Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: 4x02 The Fires of Pompeii  (Przeczytany 13302 razy)

Rahciach

• Gość
4x02 The Fires of Pompeii
« dnia: Kwiecień 13, 2008, 11:37:25 am »

Jak wam sie podobalo?

Ja sie zdziwilam bo ogladajac zwiastun spodziewalam sie odcinka slabego. a ten taki nie btl. Trzymal poziom. odpowiednia dawka komedii i dramatu.
A Donne zaakceptowalam juz w pelni. :D
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2009, 06:30:51 pm wysłana przez Kilkee »

direx14_6

• Gość
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2008, 12:01:47 pm »

odcinek był świetny. no moze oprócz tego pomysłu z pistoletem na wode :P chociaż i to wywołało u mnie uśmieszek na ustach. wszystko zrobione ładnie i gładko, zdecydowanie lepszy od poprzedniego a nawet od świątecznego :D

a Donna... maniana... podejrzewam ze jeszcze kilka odcinków i w moim serduszku rose bedzie miała poważna konkurentkę co do "jakości bycia asystentka", bo Donna jak na razie jest coraz lepsza!  (chociaz pierwszeństwo do serca/serc Doktora i tak zawsze będzie miała Rose B) ).. Po prostu mnie zachwyca... mam na myśli Donne. Dokładnie kogoś takiego potrzebował teraz ten serial. No Donno Noble u mnie masz 5+ :P B) :D :lol:

a jeszcze... zastanawia mnie czego albo kogo dotyczy zdanie

"she is returning"

czyżby rose? albo to tylko moje czce zyczenia :P B) :D

Shina

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2008, 12:08:30 pm »

Odcinek jest super. Trzyma w napięciu, jest dramatyczny ale i zabawny. Dokładnie taki, jaki powinien być każdy epizod tego seialu. Donna rzeczywiście jest świetna. Najbardziej powaliło mnie, kiedy kapłanki chciały ją zabić, a ona stwierdziła "you have to be kidding me" :)
direx14_6 napisał/a:
odcinek był świetny. no moze oprócz tego pomysłu z pistoletem na wode :P

To było odrobinę przegięte, ale Doktor jest do tego zdolny ;) Zastanawia mnie co jeszcze trzyma w kieszeniach. Strach się bać :p
I jeszcze jedno. Czy tylko mnie wkurza przearanżowany główny motyw?

necrohronos

• Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +13/-2
    • http://www.288wdhigz.waw.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2008, 12:23:57 pm »

direx14_6 napisał/a:
odcinek był świetny. no moze oprócz tego pomysłu z pistoletem na wode :P

Ja tylko się zastanawiam dlaczego nie miał większego. Chociaż, z tym wyglądał jak Bond.
a jeszcze... zastanawia mnie czego albo kogo dotyczy zdanie

"she is returning"

czyżby rose? albo to tylko moje czce zyczenia :P B) :D

Bad Wolf, Torchwood, Saxon. W tej serii motywem przewodnim będzie powrót Rose
There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream; people made of smoke and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there's injustice, somewhere else the tea's getting cold. Come on, Ace. We've got work to do.

achaja

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2008, 12:42:05 pm »

Rose wraca i to jest piękne.
A z drugiej strony mnie przeraża, że coraz mniej lubię Donnę. Sama nie wiem czemu, ale jakoś wkurzyła mnie po tym odcinku (moze jest wg mnie zbyt dojrzała, za mało jej takiej młodzieńczej głupoty :?). A poza tym przepowiedni były fajne zwłaszcza słynne "she's returning" powaliło mnie :D A myślałam, ze w tym odcinku nie będzie nic związanego z Rose ;)

Sandgirl

• Obrońca Ziemi
  • Co mi zrobisz? +2/-1
    • http://www.sandgirl.co.uk
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2008, 12:53:33 pm »

Nooo... to bylo cos!
Odcinek zdecydowanie lepszy od poprzedniego, Donna o wiele lepsza od tej w poprzednim odcinku - nie taka glupawa, moze dlatego.
Ogolnie odcinek 4/5 :)
a 'she is returning' - moze to nie o Rose, jak wiele by chcialo ale o kims innym?

A co do przerobki sciezki poczatkowej to zgadzam sie, nie podoba mi sie :(

Anika

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2008, 02:03:29 pm »

Mnie tez bardzo sie podobało! Naprawde świetny odcinek-a przecież to dopiero początek serii! (i ja tekze po trailerze sie tego nie spodziewałam) lepszy od poprzedniego! Jesli taka tendencja pozostanie to juz się nie moge doczekac nastepnego :) Donna moim zdaniem coraz lepsza :) a pistolet na wode totalnie mnie rozbroił, nawet jak na Doctora był dziwny :) no i to zdanie które juz każdy zauważył (she is returning) to na pewno o Rose a nie sądziłam że coś o niej bedzie także i w tym odcinku, ciekawe czy tak bedzie w każdym....?
Musze też przyznac że równowaga pomiedzy komedią a tragedia została idealnie zachowana i faktycznie tak właśnie powinno byc w tym serialu. Podobał mie sie tez tekst:
-"You are much alike."
-"Really?" :D
No i TARDIS sprzedany jako sztuka nowoczesna :) na to bym nie wpadła :smilewinkgrin: acha no i jeszcze zdanko: "She is from...Barcelona" było kapitalne ^_^ ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Oby tak dalej! Chociaz motyw przewodni faktycznie z lekka wkurzający ale jestem skłonna to wybaczyc. :) No i ta końcowa scena w której Doctor chwyta tego gościa za ręke podczas gdy w tle słychac wzniosłą muzyke wyszła z lekka pompatycznie ale to chyba tylko moje wrażenie...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2008, 03:53:05 pm wysłana przez Anika »

Meyv

• Całował się z Ósmym w Nowy Rok
  • *
  • Co mi zrobisz? +1/-0
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2008, 02:51:59 pm »

moje rozczarowanie zeszłotygodniowym odcinkiem na całe szczęście nie przeniosło się na ten tydzień. no a już się bałam że seria 4 będzie słaba( co prawda wszystko przed nami ale ja wolę być dobrej myśli). nie zaskoczę nikogo jak napiszę że podobało mi się. nie padłam na kolana z zachwytu ale jestem usatysfakcjonowana ( długie słowa i mądre słowa w niedzielne leniwe popołudnie - to nie jest normalne:P ). kilka rzeczy mnie rozwaliło( "uzbrojony po zęby" doctor i jego ""I am Spartacus":D, Donna i jej "You fought it off, with a water pistol, I bloody love you." , prawdziwa z niej " daughter of London") ale są też takie które mi jakoś nie pasowały( Doctor wykończył Pompeje - no tak teraz to wszystkie tragedie na świecie są wina jednego Władcy Czasu, ciekawe ile jeszcze tego ma na sumieniu. )
jakoś dziwnie wyszło to zachowanie Doctora w stylu " nie wolno mi ingerować w bieg wydarzeń " trochę tak bezdusznie, ale zostało to uzasadnione przez samego winnego;)
"She is returning" a może chodzi o kogoś innego a nie o Rose. mi przyszła na myśl Rani. a i jest jeszcze jeden cytat nie widomo do czego odnoszący się a mianowicie "There is something on your back" (wypowiedziane do Donny). ciekawe o co chodzi.
może jestem jedyna ale mi motyw przewodni spodobał się i nie przeszkadza mi w ogóle.
ogólnie jest dobrze. jest tylko jedna rzecz której nie mogę im wybaczyć - ta cała wycieczka do serca wulkanu. raczej nie możliwa w rzeczywistości a oni sie tylko lekko spocili. ja mam skrzywienie na punkcie takich rzeczy ze względu na swoje geologiczne zainteresowania więc wybaczcie ale ja im tego nie wybaczę:P

Rahciach

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2008, 02:55:30 pm »

haha a ja apropos pistoletu pomyslalam ze to bardzo w stylu okularkow trojwymiarowych ;)
i faktycznie wygladal tak bondowsko xD
mnie rozsmieszylo to jak ratowa donne "no man is allowed to enter a temple of sybill" "well that's allwright just us girls" ;)
i caly dialog z tym prorokujacym kolesiem byl swietny ;) i to "he's celtic" na koncu haha :D

wstepniak mnie jeszcze denerwuje. mam nadzieje ze sie przyzwyczaje szybko...
i tez mimo ze Rose jest moim nr.1 Donna zajela dumna drugą pozycje i pnie sie ku remisowi ;)
oby tylko nie zapalali do siebie miloscia itp.. blah

Sandgirl

• Obrońca Ziemi
  • Co mi zrobisz? +2/-1
    • http://www.sandgirl.co.uk
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2008, 03:02:05 pm »

Nalezy pamietac, ze jakkolwiek ludzko Doctor wyglada, nie jest jednak czlowiekiem ale Wladca Czasu. Wiec to co dla nas moze wydawac sie dziwne w zachowaniu Doctora moze byc zupelnie normalne dla jego rasy.
Ja ogladajac ten odcinek we fragmentach kiedy wlasnie Doctor opieral sie ingerencji odczuwalam te jego obcosc, nieludzkosc... ot co.
:)

necrohronos

• Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +13/-2
    • http://www.288wdhigz.waw.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 13, 2008, 03:36:31 pm »

Władcy byli raczej spokojni
There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream; people made of smoke and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there's injustice, somewhere else the tea's getting cold. Come on, Ace. We've got work to do.

Anika

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 13, 2008, 04:01:16 pm »

meyv napisał/a:
Doctor wykończył Pompeje - no tak teraz to wszystkie tragedie na świecie są wina jednego Władcy Czasu, ciekawe ile jeszcze tego ma na sumieniu. ---> No co racja to racja faktycznie to z lekka przegieli ale odcinek ogólnie i tak uważam za bardzo dobry.
 a i jest jeszcze jeden cytat nie widomo do czego odnoszący się a mianowicie "There is something on your back" (wypowiedziane do Donny). ciekawe o co chodzi.---> oj tak! Mnie tez to bardzo ciekawi! W poprzednim poście zapomniałam o tym wspomnieć...przyszło mi do głowy że to mogło odnosić sie do tego co sie stanie z Donna na koniec serii...byc moze ma jakis związek.

Kilkee

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +3/-0
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 13, 2008, 04:04:57 pm »

Czy ktoś mówił, że Donna jest ignorantką? Oby każdy ignorant był takim ignorantem jak Donna. Donna, aj law ju!

Nie porównuję z odcinkiem wprowadzającym, bo wprowadzające jak już kiedyś ktoś wspomniał zawsze są takie luśne, przede wszystkim zabawne i skierowane na to, żeby zapoznać nas z nową towarzyszką. A jako normalny odcinek ten był bardzo dobry. Wprawdzie trochę denerwował mnie nadmiar efektów specjalnych z tego powodu, że raczej nie było się czym chwalić xD Jak zobaczyłam pierwszy raz stwora z wulkanu pierwsze co mi przyszło do głowy to "Transformery!" :D
Chociaż wybuchający wulkan im wyszedł całkiem całkiem.

Pistolet na wodę był jak najbardziej doctorowaty (chociaż to, że pokonał wulkanowego stwora to było trochę dziwne nawet jak na DW).

Wydaję mi się, że można w tym odcinku szukać wskazówek do dalszej serii. Podejrzanie dużo mówiło się i powtarzało, że niektórych rzeczy nie można zmienić. Mówienie o tym, że niektóre rzeczy są "fixed" a niektóre "in a flux", "what is, what was, what could be, what must not" itd.
Kiedy w "School Reunion" głównym poruszanym tematem było to, że towarzysze Doctora jeden po drugim odchodzą, a on sam musi żyć dalej, pod koniec serii zrobiło się "papa, Rose". Możliwe, że Doctor będzie musiał podjąć jakąś trudną decyzję tak samo jak w tym odcinku. Nie musi to być koniecznie związane z Rose, może będzie chodziło o Donnę? (fragment w którym Doctor prosi Wilfa, żeby nigdy nie mówił o czymś Donnie). Ale to się już bardziej nadaje do tematu o 4 serii.

Krótko mówiąc kilka fajnych tekstów, uwielbiam Dziesiątego, uwielbiam Donnę, idę szukać pistoletu na wodę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2008, 04:09:21 pm wysłana przez Kilkee »
...

achaja

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 13, 2008, 05:45:57 pm »

Ale śmingus Dyngus już był ;) A wracając do głównego tematu tez mi się wydaje, że te słowa o Donnie będą nawiązywac do tego, co się z nią stanie. A wogóle nie przypomina Wam ten fragment czegoś? Podpowiem, że chodzi mi o odcniek Satan Pit ;)

Anika

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 13, 2008, 05:59:44 pm »

Czyzby przepowiednie o tym że Rose zginie w wielkiej bitwie? No być może...faktycznie troche podobne (jeśli to o to Ci chodziło).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2008, 06:00:42 pm wysłana przez Anika »