Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: 4x02 The Fires of Pompeii  (Przeczytany 11354 razy)

Shina

• Gość
4x02 The Fires of Pompeii
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 15, 2008, 03:22:33 pm »

Można obejrzeć na YouTube albo na Fanpopie (z YouTube zresztą). Albo ściągnąć przez torrenty co jest baaardzo złe :mad: I sorry za offtop ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2008, 03:23:03 pm wysłana przez Shina »

TheDoctor

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 15, 2008, 03:29:42 pm »

nic nie szkodzi... tyle że wiesz oglądałem na Youtube tylko części odcinków bo całych tam nie ma co mam robić??

Shina

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 15, 2008, 03:34:37 pm »

Powinnam napisać: kup oryginalne na Amazon. Ale wiem, że ceny są odstraszające. Więc po cichu radzę ściągnąć przez torrenty ;) A przeprosiny za offtopa są do Moderatorów.

TheDoctor

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 15, 2008, 03:36:53 pm »

wiem nie o to mi chodziło... i jeszcze raz dzięx za rady bo tlewizja straszni mało oferuje...:lol:

Czokolino

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 15, 2008, 10:43:48 pm »

Już myślałam że sobie coś dośpiewałam ale najpierw obejrzała wszystko jecze raz, potem przeczytała sobie w wikipedi i już wiem że to nie przypadek i już piszę co ni uderzyło. Otóż w ostatnim odcinku Doctor tłumaczy Donnie:

That's how I see the universe. All the time every waking second: what is, what was, what could be, what must not. That's the burden of a Time Lord, Donna.

A w odcinku The Parting of the Ways, Rose będąc Bad Wolfem mówi:

I can see everything. All that is. All that was. All that ever could be.

To chyba coraz bardziej pozwala mi być pewną, że Rose a po częśi i Bad Wolf będą motywem przewodnim tej serii,

A na pytanie które zadał mi TheDoctor odpowiadać nie będę bo po co mam powtarzać wszytko to co napisała Shina :)

necrohronos

• Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +13/-2
    • http://www.288wdhigz.waw.pl
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 16, 2008, 01:46:40 am »

W dwóch odcinkach się pojawiła i już wielki wróg Doctora.
ja tam się spodziewam powrotu Mrs. Saxon - Mastera tylko że nie odrazu. Powinien (powinna?) zdobyc jakiś wehikuł żeby znowu nie był postacią na trzy odcinki i koniec ale żeby sie pojawiał co jakiś czas (tak jak kiedyś).
There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream; people made of smoke and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there's injustice, somewhere else the tea's getting cold. Come on, Ace. We've got work to do.

TheDoctor

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 16, 2008, 03:31:56 pm »

ciekawiej by było... zgadzam się... powszechnie wiadomo że urywane wątki denerwują każdego a to niestety jeden z błędów tego serialu

Shina

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 16, 2008, 06:01:02 pm »

Czokolino napisał/a:
To chyba coraz bardziej pozwala mi być pewną, że Rose a po częśi i Bad Wolf będą motywem przewodnim tej serii

Russell T. Davies hinted in Doctor Who Magazine that the next arc word for Doctor Who was something said by The Master in the final two episodes of Series 3 - The Sound of Drums and Last of the Time Lords. He has since stated that there is no specific arc word, but each episode of series four will have an element of the arc theme, which will carry through to the finale.

(en.wikipedia.org)

O ile dobrze pamiętam Master powiedział coś w stylu "Kiedyś twoja towarzyszka mogła zaabsorbować wir czasu". To w "Last of the Tome Lords". A co do "Sound of Drums" to nie kojarzę nic co by pasowało. Ale teoria Czokolino mi się podoba :)
Po za tym mam wrażenie, że odrobinę zbaczamy z tematu i niebezpiecznie zbliżamy się do offtopa :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2008, 06:23:59 pm wysłana przez Shina »

TheDoctor

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 17, 2008, 04:05:45 pm »

my zbaczamy z tematu?? nie no skąd:D

Anna

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 09, 2008, 04:27:40 pm »

Niestety nie miałam jeszcze szansy do obejrzenia tego odcinka(oglądam na bbc enterteimeint i będzie emitowana dopiero 3 seria),ale na pewno będzie to super odcinek.Po pierwsze to w końcu sam wybuch wulkanu Wezywiusza,a po drugie widze po waszych komentarzach ;);)

Danny

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 30, 2009, 04:02:04 pm »

Heh mój kolega będący olimpijczykiem historycznym bardzo krzywo na mnie spojrzał kiedy mu powiedziałem co tak na prawdę było przyczyną zniszczenia pompei:D No ale cóz trzeba jakoś uświadamiać tą durną rasę haha:D Tak czy inaczej odcinek świetny. Też zrobię sobie chyba taki relief z Doktorem i ustawie na jakimś ołtarzyku:D I jak zwykle typowa dla Anglików groteska (np ten pistolet na wodę), która mnie doprowadza do spadanie z krzesła ze śmiechu:D

Dagu, Dark Lord of All

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +103/-110
  • Hungry like the wolf.
    • Blogasek.
Odp: 4x02 The Fires of Pompeii
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 23, 2012, 09:41:54 pm »

Odcinek, w którym Donna podbiła moje serce i zajęła honorowe miejsce obok Rose, Susan i Craiga w loży moich ulubionych towarzyszy :)
No i osadzenie w Pompejach, chociaż brakuje mi trochę przygód czysto "historycznych", bez domieszki science-fiction, jak w klasycznych odcinkach. Ale nie, nie narzekam, humor i kilka fajnych rozwiązań bardzo mi to zrekompensowały.
WHOOOO AAAAMMM IIII?!?

Nawet świnka potrafi wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

Astroni

• Ten Który Przegadał Stworzenie z Midnight
  • **
  • Co mi zrobisz? +293/-75
  • Óśmiech Ósmego
    • Profil Astroni800 na YouTube
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 24, 2012, 12:52:06 am »

Ale z niego niewiele pamiętam. Poza tym, że zatkało mnie, jak tamten powiedział do Doctora per istoto z Gallifrey i przegapiłam ze dwie dalsze minuty z wrażenia.
Trzebaby to obejrzeć jeszcze raz.
DOKTOR

Elsen: Oh… Oh? Really? I… Bugger. Crap. I… Well, then uh… I believe that I’ll have to let you enter into the main gorges, then. But uhm… The regulations oppose it. Alright uh… I… I suppose this is a very special case, as stated in paragraph five.

The Judge: Sorry, but I fear I have to respond in the negative.

Yes, I am still OFF.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Raxacoricofallapatorius

• Zagubiony Ziemianin
  • *
  • Co mi zrobisz? +0/-0
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 07, 2017, 05:00:10 pm »

Catherine Tate jest wisienką na torcie i wzmacnia humorystyczną "moc" światu Doctora. Nie mając pracy,  panna Noble szuka sensacji i natrafia na pigułki, które bardzo szybko odchudzają, a ich efektem jest rozkład ciała i powstanie z kości, innych tkanek a głównie z tłuszczu tzw. "Adipose" malutkich milusich piankowych, które są  jak mleczna  świadoma mała chmurka. I tak Donna natrafia na Doctora, jej egzystencja nabiera dynamiki i w kolejnym epizodzie wraz z Doctorem znajduje się w antycznych Pompejach, w przeddzień wybuchu Wezuwiusza.  W tych 48 minutach najbardziej ciekawił mnie występujący tam Peter Capaldi, który zagrał zamożnego "pompejczyka" - specjalistę od wyrobów z marmuru. Pytanie nasuwa się samo: co Capaldi robił w tym odcinku, skoro był 12-tym Doctorem?