Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: 3x13 "The Last of The Time Lords"  (Przeczytany 7484 razy)

Effka

• Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +1/-1
3x13 "The Last of The Time Lords"
« dnia: Październik 03, 2007, 07:24:34 pm »

Jako, że kategoria zwie się odcinki więc postanowiłam założyć temat na razie o tym jednym odcinku, po którym myślę większość miała mnóstwo wątpliwości, spostrzeżeń, uwag choćby związanych ze śmiercią Mastera i tajemniczą kobiecą ręką podnosząca na końcu odcinka spośród popiołów jego pierścień. No i ten diabelski śmiech w tle

niedawno spotkałam się gdzieś z tezą, że Lucy być może jest kolejnym wcieleniem Mastera co myślę miałoby pewien sens. I owy pierścień, który patrząc na zdjęcia Saxona z młodości wciąz tkwi na jego palcu. Czyżby to była taka "kameleonowa rzecz" jak zegarek?

Co myślicie na ten temat? Co zauważyliście, co Wam się podobało, a co nie? Co jest godne pochwały, a co należałoby przemilczeć? Jak oceniacie ten epizod?

Piszcie wszystko co związane z tym odcinkiem. Zapraszam do dyskusji :)

Zachęcam też do zakładania tematów o innych odcinkach, jeżeli chcecie się wypowiedzieć na temat jakiegoś konkretnego.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2007, 09:00:53 pm wysłana przez Effka »

Meyv

• Całował się z Ósmym w Nowy Rok
  • *
  • Co mi zrobisz? +1/-0
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2007, 07:49:50 pm »

przeczytałam gdzieś w necie(no bo gdzieżby indziej) że był pomysł aby przywrócić jedną z postaci ze starych serii, podobno ta ręka z "The Last of..."miałby należeć do Rani jednej z Władców Czasu. ona była jednym z wrogów Doktora i naukowcem w jednym, ale czy to prawda to nie wiem bo nikt tego nie potwierdził oficjalnie. ale mi pomysł z powrotem Mastera podoba sie ale pod warunkiem że Mastera zagra John Simm. no ale to takie moje babskie fanaberie:) ale dla fabuły byłoby dobrze gdyby Master wrócił.

szatyna8

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2007, 09:30:22 pm »

Jeśli dobrze pamiętam to ręka podnosząca pierścień miała pomalowane na czerwono paznokcie a Lucy Saxon była ubrana na czerwono tylko z kolei (znowu) nie pamiętam czy o na miała czerwone paznokcie.:smilewinkgrin:  Ale jeśli to Lucy podniosła pierścień to może ona jest Ranią ( jednej z Władców Czasu ) :)

Czokolino

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2007, 11:31:37 am »

Ja też kiedyś intensywnie myślałam o tej scenie. Ten serial ma to do siebie, że nie ma w nim zbędnych scen i raczej napewno prędzej czy póśniej któryś odcinek podejmie temat pierścienia Mastera. Jęsli chodzi o ręke która go podniosła, to według mnie należała ona do Lucy Saxon. Specjalnie porównywałam "tajemniczą dłoń" do jej ręki, którą widać na zblizeniu w chwili strzelania do Mastera. Treaz trzeba by się było zastanowić czy Lucy może być Ranią.  Myślę , że przy odrobinie wysiłku ze stony scenarzystów może tak być. Wymyślona przez nich maszyna Paradoksu pozwalała zmieniać czasoprzestrzeń na wiele różnych sposobów bez jakich kolwiek konsekwencji. Tak więc Saxon mógł wrócić na rodzinną planetę i uratować jeszcze jednego Władcę Czasu. Potem mógł ją zmienić w zwykłego człowieka a istotę jej bycia władcą czasu zamknąć w pierścieniu. Lucy z czasem sobie przypomniała kim jest naprawdę ale nie mogła nic zrobić bo pirścienia strzegł Master, poza tym Tardis pełnił inną funkcję, był maszyną Paradoksu.  Poczekała więc na odpowiedni moment by zdobyć pierścień a teraz będzie kombinowała jak dostać się do Tardisa i przywrócić sobie pełną moc. Chociaż może Tradis nie będzie do tego potrzebny,  zegarek wystraczyło tylko otworzyć. Mozę więc uda się kiedyś odtworzyć rasę Władców Czasu. Wkońcu w obliczu zagrożenia gatunku wszystko staje się możliwe :smilewinkgrin:
 Takie pomysły rodzą się w głowie człowieka jak siedzi w domu na horobowym :) Czekam na wasze opinie.

Tmeczek

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2007, 02:32:13 pm »

Fajny pomysł:) twoja wersja Czokolino jest moim zdaniem prawdopodobna choć skąd lucy wzięła by sie na końcy świata bez tardis? Bo doctor palił mastera na tej planecie w czasie konca swiata, nie?

Czokolino

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2007, 06:17:32 pm »

Master po reinkarnacji pod koniec odcinka "Utopia" zabiera Tardisa i gdzieś w czasoprzestreni zamienia go w Maszynę Paradoksu, dzięki której moze bezkarnie zmieniać "punkty historii Wrzechświata" bez jakich kolwiek konsekwencj (nie ma efektu motyla). Może więc powrócić w tajemnicy przed wszystkimi na swoją rodzinną planetę i zabrać z tamtąd jakąs kobietę by uratować gatunek ;) Jako wrógDoctora nie zabiera z Gallifrey przypadkowej niewiasty tylko zaprzysięgłego wroga Doctora( w myśl zasady: wróg mojego wroga jest moim przyjacielem). O ile Rania jest rzeczywiście Władcą Czasu bo ztą postacią spodkałam się dopiero na tym forum.

Meyv

• *
  • Co mi zrobisz? +1/-0
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2007, 07:44:23 pm »

Rani była wrogiem Szóstego Doktora. nigdy nie potwierdzono jej śmierci bo z tego co wiem to ona uciekła swoim TARDISem i słuch o niej zaginął. ja bym pomysł Czokolino wykorzystała w serialu:). Lucy Saxon to mogłaby być Rani. zakładając, że Master ją odnalazł( nawet nie zmieniając zbytnio Historii Wszechświata bo skoro ona przeżyła to mogła zastosować ten sam trik co Master żeby sie ukryć przed Doktorem) mógł świadomie nie  zdradzać jej kim jest po to by zrobić z niej swoją tajną broń albo w obawie że ona mogłaby go pokonać. tak więc ona nieświadoma kim jest nie stanowiłaby zagrożenia zarówno dla Doktora jak i dla Mastera(czasem okazuje się że wróg mojego wroga wcale moim dobrym przyjacielem nie jest). idąc tym tropem Master mógł mając innego Władce Czasu płci przeciwnej postarać sie o odrodzenia populacji a łatwiej to osiągnąć z Rani jako Lucy;). bo Rani była bezwzględna i lubiła eksperymenty na żywych organizmach.
w każdym razie pomysł że Rani to Lucy jest dobry a co z nią dalej zrobią twórcy i czy kiedykolwiek podejmą wątek to zobaczymy.

szatyna8

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2007, 02:57:38 pm »

W tym jest jakiś sęs bo przecież Master robił wszystko żeby stwożyć nową Gallifrey

Meyv

• *
  • Co mi zrobisz? +1/-0
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2007, 10:58:45 pm »

no i to by był ciekawy wątek w serialu. ciekawe jak by zareagował Doctor na taki pomysł odrodzenia rodzinnej planety.

Effka

• Co mi zrobisz? +1/-1
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2007, 03:26:48 pm »

wprawdzie to nie działo sie w "The Last of the Time Lords" ale w poprzednim odcinku na samym koncu właściwie
kiedy Master mówi do Toclafane aby zniszczyli  10 % populacji i słychać glosy ludzi z poszczególnych miast wołających o pomoc w tym także z Londynu gdzie mam wrażenie, że głos ten jest bardzo podobny do głosu Mickey''ego (Noela Clarka)  ;) czyżby aż tak spodobał im się jego głos?

direx14_6

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2007, 12:39:30 am »

powiem szczerze że dla mnie ten głos też odrobine przypomina głos mickiego :P co wy na to?

szatyna8

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2007, 05:41:37 pm »

:no: mi ten głos nie kojarzy się z głosem Mickiego

Leeleepoot

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 01, 2008, 02:49:48 am »

Tak sobie wczoraj myślałam nad koncepcją Czokolino, że Lucy może być Ranią... muszę przyznać, że to ciekawy pomysł, nawet bardzo prawdopodobny, ale jeszcze jakoś się waham... myślę o tym, że Lucy (w przeciwieństwie do Doctora i Mastera, kiedy używali tych zegarków :P) miała jakąś swoją przeszłość i historię. W dodatku zarejestrowaną - Vivien Rook wspomina o jej rodzinie. Chyba, że Lucy była "podstawiona" - Master pozbył się jej, aby "podstawić" za nią Ranię.

TheDoctor

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 16, 2008, 03:44:07 pm »

sprytny plan...

Effka

• Co mi zrobisz? +1/-1
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 16, 2008, 09:13:42 pm »

TheDoctor - proszę o pisanie bardziej przemyślanych postów !