluszków rybnych z budyniem waniliowym
  • Co mi zrobisz? +186/-93
  • ... there... just in the corner of your eye
    • Recenzje DW Classic
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 13, 2013, 04:50:32 pm »

Ja ze swojej strony mogę jeszcze polecić "Ziemia: ostatnie starcie" ("Earth: Final Conflict")
The Deal
Słowa: PresidentRomana
Tłumaczenie: Moja skromna osoba ;)

Spoiler for Hiden:
Mały chłopcze
Iść nie masz gdzie, tak tęsknisz za domem
Na Trionie
Mały chłopcze
Pakt dziś z tobą zawrę, jeśli wywiążesz się
Jestem Czarnym Strażnikiem

Refren:
Kula ze szkła jest czymś zbyt oczywistym
Dla szpiega, zamiast niej weź to
Słabość twą, lub chęć zdrady wyczuję
Śmierci Władcy Czasu chcę
Przyrzekłeś mi, Turlough,
Jesteś teraz w mocy mej
Jasny rozkaz wydałem
Zgładź Doktora gdy zbliży się

Uczniu z Anglii
Jest w zasięgu ręki twej, wypełnij zadanie
I zgładź go
Uczniu z Anglii
Zignoruj to, co mówi, on miesza w głowie ci
Daj dowód lojalności swej

(Refren)

Nie dbam o to już więcej
Nie zabiję go; był zawsze
Tak dobry dla mnie choć nie zasłużyłem
Zrywam naszą umowę
Nie masz nade mną władzy
To jasne jak słońce jest
Dla mnie to ty tutaj jesteś złem

McDeDe

• Niegroźny Ufomaniak
  • **
  • Co mi zrobisz? +7/-2
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 13, 2013, 06:56:41 pm »

No wlasnie CW mnie zaskoczylo z Supernatural, to na pewno nie jest serial jaki bym sie spodziewal po tej stacjii. Ogolnie jest to moj top 2 zaraz za Lost. Mega rozwiniety lore serialu, bardzo fajnie prowadzony. Ogolnie serial jest o 2 braciach, ktorzy sa tzw lowcami - poluja i zabijaja niebezpieczne "wytwory natury" typu wilkolaki, wampiry, vertigo, duchy, zjawy, ghule, demony a nawet zdarzaja sie poganscy bogowie. Serial a dokladniej pierwsze 5 sezonow ogladalem juz 3 razy wiec to musi cos mowic. Ogolnie na poczatku jest to procedural z zasada - monster of the week, jednak calkiem szybko glowny watek wkracza do serialu i np caly 4 i 5 sezon jest z ciagla, bardzo szybka fabula. Ogolnie mozna troche w konwencji porownac SN do DW. DW luzno opiera sie na klimatach sci fi ale w zaleznosci od odcinka mamy przygodowke, kryminal, detektywistyczny itp. Tak samo SN jest luzno oparte na klimacie fantasy jednak wystepuja odcinki scisle komediowe (np kiedy jeden z braci przezywa ten sam dzien 100 razy, lub kiedy bracia sa zamknieci w swiecie telewizji i parodjuja seriale typu CSI), sa zwykle odcinki detektywistyczne ale rozniez zdazaja sie odcinki z gestym klimatem horroru (jak np 2-parter Satans pit z Doctora who), w konwencji Noir gdzie odcinek jest calkowicie czarno-bialy i ma klimat filmow z lat 50-60. Dodatkowo moge powiedziec ze jest to serial idealnie przemyslany, nie ma zadnych zapychaczy, tworca juz przed kreceniem pilota mial rozpisana fabule na 5 sezonow i serio ogladajac ten serial 2 raz i majac swiadomosc gdzie to wszystko wyladuje juz w 1 sezonie w 1 odcinkach sa juz wskazowki, ktore wylapie tylko "zatwardzialy fan". Glowna fabula jak dla mnie jest genialna, chyba najlepsza z wszystkich seriali ktore ogldalem, duzo zwrotow itp, ogolnie milo patrzec jak bracia ewoluuja z polowania na pojedyncze duchy w 1 sezonie do bycia pionkami w grze pomiedzy 2 duzymi silami w walce o cala ludzkosc (ale to juz bez zbednych spoilerow). Dodatkowo jak ktos lubi idealna rockowa muzyka i gra aktorska Jansena wymiataja. Jedyny minus - nie ma jakiejs mocnej roli kobiecej, w 3 sezonie pojawia sie postac kobieca, ale raczej negatywna :).

Tak swoja droga przypomnial mi sie jeszcze jeden animowany serial - Clone Wars w uniwersum Star Wars. Jezeli ktos lubi SW to raczej pozycja obowiazkowa. jedyny minus - serial jest emitowany na Cartoon Network i niestety sa odcinki bardzo infantyle, ale tez zdarzaja sie perelki i tak np 4 odcinkowa historia w obecnym 5 sezonie, jak dla mnie bije na glowe cala nowa trylogie.

MistrzSeller

• Dziecko Czasu
  • Co mi zrobisz? +25/-66
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 13, 2013, 07:03:05 pm »

Właściwie to są dwa seriale Clone Wars (2003-2005) i The Clone Wars (2008). Oba widziałem. A i 2 seriale animowane Star Wars z lat 80. -Ewoks i droids też próbowałem.
Szukam fanów Doctor who, Firefly, Farscape i Star Wars  ze Skierniewic i okolic. Jeżeli jesteś fanem, któregoś z tych uniwersów, to napisz na PM lu na gg:8584499

McDeDe

• Niegroźny Ufomaniak
  • **
  • Co mi zrobisz? +7/-2
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 13, 2013, 07:08:20 pm »

Nie no raczej Clone Wars z 03 nie mozna nazywac serialem, raczej extracsem do wydania dvd/bru ray nowej trylogii. Odcinki po 6 minut itp. Ale fatycznie moglem napisac ze Chodzi mi o The Clone Wars z 08 :).

Dobra zmierzajac do konca - po twoich specyficznych wymaganiach moge powiedziec - daj szanse Fringe i SN, obejrzyj po 2 sezony kazdego z nich i sam zadecydujczy to jest to czego cchesz. Obecnie po tym co juz widziales to sa ostatnie 2 typy ktore moga zapewnic Ci rozrywke na wysokim poziomie. My work here is done, i'll fly away :).

MistrzSeller

• Dziecko Czasu
  • Co mi zrobisz? +25/-66
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 13, 2013, 07:21:51 pm »

Clone Wars to normalny serial. To, że ma krótkie odcinki o niczym nie świadczy.  I wcale nie był dodawany do DVD z nową trylogią, tylko wydany osobno. Odcinki były krótkie, gdyż ten serial był taką próbą powrotu SW do telewizji.

Preity

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 13, 2013, 08:06:57 pm »

"Ziemia: ostatnie starcie" to idealny przykład jak zabić serial. Do trzeciego sezonu jeszcze się wszystko jakoś trzyma, ale w czwartym dzieją się takie cuda, że w pewnym momencie zastanawiałam się, czy scenarzyści nie zapomnieli wziąć leków na alzheimera.

w sensie jakiś taki nietypowy klimat, dziwne rozwiązania  problemów i coś takiego?
Z archiwum X polecam, tylko że pierwszy sezon ma swoje lata i niestety widać to po nim, ale z każdym kolejnym jest lepiej. A im dalej, tym więcej dziwnych rozwiązań i zabaw z konwencją.

Eirene

• Pasażer T.A.R.D.I.S
  • Co mi zrobisz? +37/-8
  • mała, wredna i kochana
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 13, 2013, 08:15:34 pm »

Archiwum X klasyka aż dziw że nikt wcześniej właśnie nie wymienił :P

Warehouse 13 uwielbiam! Spora dawka humoru że i nawet czasami plastikowe efekty nie przeszkadzają a artefakty to dopiero pole do popisu wyobraźni reżysera.

Fringe im dalej tym gorzej - dla mnie ostatnia seria to już totalna porażka.

Szkoda że nie lubisz horrorów bo poleciłabym American Horror Story - ale jest spora dawka brudów i seksu. Zazwyczaj też mnie to odstręcza, ale to cholernie dobry serial. Polecam part 1, teraz oglądam 2 serię, mam mieszane uczucia.

No i mój ukochany "Dexter" - ale to w związku z moim zboczeniem lubienie książek, filmów i seriali o seryjnych mordercach :P Tego serialu NIE MOŻNA NIE LUBIĆ!

Skoro strawiłeś "Pamiętniki wampirów" to może "True Blood"? Ja generalnie przy nim wymiękłam, znowu krew i seks, ale znacznie mroczniej pokazany temat wampirów i nie tylko.
I tylko drzewa jak świat światem, ukłony ślą tym co pod wiatr.

Goodbye Matt!

Capitano Lommasi

• Excuse me, you've got something...
  • Moderator Globalny
  • Konsument paluszków rybnych z budyniem waniliowym
  • Co mi zrobisz? +186/-93
  • ... there... just in the corner of your eye
    • Recenzje DW Classic
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 13, 2013, 08:56:00 pm »

"Ziemia: ostatnie starcie" to idealny przykład jak zabić serial. Do trzeciego sezonu jeszcze się wszystko jakoś trzyma, ale w czwartym dzieją się takie cuda, że w pewnym momencie zastanawiałam się, czy scenarzyści nie zapomnieli wziąć leków na alzheimera.

Oj tak, ale piąty był już trochę lepszy. Nie licząc może tego zamieszania z Atavusami (Do tej pory tego nie ogarniam - czym były te Atavusy z piątego, skoro te "taelońskie" różniły się od nich całkowicie?)
The Deal
Słowa: PresidentRomana
Tłumaczenie: Moja skromna osoba ;)

Spoiler for Hiden:
Mały chłopcze
Iść nie masz gdzie, tak tęsknisz za domem
Na Trionie
Mały chłopcze
Pakt dziś z tobą zawrę, jeśli wywiążesz się
Jestem Czarnym Strażnikiem

Refren:
Kula ze szkła jest czymś zbyt oczywistym
Dla szpiega, zamiast niej weź to
Słabość twą, lub chęć zdrady wyczuję
Śmierci Władcy Czasu chcę
Przyrzekłeś mi, Turlough,
Jesteś teraz w mocy mej
Jasny rozkaz wydałem
Zgładź Doktora gdy zbliży się

Uczniu z Anglii
Jest w zasięgu ręki twej, wypełnij zadanie
I zgładź go
Uczniu z Anglii
Zignoruj to, co mówi, on miesza w głowie ci
Daj dowód lojalności swej

(Refren)

Nie dbam o to już więcej
Nie zabiję go; był zawsze
Tak dobry dla mnie choć nie zasłużyłem
Zrywam naszą umowę
Nie masz nade mną władzy
To jasne jak słońce jest
Dla mnie to ty tutaj jesteś złem

kim254

• Całował się z Ósmym w Nowy Rok
  • *
  • Co mi zrobisz? +15/-2
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 13, 2013, 09:21:29 pm »

a Flash Forward: Przebłysk Jutra oglądałeś? W porządku serial jest nawet dla mnie :)
moja ulubiona scena :D

McDeDe

• Niegroźny Ufomaniak
  • **
  • Co mi zrobisz? +7/-2
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 13, 2013, 09:46:18 pm »

Clone Wars to normalny serial. To, że ma krótkie odcinki o niczym nie świadczy.  I wcale nie był dodawany do DVD z nową trylogią, tylko wydany osobno. Odcinki były krótkie, gdyż ten serial był taką próbą powrotu SW do telewizji.

Ja tam sie dalej upieram ze tego serialem sie nie da nazwac. gdyby byl emitowany wedlug dzisiejszych standardow to by byl podciagniety pod webisodes. Z tego co ja pamietam to byl wyemitowany po to by zapelnic luke fabularna pomiedzy 2 a 3 epizodem i to byl jego cel, potem okres wojen klonow sie na tyle spodobal LF ze zrobili the clone wars i teraz te 2 seriale zaburzaja lore tego uniwersum (sa niezgodne ze soba). On byl emitowany na ktorejs platformie kreskowkowej, moze nawet CN i cos mi sie wydaje ze on wchodzi jako extracsy do ktoregos z wydan nowej trylogii, ale nie mam dostepu teraz do swoich pudelek i nie sprawdze czy tam jest :P.

Co do Fringe - glowny powod dlaczego ten serial troche spada z poziomem to te cale zamieszanie wokol niego. Mial byc skonczony po 3 sezonie, fani cudem wyprosili 4 sezon, caly 4 sezon mial ogladalnosc 3 mln widzow i potem kolejny cud i jest 5 finalowy sezon. Byl troche gorszy bo jednak z spadkiem widowni zostaly obciete znaczaco fundusze a jak wiadomo nie mozna nagrywac takiego sci fi jak Fringe bez dobrych efektow. Dodatkowo sprawe zalatwil fakt ze serial byl przesuniety z wtorku gdzie dawal sobie rade na poziomie 8 mln ogladalnosci na czwartek w 3 sezonie. No niestety ale serial ktory musi byc krecony w plenerze i na ktory leci calkiem niesla kasa na FX, nie moze konkurowac z 15 mln TBBT ktory jest nagrywany w 1 studiu 10 x 15 metrow i ktorego koszt produkcji ogranicza sie do gazy aktorow :P. No ale to ogolny problem tv w USA, ludzie nie ogladaja ambitnych seriali gdzie rzeba sledzic kazdy odcinek by lapac sie w fabule i na takie seriale nie idzie kasa, teraz i pewnie przez kilka kolejnych lat beda krolowac beda seriale typu NCIS/CSI/TBBT - zerowe koszty produkcji, siedasz ogladasz i wiesz o co biega.
Dlatego cala nadzieja w kablowkach, ktore robia odwazne seriale, Gra o Tron, Walking dead, American Horror story, Dexter, Magic City, Spartacus, Mad Man, Boardwalk Empire itp. rezygnujac z seriali kablowkowych przez wystepujace czasem sceny erotyczne i elementy horroru, obiektywnie rzecz biorac odcinasz sie teraz od 60 % wartosciowych produkcji, zostaje Ci shit lecacy na ABC, FOX, CBS, NBC i CW, przy czym te 5 stacji ma teraz z 2-3 seriale spelniajace Twoje wymagania :P.

MistrzSeller

• Dziecko Czasu
  • Co mi zrobisz? +25/-66
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 13, 2013, 10:00:22 pm »

CW jest normalnym serialem. A okres wojen klonów nie miał luki bo był rozwijany w książkach, komiksach i grach komputerowych. Po prostu zamiast pakować się od razu w wielki projekt zaczęli od mniejszego, krótszego serialu pobocznego (coś jak w DW Poszukiwanie nieskończoności). Ale to serial.  Był emitowany w CN i wydany na własnym DVD (nie jako dodatek).
http://ossus.pl/biblioteka/Wojny_klon%C3%B3w_(serial_rysunkowy)

To, że amerykanie nie lubią seriali wymagających myślenia to prawda- przez to Dollhouse musiał być uproszczony i go to zabiło. Niestety kablówki nie dbają o różnorodność: same dramaty, a ja tego gatunku nie lubię, bo dramatów to mam dość w otaczającym mnie świecie.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2013, 10:56:53 pm wysłana przez MistrzSeller »

godofmischief

• Odwiedził Barcelonę z Dziesiątym
  • **
  • Co mi zrobisz? +68/-27
  • misha u little shit
    • http://moonvelvet.deviantart.com/
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 14, 2013, 11:29:20 pm »

Nikt nie polecił Black Books czy przegapiłam? Wprawdzie już nie kręcą i jest tylko 18 odcinków, ale ja uwielbiam. Serial o flejowatym, antypatycznym, pijącym, palącym i drącym się na wszystkich Irlandczyku-właścicielu antykwariatu i jego dwóch znajomych. Bezcenne.

The Big Bang Theory jest też fajne. I Detektyw Monk.
Family Guy i American Dad jesli chodzi o animacje.

No i oczywiście wspomniane wyżej Supernatural.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2013, 11:37:43 pm wysłana przez godofmischief »

"And on the 8th day God created rock and roll!"

MistrzSeller

• Dziecko Czasu
  • Co mi zrobisz? +25/-66
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 15, 2013, 09:50:42 pm »

Wziąłem się za oglądanie Supernatural.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do góry