Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Dexter  (Przeczytany 8241 razy)

Eirene

• Pasażer T.A.R.D.I.S
  • Co mi zrobisz? +37/-8
  • mała, wredna i kochana
Odp: Dexter
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:08:05 am »

To już chyba za daleko zabrnęło by się tak stało. Poza tym już raz próbował się go pozbyć i nic z tego nie wyszło.

I tylko drzewa jak świat światem, ukłony ślą tym co pod wiatr.

Goodbye Matt!

Sundavar

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +0/-0
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 07, 2013, 09:13:29 pm »

Obejrzałem całęgo no i następny sezon zapowiada się ciekawie. Ciekaw jestem jak zakończą żywot Dextera,a aczkolwiek mam parę teorii.

sloncet

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +2/-1
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 15, 2013, 05:49:34 pm »

Dziwnie będzie mi oglądać serial w wakacje. Jakoś tak przyzwyczaiłam się do oglądania go od września/października do stycznia. Ale cóż i w wakacje obejrzę. Z jednej strony cieszę się, że tak szybko zobaczę dalsze poczynania Dexa z drugiej strony mam świadomość, że to już ostatni sezon a więc i pożegnanie z Morganami

Krzy Who?

• Raz Czy Drugi Widział Kosmitów
  • **
  • Co mi zrobisz? +23/-6
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 23, 2013, 10:30:53 pm »

Kolejny wątek warty odświeżenia :) A okazja jest prosta. Otóż dzisiaj, a właściwie wczoraj wyemitowany został ostatni odcinek, kończący przygody Dextera. Są tu jeszcze jacyś bieżąco śledzący fani? Podobno odcinek oglądało ok 3mln osób w czasie premiery co jest dobrym wynikiem. Od czasu emisji odcinek widziało już wiele milionów osób - wszystkie zawiedzione. No może przesadzam, ale moje zdanie jest takie że końcówka jest po prostu beznadziejna, sam wymyślił bym co najmniej ze dwie lepsze. Widząc jak kończą się dobre seriale mam nadzieje że nasz Doktor nigdy się nie zakończy, nie z powodu tęsknoty a obawy przed zepsuciem show w ostatnim odcinku. Jak sądzicie ludzie?

sloncet

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +2/-1
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 24, 2013, 12:23:58 am »

Dexter okropnie się zakończył. Cały 8 sezon to była już lekka porażka, ale im bliżej końca tym gorzej. Absurd gonił absurd. Na prawdę mogli to inaczej skończyć i pokazać jakiś poziom z lat poprzednich.
Spoiler for Hiden:
Najbardziej od pewnego czasu szkoda mi było Harrisona, uważam,  że lepiej by było gdyby wylądował u dziadków z przyrodnim rodzeństwem. Nawet jeśli nie od razu po śmierci Rity, to przynajmniej pod koniec serialu. Niby to pojechał w odwiedziny i został bo stała się tragedia i stracił ojca. Nie jestem fanką Hany i uważam, że to okropne, że właśnie z nią jest Harrison. Debra moim zdaniem też nie zasłużyła na wylądowanie w oceanie. Mógł jej nie odłączać, albo chociaż zgodzić się aby została dawcą i później zrobić jej normalny pogrzeb a nie coś takiego. Zresztą absurdem dla mnie jest to jak Dexter wywiózł ją z tego szpitala. Mam nadzieję, że nigdy do takiego nie trafię, gdzie pacjent zostaje odłączony od aparatury i nikt nie reaguje, później jest wywożony i też nikt nic nie widzi
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 04:07:16 pm wysłana przez sloncet »

moneyhoney

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +100/-21
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 24, 2013, 10:25:09 am »

Zakończenie 8 sezonu:

Spoiler for Hiden:
Debra chciała być odłączona od aparatury. Mieli z Dexem na ten temat rozmowę w 3 sezonie chyba. Co do wrzucenia ją do oceanu to wydaje mi się, że to właśnie było idealnie pożegnanie dla Dextera i myślę, że Debra by to doceniła. Co do Harrisona to też myślę, że lepiej by było, gdyby wychowywał się z dziadkami i rodzeństwem niż w sumie z obcą mu osobą. Ogólnie zakończenie nie jest takie złe, spodziewałam się gorszego, więc może dlatego nie jestem do niego tak źle nastawiona :p

Krzy Who?, a jakie zakończenia wymyśliłeś?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 10:27:13 am wysłana przez moneyhoney »
Where Ten continues to bullshit his way through being a Time Lord. *blames himself to get himself out of trouble with himself*

Krzy Who?

• Raz Czy Drugi Widział Kosmitów
  • **
  • Co mi zrobisz? +23/-6
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 24, 2013, 12:00:05 pm »

Do tej pory wszystkie odcinki trzymały w napięciu, nie mogłem doczekać się kolejnego który był jeszcze lepszy. Nie każdy serial tak ma, tylko ten finał jest brr...

Mam kilka luźnych pomysłów, a w internecie jest sporo innych, w tej chwili wspomnę może o jednym z nich. Jest to chyba jedno z  tych szczęśliwszych zakończeń które wymyśliłem. Nie jest może idealne ale wolę te od oryginału. Jestem pewien że wraz z kilkoma osobami napisał bym dla twórców zdecydowanie lepszą końcówkę. Nie lubię wdawać się w szczegóły, tak więc opisze zarys fabuły w punktach:

1)
- Po postrzale Debra leży w szpitalu na oddziale.
- Hanah z Harrisonem czekają w hotelu na Dextera który nie chce wyjechać dopóki nie zajmie się synem Vogel
- Gdy Dexter pilnuje Debry w szpitalu ta odzyskuje przytomność, rozmawiają o życiu
- Dexter dostaje telefon, w którym dowiaduje się że Hannah i Harrison zostali złapani przez tego człowieka co ich ścigał (nie pamiętam imienia ale chodzi o tego co pracował z Debrą)
- Dexter przyjeżdża do hotelu, gdzie znajduje ciało detektywa
- zostaje ogłuszony
- Gdy się budzi, zauważa że jest związany w sposób w jaki wiąże swoje ofiary, pokój w którym się znajduje także jest przygotowany 'po Dexterowsku'
- Wita co Saxon który mówi mu że miał dużo czasu na naukę metod Dextera, w czasie kiedy mieszkał obok niego (właściwie u sąsiadki Dextera, na jedno wychodzi)
- Co gorsza, na przeciwko siedzi związana Hanna, a Saxon wyjawia że gdzieś w budynku znajduje się Harrison (także więziony)
- Olivier Saxon planuje zabić Hannę a następnie Harrisona na oczach Dextera a następnie jego samego po czym przejąc jego tożsamość i uciec z kraju
- Rozwija się długa rozmowa dwóch morderców, głównie o swoich demonach i dotychczasowym życiu
- Gdy Saxon łapie za nóż i przybliża go do szyji Hanny, słyszy dźwięk odblokowanego pistoletu a następnie słuszny głos Debry mówiącej mu aby się nie ruszał
- Powstaje zamieszanie, Saxon odwraca się i walczy z Debrą (ranną oczywiście - przyszła/uciekła prosto ze szpitala, gdyż jej stan na to pozwalał, przynajmniej według niej, a w dodatku brat jej potrzebuje)
- W całym tym zamieszaniu Dexter łapie jakieś narzędzie i uwalnia się, a następnie rzuca się na Saxona.
- Wbija młodemu panu Vogel skalpel w szyję.
- Następuje chwila ciszy, Saxon spogląda na Dextera a następnie uśmiecha się i pada martwy
- Debra pada na ziemię, dostała cios nożem od Saxona, co razem z wcześniejszą raną postrzałową powoduje jej śmierć
- Uwolniona przez Dext. Hanna biegnie szukać Harrisona
- Dexter rozpacza nad ciałem siostry
- Następna scena pokazuje wychodzących z budynku Dextera z Debrą na ramionach i Hanne z Harrisonem
- Harrison pyta czy z ciocią Deborą wszystko w porządku...scena się urywa (właściwie przyciemnia)
- Następnie widzimy Dextera na łodzi, wraz z ciałem siostry, podobnie jak w oryginale Dex. wspomina ją a następnie wrzuca ciało do wody
- Dexter mówi do siebie że zawiódł Debrę, toczy wewnętrzną wojnę ze sobą, widzi inne osoby które stracił
- Wtedy przypomina sobie o Hannie i swoim synu, z powietrzem w ustach stwierdza że pomimo że zawiódł Debrę, Ritę, a nawet swojego brata, nie nadszedł czas na rozpacz. Ma o kogo dbać. Stwierdza że mając jeszcze dwie osoby na których mu zależy i nie chce zawieść także ich, ma szansę stać się lepszym człowiekiem...jadą więc do Argentyny.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 12:03:21 pm wysłana przez Krzy Who? »

sloncet

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +2/-1
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 24, 2013, 04:07:27 pm »

Z tym wyjazdem do Argentyny to dla mnie lekka przesada bo generalnie nie uważam, że Dex powinien doczekać się happy endu.
Spoiler for Hiden:
Najbardziej jednak wkurza mnie to, że chcąc ochronić Harrisona przed sobą a konkretniej przed jego mroczną stroną zostawia go z inną morderczynią. Nie wie jak ich losy dalej się potoczą, czy nie zacznie ona znowu zabijać, czy nie zostaną złapani i wtedy młody wyląduje w jakiejś rodzinie zastępczej.
Jakoś ich rozmowa o odłączeniu od aparatury wyleciała mi z głowy, jednak mimo wszystko nie powinno się to odbyć w ten sposób. Jeszcze dodatkowo absurdalne wywiezienie ciała ze szpitala. Ludzie, który nagle się odwracali aby nic nie zauważyć. To jest prawie tak absurdalne jak zabójstwo na lotnisku.
Przyznaję, że spodziewałam się lepszego zakończenia, jednak jak na niski poziom ostatniego sezonu to finałowy odcinek trochę się wyróżniał.

Isaa

• Opiekun K-9
  • Co mi zrobisz? +18/-10
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 21, 2013, 04:56:54 pm »

Do tej pory nie wiem czy ten finał mi  się w końcu podobał, czy jednak nie. Na pewno był o wiele bardziej nieprzewidywalny niż finał "Breaking Bad", jednak
Spoiler for Hiden:
szkoda mi Debry, która miała przerąbane cały serial i spotkał ją koniec, jaki spotkał. Hannah wciskana na siłę, Dexter, który znowu popełnił ten sam błąd i nie zabił mordercy, wtedy, kiedy powinien (mam na myśli 4 sezon, kiedy Trinity zdążył zabić Ritę), na czym ucierpieli wszyscy - Harrison, pośrednio Hannah i przede wszystkim Debra.
Wydaje mi się, że jednak finał był o tę minutę za długi... tylko już nie wiem czy to dobrze, czy nie.

sloncet

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +2/-1
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 21, 2013, 07:01:09 pm »

Ja po dość długim czasie stwierdzam, że jeśli chodzi o Dextera to jego zakończenie mnie nawet satysfakcjonuje, ponieważ
Spoiler for Hiden:
stracił wszystko i wszystkich, żyje w odosobnieniu i już nie zabija. Tak przynajmniej zrozumiałam tą izolacje - żyje w małej społeczności gdzie nie ma  kogo zabić.

Ale jeśli chodzi o inne postacie
Spoiler for Hiden:
to wkurzona jestem niesamowicie - Debra nie zasłużyła na taki koniec. Tak na prawdę mogła sobie po "śmierci" Dextera ułożyć życie. Tylko musiałaby mieć jakiś dowód, że Dex nie żyje aby go później nie szukać czy coś. A już najbardziej wkurza mnie to, że Harrison został z Hanah. Bo o ile mogę zrozumieć, że Dex chciał oszczędzić synowi, którego przecież kochał życia ze sobą - mordercą, który pewnego dnia może zostać złapany to nie rozumiem czemu zostawił go z Hanah - morderczynią, poszukiwaną listem gończym, która złapana może zostać w każdej chwili tak na prawdę. Jeśli chciał porzucić Harrisona mógł wysłać go do dziadków i rodzeństwa. Wg mnie lepsze by to było dla niego.

Isaa

• Opiekun K-9
  • Co mi zrobisz? +18/-10
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 21, 2013, 07:42:05 pm »

Spoiler for Hiden:
najbardziej wkurza mnie to, że Harrison został z Hanah. Bo o ile mogę zrozumieć, że Dex chciał oszczędzić synowi, którego przecież kochał życia ze sobą - mordercą, który pewnego dnia może zostać złapany to nie rozumiem czemu zostawił go z Hanah - morderczynią, poszukiwaną listem gończym, która złapana może zostać w każdej chwili tak na prawdę. Jeśli chciał porzucić Harrisona mógł wysłać go do dziadków i rodzeństwa. Wg mnie lepsze by to było dla niego.
No, tak, tylko, że Dexter
Spoiler for Hiden:
kocha Hannah i uważa, że jego synkowi będzie z nią najlepiej. Co tak naprawdę nie jest dobrym rozumowaniem, bo przecież Hannah nic z Harrisonem nie łączy, ułoży sobie życie na nowo i ten będzie jej tylko przeszkadzał. Nie sądzę, żeby była ona dla Harrisona jakimś zagrożeniem, bo wydaje mi się dość prawdopodobne tłumaczenie, że Hannah się tylko "pozbywa zagrażających jej ludzi".

sloncet

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +2/-1
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 21, 2013, 09:01:08 pm »

No, tak, tylko, że Dexter
Spoiler for Hiden:
kocha Hannah i uważa, że jego synkowi będzie z nią najlepiej. Co tak naprawdę nie jest dobrym rozumowaniem, bo przecież Hannah nic z Harrisonem nie łączy, ułoży sobie życie na nowo i ten będzie jej tylko przeszkadzał. Nie sądzę, żeby była ona dla Harrisona jakimś zagrożeniem, bo wydaje mi się dość prawdopodobne tłumaczenie, że Hannah się tylko "pozbywa zagrażających jej ludzi".
Niby tak ale
Spoiler for Hiden:
mi nie chodzi o fakt uczuć, podejrzewam, że skoro i Hanah kocha Dexa to małemu nic nie zrobi. Jednak denerwuje mnie sam fakt, że zostawił ją z osobą, która jest poszukiwana przez policję. Zawsze może się zdarzyć tak, że ktoś ją rozpozna i zostanie aresztowana. I co wtedy z małym? Zanim trafi do dziadków to pewnie przejdzie przez jakieś formy rodziny zastępczej - o ile w ogóle do tych dziadków trafi, bo nie wiadomo czy będzie ich pamiętał. A tego, że ktoś będzie ich szukał to jestem pewna - facet, którego Hanah uśpiła w autobusie wie przecież, że uciekła z dzieckiem i nie wydaje mi się, że odpuści ściganie jej. Pod tym względem nie pasuje mi finał a tłumaczenie scenarzystów, że chcieli zamknąć historię Dexa a nie Hanah czy Harrisona jest dla mnie strasznie głupie. Bo o ile zakończenie dla Hanah mnie nie z bardza interesuje tak historia Harrisona jest istotną częścią historii Dexa i ten wątek powinni zamknąć inaczej.
Chyba trochę namieszałam, ale mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi :)

Isaa

• Opiekun K-9
  • Co mi zrobisz? +18/-10
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 21, 2013, 09:49:51 pm »

Jasne, że rozumiem ;) Też uważam, że
Spoiler for Hiden:
Harrison powinien skończyć trochę inaczej, a jak dla mnie to ani historia Dextera, ani jego syna nie są zamknięte.
Więc te tłumaczenia scenarzystów, o których mówisz są takie trochę... nieprzemawiające. Zwłaszcza, jak chodzi o Dextera.

To teraz nic, tylko czekać na spin offa :P

sloncet

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +2/-1
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 21, 2013, 11:05:24 pm »

Też tak uważam, ale z upływem czasu udało mi się pogodzić z takim zakończeniem dla Dexa.

Jeśli chodzi o spin offa to jakoś wątpie, że powstanie. Wyczytałam, że pomysł spin offa był fanowską pltoką, a że twórcom jej nie demontowali aby jak najdłużej finał pozostał zagadką.