Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: Polećcie mi serial albo film  (Przeczytany 22424 razy)

MistrzSeller

• Dziecko Czasu
  • Co mi zrobisz? +25/-66
Polećcie mi serial albo film
« dnia: Luty 12, 2013, 08:29:06 pm »

Widziałem już tyle, że nie mogę znaleźć nic ciekawego :(
1. Nie Horror, nie dramat, nie psychologiczny
2. Taki, który byłby różnorodny i nie przewidywalny (trochę  jak Doktor Who sezon 1-4)
3. Nie komediowy, bo z tych wszystko ciekawe już widziałem
Lubię: Firefly, Dollhouse, Jak poznałem waszą matkę, Teoria wielkiego podrywu, 4400, Herosi, Doktor Who (2005), Joan z Arkadii, Ucieczka w kosmos
Nie lubię:
-seriale w których każdy odcinek leci wg określonego schematu mnie nudzą (seriale kryminalne, Dr House, Sherlock)
-seriali dramatycznych, albo takich gdzie jest więcej dramatyczności niż akcji (Battlestar Galactica, deflying Gravity)
-seriali z dużą dawką scen erotycznych (dlatego Rzym, Gra o tron i inne seriale HBO odpadają)
-seriali, które są prostymi przygodówkami (Gwiezdne wrota, miecz prawdy)
Nie podaje wszystkiego, bo oglądałem na prawdę dużo.
Najlepiej by był to serial z fajną bohaterką kobiecą.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2014, 10:35:25 pm wysłana przez MistrzSeller »
Szukam fanów Doctor who, Firefly, Farscape i Star Wars  ze Skierniewic i okolic. Jeżeli jesteś fanem, któregoś z tych uniwersów, to napisz na PM lu na gg:8584499

kim254

• Całował się z Ósmym w Nowy Rok
  • *
  • Co mi zrobisz? +15/-2
Odp: Fajny serial
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2013, 08:49:29 pm »

ja bym zaproponowała Arrow lub Elementary, ale nie wiem czy ci się spodobają :) ( i hej ja tam lubię Gwiezdne Wrota :P ) no i jeśli nie lubisz kryminalnych seriali to i NCIS ci się nie spodoba
moja ulubiona scena :D

Eirene

• Pasażer T.A.R.D.I.S
  • Co mi zrobisz? +37/-8
  • mała, wredna i kochana
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2013, 09:07:59 pm »

Z kobietą nic mi nie przychodzi do głowy :P
Chyba, że Medium - ale mi nie podeszło.

A może sprobuj Mentalistę - mimo, że sensacja jest też humor i zaskoczenie.
A może Monk? Gorzej porypanym się już nie da być
Ewentualnie Touch?
I tylko drzewa jak świat światem, ukłony ślą tym co pod wiatr.

Goodbye Matt!

Agant Taragadis

• Obrońca Ziemi
  • Co mi zrobisz? +13/-5
  • I can buy fez :)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2013, 09:24:34 pm »

Nie wiem czy ci się spodoba, ale ja zapałałam miłością :)

Zaklinaczka Duchów

Jest to "serial telewizyjny o młodej kobiecie porozumiewającej się z duchami - duszami zmarłych, które mają niedokończone sprawy na ziemi". Fabuła każdego odcinka jest wciągająca, główna kobieca bohaterka... Polecam :)
Moje życie ma być jak szalik Czwartego - długie, kolorowe i spędzone z Doctorem :D

Eirene

• Pasażer T.A.R.D.I.S
  • Co mi zrobisz? +37/-8
  • mała, wredna i kochana
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2013, 09:27:33 pm »

Aktorka grającą Melindę jest przesłodka, ale czasami aż do bólu.
Bez urazy, ja tą konwencję łykłam i też sporo oglądałam, ale nie jest to męski serial raczej :P

Goodbye Matt!

Capitano Lommasi

• Excuse me, you've got something...
  • Moderator Globalny
  • Konsument paluszków rybnych z budyniem waniliowym
  • Co mi zrobisz? +186/-93
  • ... there... just in the corner of your eye
    • Recenzje DW Classic
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2013, 09:41:33 pm »

"Ten sam dzień" ("Day break") - całkiem niezły serial sensacyjny, przy czym nie schematyczny, bo jest w nim tylko jedna, ale za to długaśna intryga + wątek nadprzyrodzony

"Zdarzyło się jutro" ("Early edition") - o facecie, który codziennie dostaje gazetę z przyszłości, i ma szansę rzeczoną zmienić
The Deal
Słowa: PresidentRomana
Tłumaczenie: Moja skromna osoba ;)

Spoiler for Hiden:
Mały chłopcze
Iść nie masz gdzie, tak tęsknisz za domem
Na Trionie
Mały chłopcze
Pakt dziś z tobą zawrę, jeśli wywiążesz się
Jestem Czarnym Strażnikiem

Refren:
Kula ze szkła jest czymś zbyt oczywistym
Dla szpiega, zamiast niej weź to
Słabość twą, lub chęć zdrady wyczuję
Śmierci Władcy Czasu chcę
Przyrzekłeś mi, Turlough,
Jesteś teraz w mocy mej
Jasny rozkaz wydałem
Zgładź Doktora gdy zbliży się

Uczniu z Anglii
Jest w zasięgu ręki twej, wypełnij zadanie
I zgładź go
Uczniu z Anglii
Zignoruj to, co mówi, on miesza w głowie ci
Daj dowód lojalności swej

(Refren)

Nie dbam o to już więcej
Nie zabiję go; był zawsze
Tak dobry dla mnie choć nie zasłużyłem
Zrywam naszą umowę
Nie masz nade mną władzy
To jasne jak słońce jest
Dla mnie to ty tutaj jesteś złem

MistrzSeller

• Dziecko Czasu
  • Co mi zrobisz? +25/-66
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2013, 10:07:35 pm »

Arrow- widziałem. Totalna kaszana. Fabuła totalnie spłycona, postaci nie interesujące, a każdy odcinek jest taki sam.
Elementery, Mentalista- kryminalny, nie cierpię seriali kryminalnych, bo w każdym odcinku to samo (jest denat, badają sprawę i na koniec łapią sprawcę)
Zaklinaczka duchów- próbowałem, ale za nudny dla mnie
Zdarzyło się jutro- Też w każdym odcinku to samo

Ale dzięki za chęć pomocy :)

Chyba po prostu obejrzałem wszystkie fajne dla mnie seriale.
Szukam fanów Doctor who, Firefly, Farscape i Star Wars  ze Skierniewic i okolic. Jeżeli jesteś fanem, któregoś z tych uniwersów, to napisz na PM lu na gg:8584499

Eirene

• Pasażer T.A.R.D.I.S
  • Co mi zrobisz? +37/-8
  • mała, wredna i kochana
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2013, 10:13:45 pm »

Z seriali które jeszcze nie wyeliminowałeś to:
Medium i Touch

I jeszcze jeden mi przyszedł do głowy "Rzeka" ("The river" nie ma nic współnego z doktorem  :P)

Goodbye Matt!

Agant Taragadis

• Obrońca Ziemi
  • Co mi zrobisz? +13/-5
  • I can buy fez :)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2013, 10:29:59 pm »

A jakieś o lekarzach? Na przykład Bananowy Doktor? ER?
Moje życie ma być jak szalik Czwartego - długie, kolorowe i spędzone z Doctorem :D

Dagu, Dark Lord of All

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +103/-110
  • Hungry like the wolf.
    • Blogasek.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2013, 12:01:10 am »

Happy Tree Friends może? Flaky to fajna bohaterka kobieca ;D
WHOOOO AAAAMMM IIII?!?

Nawet świnka potrafi wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

McDeDe

• Niegroźny Ufomaniak
  • **
  • Co mi zrobisz? +7/-2
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2013, 12:24:45 am »

To ze nie podales listy co juz ogladales utrudnia sprawe w proponowaniu nowych rzeczy (ja tam mam na dysku zrobiona liste wszystkich seriali ktore ogladalem i ogladam obecnie, sporo tego jest). No to jako ze nie podales listy to propozycji bedzie duzo i roznorodne, wszystko co pasuje do tych regul (lub czasami nie, ale mysle ze warto dac takiemu serialowi szanse, wtedy adnotacje :P)

1 kategoria - seriale mlodziezowe (zainspirowane glownie przez Joan z Arkadii, oraz ze spelniaja glowne kryteria - sf, nieprocedurale i roznorodne):
Kyle XY - no to klasyk
Rosewell - j/w
Charmed - duzo sezonow, kupa odcinkow, w sumie procedural, ale chyba jeden z przyjemneijszych serili ktore ogladalem za mlodu :P

2 kat - seriale glownie komediowe - myslales ze widziales wszystkie, moze jednak nie
The It crowd - krotki serial (chyba 6 sez po 6 odc) o ekipie z branzy IT, genialna geekowska komedia, malo znana w naszym pieknym kraju
Scrubs - pomieszanie serialu komediowego i medycznego, jeden z lepszych komediowych jakie ogladalem (dobrze dziala pomieszanie z watkami medycznymi, a nie zwykly sitcom jak HIMYM czy TBBT)
shameless - albo UK albo US w zaleznosci ktory humor bardziej lubimy, przyjemna latwa komedia

3 kat - no i przechodzimy do najwazniejszej kategorii - seriale "powazne", kolejnosc przypadkowa (mozliwa alfabetyczna, wiekszosc brana z mojej listy :P)

Jericho - malo znany u nas serial, opowiada o zyciu po apokalipsie spowodowanej wojna nuklearna, ciagla historia, fajnie zrobiony, duzo akcji i cliffhangerow, ogolnie mocna pozycja jesli jeszcze nie widziales.

Once upon a time - serial z gwizda House. Ogolnie - bohaterowie z bajek/basni zostaja przeniesieni do miasteczka na Ziemii i zapominaja kim sa i ktos ich musi uratowac. Akcja przeplatana miedzy rzeczywistoscia a kraina basni, serial taki z lekkich, familijnych, jednak zdazaja sie odcinkki bardzo dobre i mroczne, jednak sa przeplatane kompletnymi zapychaczami. akcja raczej ciagla, ale kazdy odcinek jest skupiony na jakiejs postac.

Sanctuary - eksperymentalny serial, krecoy calkowicie na greenscrenie poczatkowo mial byc dostepny tylko w necie, potem stacja Sci Fi (dzisiejsze SyFy) go przejela, calkiem przyjemny, lekki sci fi.

Smallville - kolejny serial "z mlodych lat" o mlodym supermanie, w sumie nie ma co duzo o nim pisac, raczej kazdy zna a jak nie to necie napisano o nim juz chyba wszytko. Serial juz zakonczony, ma 10 sezonow, wiec jezeli ktos nie widzial, a jest ciekawy jaki serial przez dlugie lata byl lokomotywa CW przed Supernatural, to jest idealna okazja by zrobic sobie jakis maraton wakacyjny :P.

The Pillars of the Earth - w sumie miniserialserial troche w stylu Borgiow, sceny seksu sie zdazaja (serio odrzuciles Rzym bo byly sceny erotyczne, tam byly z 3 na cale 2 sezony a straciles chyba najlepszy serial historyczny do tej pory zrobiony), ale nie jest ich duzo. Imo warto obejrzec, akcja w XII (chyba) Anglii, wiadomo jak to w hist. zdrady, intrygii, spiski itp, jako ze jest to miniserial, i w mojej liscie jest na 2 miejscu miniserialii zaraz za Band of Brothers i na 2 w serialach hist, za wspominanym Rome, i ma tylko 8 odc, to chyba warto dac szanse.

Tron: Uprising - dla fanow filmu Tron i Tron 2 (legacy), moim skromnym zdaniem najlepsza animacja jaka do tej pory powstala, calkiem powazny i bardzo dobry serial, dodatkowo w uniwersum Trona z wykorzystana genialna muzyka Daft Punk, swietnymi scenami walk na dyski itp, ogolnie to co najlepsze z obydwu filmowych Tronow podane jako animacja. Mozna dodac ze ackja rozgrywa sie miedzy 1 a 2 filmem, jednak znajmomosc Legacy wskazana :P.

Warehouse 13 - jedna z 4 pozycji sci fi ktora jest/byla ostatnio w TV i ostatnia jeszcze emitowana, wiec ogolnie rzecz biorac - jedyny pozostaly w emisji serial Sci Fi ... Ogolnie agenci SS (secret service, nie 3 rzeszy :P) biegaja po USA/calym swiecie w poszukiwaniu "artefaktow" czyli przedmiotow ktore posiadaja wlasne moce, w celu zlapania ich i odwiezienia do tyt. magazynu. Artefakty glownie sa przedmiotami znanych ludzi ktore zyskaly wlasciwosci podczas roznych nieprzyjemnych incydentow. Serial to mieszany procedural - w jednym odcinku jest poszukiwanie jednego artefaktu, ale ma odgorna fabule na kazdy sezon. Moim zdaniem - chociaz zalicza sie do serili o faule jednoodcinkowej jest calkiem ciekawa pozycja, wciagajaca, no i caly czas pozostaje metka ostatniego serilu sci fi emitowanego w TV (co mnie jako fana SW, ST, SG i BSG bardzo boli :P)

Chuck - komedia sensacyjna z duza dawka geekowskiego humoru (odniesien do gier.filmow i ogolnie popkultury od cholery). Calkiem przypadkiem do glowy goscia z stanowiska technicznego z supermarketu wgrana jest supertajna aplikacja CIA, ktora zmienia go w czlowieka z supemozgiem. Chuck dostaje ochrone od CIA, doswiadczonych agentow, jednak jak to na zwyklego nerda przystalo, nie za bardzo lapie sie w swiecie szpiegow. Ogolnie jeden z moich ulubionych seriali, polecam.

Eureka - 2 z 4 pozycji sci fi, serial o tajnym miasteczku w USa, gdzie znajduja sie naukowcy z wszystkich dziedzin nauki, ktorzy przygotowuja technologie dla rzadu USA. Do miasteczka przypadkiem trafia szeryf, ktory  jest "normlanym czlowiekiem", lub nie owijajac w bawelne jest najglupszym czlowiekiem w maisteczku i calkiem przypadkowo dostaje posade szeryfa tegoz mistaeczka. Traf chce ze w tym misteczku co chwila sie cos dzieje z prototypami i np mamy sytuacje gdzie grawitacja zostaje zachwiaja i wszystkie domy unosza sie 2 km nad ziemia, roj mikrorobotow zaprojektowany do budowy bazy na marsie zjada wszystkie metalowe konstrukcje w miescie, program majacy oceniac zdolnosci "psychiczne ludzi" zmienia zachowanie ludzi. Kazda katastrofe oczywiscie rozwiazuje szeryf z pomoca innych bohaterow. Gigantyczny plus - serial ma duzo fajnych pomyslow, wynalazki sa projektowane przez prawdziwych naukowcow, ktorzy moga dac upust swojej kreatywnosci. Plus jest genialny watek komediowy, ogladanie szeryfa ktory w bardzo niefrasobliwy sposob rozwiazuje problemy, rozmawia z naukowcami itp powoduje co chwile wybucg smiechu. Serio polecam obejrzec, jeden z bardziej oryginalnych seriali.

Fringe - 3 z 4 serili sci fi tez juz zakonczony, w duzej mierze procedural, ale z watkiem glownym i tez duzym wplywem naukowym. Goraco polecam.

Na koniec tak mi przyszlo do glowy by jeszcze wspomiec - LOST - moze ktos o nim nie slyszal czy cos :P Osobisty TOP 1 seriali z przedzialu czasowego 2000-2010, serial ktory wyznaczyl standardy i wprowadzil wiele rozwiazan bez ktorych obecne seriale nie wygladalyby jak wygladaja. Dla mnie serial obowiazkowy dla kazdego kto chociaz troche interesuje sie serialami.

Ok troche tego wyszlo a i tak wybieralem te the best of the best. Nie rozpisywalem sie tez o tych serialach za bardzo (a moglbym o niektorych napisac kilka stron A4, a w niekotrych przypadkach, jak LOST, Fringe, Eureka nawet pisalem na forach czy to recenzje czy jakies podsumowania czy analizy itp :P), zainteresowani znajda duzo info w sieci no i zapraszam do ogladania :P.

Doctor Who Admin

• Administrator
  • Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +41/-3
    • http://drwho.pl/
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2013, 03:56:20 am »

Ja mogę polecić serial Continuum (główną bohaterką jest postać kobieca). Opis serialu z filmweeba:
Rok 2077, światem rządzą wielkie korporacje. Grupie terrorystów, pojmanych i skazanych na śmierć, udaje się uciec, przenosząc się w czasie do 2012 roku. W pościg za przestępcami udaje się protektor Kiera Cameron (Rachel Nichols), dobrze wyszkolona policjantka, która musi powstrzymać terrorystów przed zniszczeniem naszego świata. Kobieta utknęła w przeszłości i nie może się z niej wydostać. Kierze pomaga detektyw Carlos Fonnegra oraz nastoletni geniusz komputerowy Alec Sadler.
http://www.filmweb.pl/serial/Continuum-2012-649928/descs

MistrzSeller

• Dziecko Czasu
  • Co mi zrobisz? +25/-66
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 13, 2013, 11:45:25 am »

Medium to kryminał, a ja takowych nie lubię.
Touch to dramat, a dramatów też nie lubię.

O lekarzach? Nie, też mi nie pasują (jedyny jaki zniosłem to Hoży doktorzy, ale to ze względu na oryginalność, postaci i różnorodność fabuły)
Happy Tree Friends- nie lubię brutalnych seriali (miedzy innymi dlatego nie oglądam tych z HBO)

Nie podałem listy, bo jest to prawie 200 pozycji i wątpię czy komuś chciałoby się to przeglądać.
Młodzieżowe- takowe unikam, ze względu na to, że najczęściej mają słabo wykreowane postaci, fabułę powielającą po raz setny schematy i w ogóle często fabuła w nich kuleje patrząc z dorosłej perspektywy (akurat Joan była jedynym młodzieżowym który mi się podobał).
Prosiłem o nie podawanie komediowych, bo regularnie oglądam comedy central i oglądam wszystkie tamtejsze nowości.
Scrubs- znam
The It crowd- nie lubię brytyjskiego humoru
Jericho- oglądałem jak tylko pojawiło się w Polsce
Sanctuary- oglądałem pierwszy odcinek i jakoś nie za bardzo mi się podobał
Smallville-Próbowałem
Filary Ziemii- Jakoś historycznych seriali nie lubię
Chuck- jakoś mnie nie wciągnął
Fringe-a to nie jest serial, że w każdym odcinku badają jakąś sprawę i na koniec ja rozwiązują?
Lost- widziałem za czasów emisji na jedynce

Once upon a time, eureka, Tron: Uprising i Continuum sprawdzę.

Astroni

• Ten Który Przegadał Stworzenie z Midnight
  • **
  • Co mi zrobisz? +293/-75
  • Óśmiech Ósmego
    • Profil Astroni800 na YouTube
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 13, 2013, 11:57:12 am »

"Zdarzyło się jutro" ("Early edition") - o facecie, który codziennie dostaje gazetę z przyszłości, i ma szansę rzeczoną zmienić
The It crowd - krotki serial (chyba 6 sez po 6 odc) o ekipie z branzy IT, genialna geekowska komedia, malo znana w naszym pieknym kraju

Nosz ubiegli mnie :D

To w takim razie od siebie przychodzi mi tylko Misja w czasie (Seven Days) - chrononauta otrzymuje co jakiś czas od rządu zadanie naprawiania różnych katastrof, co umożliwia mu wehikuł czasu cofający go o siedem dni.
Było dawno temu na Polsacie, więc dzisiaj sama już nie wiem, co bym o tym powiedziała, ale kiedyś... kiedyś to mi się podobało.

O, a propos jeszcze czegoś, co przypomina mi się zawsze, gdy myślę o serialach, które mi się podobały - kiedyś było takie cóś jak As wywiadu i Kleopatra 2525. Dwa seriale puszczane po parze odcinków, a kompletnie od siebie różne, poza tym, że bezbłędne komedie. Pierwszy przygodowy, dziejący się gdzieś w przeszości, może w XVIII, w świecie angielskich szpiegów, gdzie łódź podwodna i elektryczność były nowinkami technicznymi. Drugi - dziewczyna o imieniu Kleopatra (postać kobieca ;) ) budzi się z hibernacji w XXVI wieku i dołącza do dwóch kobiet (dużo postaci kobiecych ;D ) walczących o Ziemię z maszynami i przy okazji próbuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Czyli Matrix i Xena, wojownicza księżniczka w jednym.
To muszę jeszcze kiedyś dorwać

EDIT:
A niech mnie - wybredny jesteś :D Ale podoba mi się to - dużo fajnych tytułów się pozna.
DOKTOR

Elsen: Oh… Oh? Really? I… Bugger. Crap. I… Well, then uh… I believe that I’ll have to let you enter into the main gorges, then. But uhm… The regulations oppose it. Alright uh… I… I suppose this is a very special case, as stated in paragraph five.

The Judge: Sorry, but I fear I have to respond in the negative.

Yes, I am still OFF.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

MistrzSeller

• Dziecko Czasu
  • Co mi zrobisz? +25/-66
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 13, 2013, 01:47:30 pm »

Wybredny jestem przez to iż zaczynałem swoją przygodę z serialami od dobrych, oryginalnych seriali (Lost, Herosi, Farscape, Doktor Who, Firefly, jak poznałem wasza matkę). Przez to przyzwyczaiłem się do dobrych i oryginalnych seriali. W dodatku wyrosłem z wieku, gdzie człowiek jara się byle przygodówką (jak Herkules,  Andromeda czy Miecz prawdy), a nie mam jakiegoś pociągu do "dorosłych" seriali HBO (głównie ze względu na wpychanie seksu na siłę oraz fakt iż w większości są to historyczne dramaty).
Poza tym nie lubię najbardziej popularnych gatunków (kryminały, dramaty).
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2013, 01:49:16 pm wysłana przez MistrzSeller »
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry