Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Scream of Shalka  (Przeczytany 4711 razy)

MacG

• Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +68/-7
Scream of Shalka
« dnia: Wrzesień 22, 2010, 09:08:42 am »

Nie wiem czy był już taki temat na tym forum, ja przynajmniej nie dałem rady go znaleźć.

Jak się Wam podobał miniserial/odcinek podzielony na 6 części (sam nie wiem jak do tego podejść) "Scream of Shalka", z wówczas oficjalnym Dziewiątym Doktorem, Richardem E. Grantem? Ja sobie właśnie wczoraj obejrzałem i powiem, że mi się podobało.

Trochę rzeczy nie zakumałem - [ukryj]na przykład android wyglądający jak Mistrz - czy to może naprawdę był Mistrz przerobiony na androida? A jeśli tak - to jak się to ma do filmu z 1996, gdzie Mistrz ginie, no i czemu Doktor uczynił go swoim towarzyszem? Czyżby znowu zabierał go na Gallifrey?[/ukryj] - ale ogólne wrażenie pozytywne. Animacja mogłaby być lepsza, ale z drugiej strony dodaje odcinkowi specyficznego klimatu. No i troszkę szkoda, że to takie krótkie było i nie postarano się o zrobienie całego "normalnego" serialu, w którym Doktor Granta podróżowałby z Allison, a na końcu regenerowałby się w Doktora Ecclestona. No, ale wszystkiego mieć nie można. ;)
Life is like a hurricane... here in TARDIS.
Silence, Yeti, Ice Warriors - he is a Time Lord.
Might solve a mystery... or rewrite history!

Doctor! Whooo!

D-d-daleks! Look,  behind you!
There's the Master out to find you!
What to do? Just grab on to some

Doctor! Whooo!

Vampircia

• Dziecko Czasu
  • Co mi zrobisz? +22/-12
    • http://www.vampirciowo.pl
Scream of Shalka
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2010, 12:49:09 pm »

Nie widziałam, ale oglądałam animowany odcinek z 10 Doktorem i stwierdzam, że BBC dało ciała. Animacja prawie na amatorskim poziomie. Gdyby tak zrobili film DW taką grafiką jak Final Fantasy to by było coś*_*
http://www.vampirciowo.pl/images/sexysimm.jpg[/img]
I powiadam wam, nie ma takiego słowa jak "fanfick".

necrohronos

• Co mi zrobisz? +13/-2
    • http://www.288wdhigz.waw.pl
Scream of Shalka
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2010, 09:32:36 pm »

[ukryj]Sądze że Master był dalej martwy, albo Doctor tak myślał. Android mógł mieć jego wygląd dla urozmaicenia. Nie jakaś ufna młoda dziewczyna ("... again?"), ale postać krytyczna i sceptyczna wobec działań Doctora, z którą mógłby się spierać
Edit:
Poczytałem trochę (lepiej rozumiem angielski czytany niż mówiony) i z Tardis Wiki dowiedziałem się że android Master to nie jest podróbka tylko on sam. Doctor zaoferował mu ciało robota, oczywiście z odpowiednimi zabezpieczeniami i podróżowali razem (potem Master stwierdził że żałuje że się na to zgodził)[/ukryj]
Sam Doctor dobry, ale sądzę że odcinki się trochę dłużyły. Animacja flash też nie zachwyca, wygląda jakby tam grały figurki z papieru.
@Vampircia z taka grafiką jak FF robili by odcinek latami. Poza tym BBC nie może poświęcić całego budżetu na DW
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2010, 06:58:04 pm wysłana przez necrohronos »
There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream; people made of smoke and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there's injustice, somewhere else the tea's getting cold. Come on, Ace. We've got work to do.

Dagu, Dark Lord of All

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +103/-110
  • Hungry like the wolf.
    • Blogasek.
Odp: Scream of Shalka
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2012, 09:29:24 pm »

Wszystkie odcinki leżą od jakiegoś czasu i czekają, a jakoś nie mam czasu się za to zabrać...
Ale kurczę. Richard E. Grant jako Doktor i Derek Jacobi jako Mistrz, aaaaaa. Must-see jak diabli.
WHOOOO AAAAMMM IIII?!?

Nawet świnka potrafi wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

Astroni

• Ten Który Przegadał Stworzenie z Midnight
  • **
  • Co mi zrobisz? +293/-75
  • Óśmiech Ósmego
    • Profil Astroni800 na YouTube
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2012, 09:31:01 pm »

Richard E. Grant jako Doktor i Derek Jacobi jako Mistrz (...)
Dagens, pomóż mi podnieść się z podłogi, bo żem się omskneła z wrażenia... Jacobi grał już kiedyś Mistrza? Ten Jacobi? Tego Mistrza? Jaka elegancka ciągłość, jej!

<doinformowuje się na Wikipedii>
No dobra, tylko podkładał głos. Ale jak dla mnie to sensacja! A że też się dowiaduję o tym dopiero teraz...
DOKTOR

Elsen: Oh… Oh? Really? I… Bugger. Crap. I… Well, then uh… I believe that I’ll have to let you enter into the main gorges, then. But uhm… The regulations oppose it. Alright uh… I… I suppose this is a very special case, as stated in paragraph five.

The Judge: Sorry, but I fear I have to respond in the negative.

Yes, I am still OFF.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

yasiu

• Oficer U.N.I.T
  • Co mi zrobisz? +13/-4
  • you can' stop me dreaming
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2012, 03:32:06 am »

Wszystkie odcinki leżą od jakiegoś czasu i czekają, a jakoś nie mam czasu się za to zabrać...
Mam dokładnie to samo.
Ale natrafiłem na dosyć ciekawą nieofiacjalną  teorię odnoszącą się do tego wcielenia Doctora, według której
jest to pierwszy Doctor tyle że młodszy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 03:43:41 am wysłana przez yasiu »
big blue box, scarf and fez....

Astroni

• Ten Który Przegadał Stworzenie z Midnight
  • **
  • Co mi zrobisz? +293/-75
  • Óśmiech Ósmego
    • Profil Astroni800 na YouTube
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2012, 11:18:31 am »

Ale natrafiłem na dosyć ciekawą nieofiacjalną  teorię odnoszącą się do tego wcielenia Doctora, według której jest to pierwszy Doctor tyle że młodszy.
Chyba bardzo nieoficjalną, bo jak przewinęło się nawet w quizie to wcielenie dawało jasno do zrozumienia, którym jest w kolejności.
DOKTOR

Elsen: Oh… Oh? Really? I… Bugger. Crap. I… Well, then uh… I believe that I’ll have to let you enter into the main gorges, then. But uhm… The regulations oppose it. Alright uh… I… I suppose this is a very special case, as stated in paragraph five.

The Judge: Sorry, but I fear I have to respond in the negative.

Yes, I am still OFF.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

MacG

• Co mi zrobisz? +68/-7
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2012, 12:37:54 pm »

Teorię tą można podtrzymać w ten sposób, że Doktor spotkał swoje Dziewiąte wcielenie i miał pewność, że do tylu inkarnacji będzie żył. ;)

Wszystko psuje jednak Mistrz i "young woman... again". :P
Life is like a hurricane... here in TARDIS.
Silence, Yeti, Ice Warriors - he is a Time Lord.
Might solve a mystery... or rewrite history!

Doctor! Whooo!

D-d-daleks! Look,  behind you!
There's the Master out to find you!
What to do? Just grab on to some

Doctor! Whooo!

JohnnyZeitgeist

• Zagubiony Ziemianin
  • *
  • Co mi zrobisz? +7/-1
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2013, 01:07:29 am »

Trudno uwierzyć, że przez bardzo krótką chwilę "Scream of Shalka" było oficjalną kontynuacją serialu...
Głównym problemem tej historii jest animacja, która bardzo brzydko się zestarzała. Ale przecież w tym roku stuknęło jej równo dziesięć lat, powinniśmy być wyrozumiali. Cała reszta jest, moim zdaniem, na bardzo wysokim poziomie - zarówno scenariusz (Paul Cornell jest zawsze świetny, chociaż przyznam, że jego komiksy Marvela jakoś bardziej zapadają mi w pamięć), jak i aktorstwo (ach, ten Tennant z czasów, kiedy brał każdą dostępną rolę w czymkolwiek, co nazywało się "Doctor Who")...
Ogólnie jest to bardzo ciekawa wizja Serialu, Który Mógł Być, bez Wojny Czasu, za to z Mistrzem na pokładzie (wiecie, że na początku miał to być hologram Piątego Doktora? Cornell uwielbia Piątego Doktora, chyba nigdy nie zrozumiem czemu). Jeśli chodzi o alternatywnych Doktorów, wolę chyba Davida Warnera, chociaż Gatiss nie umywa się do Jacobiego, ma się rozumieć. Ale nawet on miał dwie pełne audiodramy, a biedny REG ma tylko Scream of Shalka i bardzo krótkie opowiadanie... W sumie fajnie byłoby zobaczyć więcej.

fred

• Szeregowiec U.N.I.T
  • Co mi zrobisz? +39/-6
  • space helmet for a cow
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 22, 2013, 01:53:35 am »

Cytat: JohnyZeitgeist
Ogólnie jest to bardzo ciekawa wizja Serialu, Który Mógł Być, bez Wojny Czasu
W jednym z ostatnich numerów DWM było coś takiego:

Czyli już wtedy coś tam ktoś mógł myśleć o Wojnie...

Hm, może tak: fabuła jest ok, ale bez szału. Choć słyszałam, że książka jest dużo lepsza. Mastera androida i tego, dlaczego zamiast tego wojska które tam było nie wykorzystali UNITu chyba nigdy nie zrozumiem. Ale Doktora jako takiego wolę o wiele bardziej od Ecclestona, w moim osobistym kanonie to Grant jest Dziewiątym ;D

Cytat: Astroni
Jacobi grał już kiedyś Mistrza? Ten Jacobi? Tego Mistrza? Jaka elegancka ciągłość, jej!

<doinformowuje się na Wikipedii>
No dobra, tylko podkładał głos. Ale jak dla mnie to sensacja! A że też się dowiaduję o tym dopiero teraz...
I już wiadomo, czemu Dziesiąty tak się dogadywał z Yaną ;D
i like the tick of a clock and the sound of a flute. the song of a rinchin in the fields at harvest. working things out for myself. i like other people's ideas. peace, tranquillity. and a nice cup of tea.