Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: House M.D.  (Przeczytany 11087 razy)

Ruszoffy

• Gość
House M.D.
« dnia: Wrzesień 06, 2009, 12:29:07 am »

No, to jest mój drugi ukochany Doctor. xD Chyba nie trzeba o tym serialu za dużo opowiadać. House, genialny diagnosta, osoba o niewyparzonym języku, ironiczny i wredny do bólu. ^^

No więc co sądzicie o tym serialu ? ;)

sillita

• Gość
House M.D.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2009, 02:03:09 pm »

House! Cudny serial. Chociaż właściwie, ja go prawie nie postrzegam w kategoriach serialu. (Pewnie gównie dlatego, że ja mam trochę postrzeloną definicję serialu.)

Każdy odcinek z osobna jest dobry, ale łączenie wątków w ogólną fabułę średnio scenarzystom wyszło. Przynajmniej mnie to nie interesuje za bardzo, nie wciąga, nie porusza. Mogłabym to oglądać oddzielnie, na wyrywki, z dużymi przerwami, nie tak, jak przy innych serialach. I tak szczerze, to czasem mi nawet trochę brakuje syndromu odstawienia przy przerwach międzysezonowych ;)

A, i jeszcze jedno. Nie wiem, czy nam się tu dyskusja rozkręci, ale jeśli się rozkręci, mam taką małą sugestię: dałoby się wrzucać treści przekraczających stopień zaawansowania serialu na TVP w spoiler? Nie wiem co prawda, co widzieli inni, ale dziwnie mi się wydaje, że nie jestem jedyną osobą, która nie ogląda tego serialu na bieżąco, prosto z USA :)

Meyv

• Całował się z Ósmym w Nowy Rok
  • *
  • Co mi zrobisz? +1/-0
House M.D.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2009, 03:49:39 pm »

Wiem, ze za chwile zostanę zlinczowana za to co napiszę, ale mnie House strasznie wkurza. Wszystko jest w nim schematyczne i po paru odcinkach jakoś przestaje zaskakiwać. Nawet poczucie humoru samego House'a szybko mi się znudziło. Początkowo serial zapowiadał się na coś innego,  nowatorskiego, ale jak to często bywa z serialami made in USA zamiast na jakość twórcy poszli na ilość.( jak to mówiła moja nauczycielka od polskiego, nastąpił przerost formy nad treścią). Ja to nazywam syndromem Lostów(kolejny serial, który przedobrzyli twórcy) - to co było atutem serialu - czyli House i jego wielkie ego, stało się jak dla mnie największą jego wadą. Może amerykanie nie rozumieją, że dobry to nie znaczy naciągany do granic możliwości. Oczywiście to tylko i wyłącznie moje zdanie i nikt się nie musi z nim zgadzać, więc proszę nie bijcie;)

Co to spoilerów, to sprawa jest prosta. Strona jest poświęcona DW, a więc zasada o ukrywaniu spoilerów dotyczy DW i rzeczy okołodoktorowych co najwyżej. Inne seriale spolerujecie wedle własnego życzenia.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2009, 03:50:35 pm wysłana przez Meyv »

Oria

• Gość
House M.D.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2009, 03:55:53 pm »

Dla mnie House jest dość dobrym serialem do oglądania raz na jakiś czas.Bardzo lubię dialogi i sprzeczki między lekarzami (Wilson i House:D ),a sama treść serialu nie za bardzo mnie interesuje.
Ogólnie fajny serial,ale DW został dla mnie numer 1.

Eriu

• Specjalista Ds. Kosmitów
  • Co mi zrobisz? +2/-0
House M.D.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2009, 06:08:50 pm »

Oglądam bardzo sporadycznie. Pierwsze dwa sezony oglądałam systematycznie, bo było to coś nowego i ciekawego. Rzadko kiedy serial medyczny jest w stanie mnie zainteresować. Później serial mnie zaczął nudzić. Teraz oglądam od czasu do czasu. Jedynym mocnym punktem w serialu jest House, reszta bardzo schematyczna i zbytnio nie odbiegająca od tego co pokazują inne seriale. Poza tym nie znoszę seriali, które mają zbyt wiele sezonów (za wyjątkiem DW).

surczak

• Przyjaciel Doktora
  • Co mi zrobisz? +4/-0
    • http://whomanistyka.blogspot.com/
House M.D.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2009, 06:21:12 pm »

Ja też oglądam tylko czasami. Jak się trafi. Niektóre odcinki mi się podobają, ale nie jest to serial, który bym śledziła odcinek po odcinku. Tak to ja tylko DW oglądam. ;)
Ale na takie patrzenie od czasu do czasu się świetnie nadaje. Jeśli się lubi wrednych bohaterów.
http://img52.imageshack.us/img52/6303/36694433.jpg[/img]
Whomanistyka stosowana (TARDIS by Reiha)

Katriona

• Gość
House M.D.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2009, 06:32:14 pm »

Ja oglądałam od początku jak zaczął lecieć na tvp2 i oglądam do dziś:) Widziałam większość odcinków. I mi też serial wydaje się schematyczny, a ta seria z byłą House'a była wyjątkowo beznadziejna. Jednak odpowiada mi humor, a ponieważ i tak większość seriali/filmów/książek jest dla mnie schematyczna, to nie narzekam. Czasami trafiają się naprawdę świetne odcinki. Poza tym mam koleżankę, która ma świra na punkcie tego serialu i utrzymuje mnie w jego oglądaniu;)

13

• Gość
House M.D.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2009, 12:30:53 am »

House'a lubię z kilku powodów. Po pierwsze, lubię Hugh'a a szczególnie za rolę pana Palmera w "Rozważnej i romantycznej". Po drugie, co by tu nie mówic Hugh jest Dziadem (to przesądza sprawę). Po trzecie serial w zamyśle miał byc konstruowany jak kryminał tzn. zamiast zbrodni mamy objawy chorobowe, a detektywów zastępują lekarze. A ja pasjami lubię dobre kryminały.

Natalinka

• Gość
House M.D.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2009, 11:02:51 pm »

W House'a wkręciłam się ostatnio. Ale ja mam słabość do seriali medycznych (ER, Chirurdzy). Schematyczny jest, fakt, ale i tak lubię oglądać, jak rozwiązują kolejną zagadkę medyczną, jednocześnie się kłócąc czy rzucając jakimiś uwagami. Jestem na drugim sezonie, bo oglądam na AXN, ale ostatnio obejrzałam 5. na TVP i wiem, że jeśli uda mi się obejrzeć do końca 3. sezon to potem będę raczej oglądać House'a od czasu do czasu, z nudów, bo nie czuję zupełnie tej nowej ekipy. Pełni przeciwieństw Chase, Cameron i Foreman są lepsi, lepiej mi to wszystko "gra" z nimi.

I jak dla mnie serial mógłby się składać z samych dyżurów House'a w przychodni :P

brin

• Gość
House M.D.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 13, 2009, 09:35:28 am »

uwielbiam House'a nie tylko serial ale jego samego, jego powiedzenia kłótnie z cuddy i wilsonem. Obejrzałam już cały 5 sezon i mam nadzieje że to jeszcze nie ostatni. Ta nowa ekipa nie jest taka zla , lubie 13-stke.

Luthien

• Szeregowiec U.N.I.T
  • Co mi zrobisz? +0/-0
  • Normalność jest przereklamowana!
House M.D.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 10, 2009, 12:53:22 pm »

Ja zaczełam oglądać Housa teraz w przerwie w DW i uważam że jest świetny obecnie jestem na 12 odcinku 5 serii . I House to mój od teraz drugi ulubiony doktor   :rol:
Vavoom!!!! :11doc
Wibby-wobbly... timey-wimey.
B)

Effka

• Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +1/-1
House M.D.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 18, 2009, 02:46:36 pm »

Swego czasu oglądałam House'a jak leciał na TVP2, jeszcze jakieś odcinki chyba z 2 serii. Poleciła mi go moja siostra i faktycznie na początku bardzo mi się podobał. Każdy odcinek to było takie "wooow", ale po pewnym czasie stopniowo zaczęło mi się to nudzić gdyż zauważyłam, że tam wszystko dzieje się według jednego schematu, każdy odcinek jest tak samo zbudowany. Potem zaczęły mnie denerwować postacie począwszy od  świętoszkowatej Cameron, której nie znoszę skończywszy na Housie, który sam nie wie czego chce.
Przestałam go oglądać po tym jak to w pewien piątkowy wieczór usnęłam przed telewizorem w czasie emisji. Stwierdziłam wtedy, że chyba czas zakończyć moją przygodę z tym serialem.    

DorkaEm

• Gość
House M.D.
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 18, 2009, 04:58:06 pm »

Ja uwielbiam House'a. Zaczęłam go oglądać przez przypadek dzięki mojej siostrze, która widziała pierwsze odcinki i zaraziła mnie Housem na maxa ;)
Od tamtego czasu staram się nie opuszczać żadnego odcinka ;)
Uwielbiam jego humor. To mój drugi ulubiony serial obok DW ;)

Tygrych

• Gość
House M.D.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 18, 2009, 05:18:12 pm »

Ja też oglądam i strasznie lubię Hous'a. Jest mądry, wredny i zabawny. Bardzo mi się podoba jego poczucie humoru i zgadzam się, że jest drugim najlepszym doktorem jaki jest :)
Denerwują mnie "obowiązkowe" wątki miłosne i głupi jest Wilson(choć świetnie spełnia swoją serialową rolę). Zgadzam się, że każdy odcinek osobno jest super ale łączenie ich to często porażka.
Generalnie serial dla mnie super, ale też nie do oglądania każdego odcinka. Nie zasługuje na fanatyzm na poziomie naszego Doktora :)

Jmaczek

• Gość
House M.D.
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 18, 2009, 06:43:17 pm »

Hałs tjaa dobry serial, choć może bardziej od serialu liczy się doctor to zawsze jest Doctor( i jego towarzysze0 opowieści dobre sprzeczki sarkazm i ironia to najlepsza część tego serialu.

ogólnie polecam naprawdę dobry.

Choć nie żeby zaraz nałogowo prędzej coś w stylu "o Hałs leci to sobie hałsa obejrzeć"