Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Last Christmas  (Przeczytany 8213 razy)

Capitano Lommasi

• Excuse me, you've got something...
  • Moderator Globalny
  • Konsument paluszków rybnych z budyniem waniliowym
  • Co mi zrobisz? +186/-93
  • ... there... just in the corner of your eye
    • Recenzje DW Classic
Last Christmas
« dnia: Grudzień 25, 2014, 07:15:45 pm »

Dobry wieczór, kochani, mam nadzieję, że miło spędzacie świąteczny czas. Tymczasem już za chwileczkę już za momencik na BBC One premiera nowego świątecznego odcinka DW. Po seansie zapraszamy Was do komentowania w tymże temacie :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2014, 02:22:42 pm wysłana przez Capitano Lommasi »
The Deal
Słowa: PresidentRomana
Tłumaczenie: Moja skromna osoba ;)

Spoiler for Hiden:
Mały chłopcze
Iść nie masz gdzie, tak tęsknisz za domem
Na Trionie
Mały chłopcze
Pakt dziś z tobą zawrę, jeśli wywiążesz się
Jestem Czarnym Strażnikiem

Refren:
Kula ze szkła jest czymś zbyt oczywistym
Dla szpiega, zamiast niej weź to
Słabość twą, lub chęć zdrady wyczuję
Śmierci Władcy Czasu chcę
Przyrzekłeś mi, Turlough,
Jesteś teraz w mocy mej
Jasny rozkaz wydałem
Zgładź Doktora gdy zbliży się

Uczniu z Anglii
Jest w zasięgu ręki twej, wypełnij zadanie
I zgładź go
Uczniu z Anglii
Zignoruj to, co mówi, on miesza w głowie ci
Daj dowód lojalności swej

(Refren)

Nie dbam o to już więcej
Nie zabiję go; był zawsze
Tak dobry dla mnie choć nie zasłużyłem
Zrywam naszą umowę
Nie masz nade mną władzy
To jasne jak słońce jest
Dla mnie to ty tutaj jesteś złem

wutetka

• Sąsiad Sary Jane
  • Co mi zrobisz? +24/-2
  • 2 hearts and 27 brains
Odp: Last Christmas
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2014, 10:41:04 pm »

AAAAHHHH :D

Więc generalnie odcinek był dziwny, ale bardzo mi się podobał. Po ponownym obejrzeniu pewnie znajdę w nim jakieś wady, ale generalnie był w miarę świąteczny, rozbawił mnie, wzruszył, a przede wszystkim uszczęśliwił. Po zeszłorocznych świętach byłam załamana, teraz skończyłam oglądać skacząc z radości i tak to ma wyglądać co rok Moffat :D
Pomysł z incepcją bardzo fajny, pod koniec się złapałam (i troszkę sobie popłakałam, świetne te ostatnie 15 minut); Mikołaj też wbrew wszystkiemu mi tam pasował. Shona była świetna i moja osobista teoria jest taka, że jeszcze wróci (Magik pojawi się w jej życiu i ją zgarnie po drodze w premierze 9 sezonu), mam taką nadzieję.

Bardzo przyjemny odcinek, Wesołych Świąt wszystkim! :)
we're all stories in the end

ReMake

• Raz Czy Drugi Widział Kosmitów
  • **
  • Co mi zrobisz? +20/-11
  • Tak naprawdę widziałem kosmitów 3 razy..
    • YouTube
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2014, 11:00:24 pm »

Nie ma co ukrywać. Moffat z pewnością inspirował się dziełem Nolanowskim.
Ale do rzeczy. :)

Odcinek świąteczny. Nareszcie. Żywo świąteczny z wesołym zakończeniem. Nie dbam o to, że pewnie na początku 9tej serii przeżyjemy mentalne załamanie. Ważne, że teraz było świątecznie i z żartem.
I dobrze.
Pomysł krabów był świetny. Trochę mi się szczerze mówiąc ich design nie podobał i nie rozumiem czemu one tą "gębę" otwierały chodząc. Mniej efektów specjalnych - czyżby zaczęli obcinać budżet?
Jedna sprawa mi się bardzo nie podobała. Ta cała negacja Św. Mikołaja/Gwiazdora/Dziadka Mroza (jak kto woli) przez Doctora trochę nie pasowała. Cały czas mam na uwadze, że jeszcze parę lat temu serial kierowany był również do tej mniejszej społeczności. A teraz zdaje się od tego odchodzić poprzez takie działania. W końcu nie zostawia nam jasno powiedzianego czy w końcu Santa Claus istniał czy nie..
Ehh...
I teraz drugie tyle czekania na jakiś odcinek...
Też macie tak, że czekacie na Święta bo Doctor? :P
Spokojnych!
 (mucha2)
'We don't walk away!'

Who is Missyng?

icywind

• **
  • Co mi zrobisz? +16/-3
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2014, 01:33:45 pm »

Odcinek świetny, jeden z najlepszych. Wiedziałem, że to będzie zapętlony sen od momentu w którym Clara się obudziła (pierwszy raz) ale nie spodziewałem się, że aż tak zaszaleją :D
Trochę mi szkoda, że Clara jednak zostaje. Nie dlatego, że jej nie lubię ale dlatego, że zestarzenie się jej zanim Doktor do niej kiedykolwiek przyszedł było naprawdę świetnym zakończeniem jej przygody i trudno im będzie to podbić.
@ReMake Właśnie mi się bardzo to podoba co zrobili z Mikołajem. Wiadomo, że nie istnieje, nie ma co udawać inaczej ze względu na dzieci i dobrze, że nie zrobili z niego jakiegoś kosmity czy kogokolwiek ale jednak w pewnym sensie istniał i ich wszystkich uratował tylko nie jako prawdziwa postać. Zresztą nie wiem czy dzieci które wierzą jeszcze w świętego Mikołaja są w stanie ogarnąć sen w śnie w śnie w śnie i będą się cieszyć obecnością Mikołaja (nie mam żadnych dzieci a co dopiero dzieci wierzących w Mikołaja więc mogę się mylić).
Też tak mam :D
@wutetka Przecież ten dziadek co jadł indyka zginął. Też polubiłem Shonę, mimo, że wszyscy po niej jechali. Mam nadzieję, że ją jeszcze zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2014, 01:37:18 pm wysłana przez icywind »

Geronimo!

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +74/-25
  • Basically... Run!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2014, 02:10:31 pm »

Wow - tyle powiem.
To był jeden z najlepszych odcinków ever i jeden z najlepszych o ile nie najlepszy świąteczny, moim zdaniem. Fabuła kapitalna, zagmatwanie, zapętlenie, zaplątanie, intryga, do samego końca nie wiemy jak się skończy. Wplecenie w to wszystko chyba jednej z największych fairy tales ever jaką jest św. Mikołaj to byl majstersztyk i czapki z głów dla Moffata! Zresztą, sami nie wiemy czy on tak naprawdę istnieje czy nie, bo jednak pomarańcza została! Chociaż myślę, że to taki haczyk dla dzieci, że on jednak jest, coby dalej mogły wierzyć :P
Postaci ze stacji na biegunie, Shona, polubiłam ją, może jeszcze ją zobaczymy? Poza tym, byli miłym uzupełnieniem dla całej fabuły, dzięki nim to wszystko było tak bardzo realne!
Clara! ZOSTAŁA! Wiem, że niektórych to nie cieszy, albo nawet i denerwuje, ale ja ją uwielbiam i skaczę z radości z powodu, że zobaczymy ją w 9 serii. Moment, gdy Clara obudziła się stara, serce stanęło mi w gardle i zaczęłam płakać, a gdy razem z Doctorem otwierała crackera jak dawniej z 11, coś pięknego. I może owszem, byłoby to dobre zakończenie dla Clary, ale nie pasuje mi do niej samotność, spędzenie życia z wieloma regrets, bez Doktora. Poza tym, widać, że 12 naprawdę na niej zależy.
Fabularnie jak na razie nie mam nic do zarzucenia, chociaż pewnie po ponownym obejrzeniu (bo oglądałam go o 4 nad ranem :D) znajdę jakieś małe wady, ale uznaję go za jeden z najlepszych odcinków świątecznych. Może nie było wiele efektów specjalnych, ale w sumie mi to nie przeszkadzało, a jeśli były to naprawdę dobrze zrobione. Ogólny pomysł robaków na głowie wzbudził we mnie strach przed snami :D
Brawo Moffat, brawo Doctorze, brawo Clara! Po ostatnim odc. świątecznym płakałam jak bóbr przez 3 dni pod rząd, teraz będę przez 3 dni skakać! Jednak Święta mogą być piękniejsze! ;D

Wesołych Świąt Wam życzę!  (fez)

Capitano Lommasi

• Excuse me, you've got something...
  • Moderator Globalny
  • Konsument paluszków rybnych z budyniem waniliowym
  • Co mi zrobisz? +186/-93
  • ... there... just in the corner of your eye
    • Recenzje DW Classic
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2014, 02:28:38 pm »

Świetny odcinek. "Incepcja", "Obcy" i Mikołaj w jednym -  tylko w święta, tylko w DW ;D Clara zostaje - fajnie, ale gdyby jednak jej postarzenie okazało się prawdą, to mielibyśmy dość oryginalne i nietuzinkowe odejście. Mikołaj rozwalał tekstami i zachowaniem, a i Doktor nie pozostawał mu dłużny. Ogółem fajnie wyszło przejście od cudnej, moffatowskiej niedorzeczności z początku do horroru a potem do tematyki świąt per se. Jeden z lepszych odcinków świątecznych.
The Deal
Słowa: PresidentRomana
Tłumaczenie: Moja skromna osoba ;)

Spoiler for Hiden:
Mały chłopcze
Iść nie masz gdzie, tak tęsknisz za domem
Na Trionie
Mały chłopcze
Pakt dziś z tobą zawrę, jeśli wywiążesz się
Jestem Czarnym Strażnikiem

Refren:
Kula ze szkła jest czymś zbyt oczywistym
Dla szpiega, zamiast niej weź to
Słabość twą, lub chęć zdrady wyczuję
Śmierci Władcy Czasu chcę
Przyrzekłeś mi, Turlough,
Jesteś teraz w mocy mej
Jasny rozkaz wydałem
Zgładź Doktora gdy zbliży się

Uczniu z Anglii
Jest w zasięgu ręki twej, wypełnij zadanie
I zgładź go
Uczniu z Anglii
Zignoruj to, co mówi, on miesza w głowie ci
Daj dowód lojalności swej

(Refren)

Nie dbam o to już więcej
Nie zabiję go; był zawsze
Tak dobry dla mnie choć nie zasłużyłem
Zrywam naszą umowę
Nie masz nade mną władzy
To jasne jak słońce jest
Dla mnie to ty tutaj jesteś złem

icywind

• **
  • Co mi zrobisz? +16/-3
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2014, 04:13:01 pm »

Jeszcze chciałem dodać, że scena z Clarą i tablicami ostrzegającymi ją, że umiera była genialna, ciarki przechodziły po plecach

wutetka

• Sąsiad Sary Jane
  • Co mi zrobisz? +24/-2
  • 2 hearts and 27 brains
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2014, 09:06:21 pm »

@wutetka Przecież ten dziadek co jadł indyka zginął.

Wiem, wiem (niestety trochę za mało była dla mnie Michaela Troughtona no ale cóż), chodziło mi raczej o takie główne postacie :) W 2012 zgineła Clara, rok temu 11 Doktor, a w tym roku nikt z głównej obsady ;)

+Muszę dodać tekst odcinka, czyli "'There's a horror movie called Alien? That's really offensive. No wonder everyone keeps invading you!" :D
we're all stories in the end

Kotna

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +4/-2
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2014, 03:03:27 pm »

Naprawdę fajna konwencja snu we śnie. Dzięki temu było chociaż nieprzewidywalnie i ciekawie. Stwory, jak i scena z tablicami były dość niepokojące. Mikołaj się wpasował w fabułę. Fajnie, że Clara zostaje, ale mimo to uważam, że scena z jej starszą wersją byłaby ciekawym zamknięciem losu jej postaci.
    [/list]

Thevil

• Zagubiony Ziemianin
    • *
    • Co mi zrobisz? +0/-0
    « Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 28, 2014, 03:33:39 pm »

Odcinek świetny!
    Dziwię się że jeszcze nikt nie skomentował dialogu między Doktorem a Mikołajem.
    - Beardy-weirdy.
    - Yea?
    - How do you get all the presents in the sleigh?
    - It's bigger on the inside.
    A przecież były teorie, że Mikołaj może być Władcą Czasu, właśnie z tego powodu :D
    Świetnie to wyszło po prostu :D
    Jeszcze można się dopatrzeć ciekawego nawiązania kiedy Doktor po raz ostatni prosi Clarę o podanie numeru strony w książkach? Clara podaje wtedy numer 12, czyli numer obecnego wcielenia Doktora. Przypadek? Nie sądzę :D

Dagu, Dark Lord of All

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
    • *
    • Co mi zrobisz? +103/-110
    • Hungry like the wolf.
      • Blogasek.
    « Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2014, 08:08:10 pm »

Dzień dobry, będę Grinchem i zepsuję ten cały świąteczny nastrój, ale... ponownie, jak to ma miejsce od drugiej połowy 8 serii, mam wrażenie, że wszyscy moi przedmówcy jak żywo oglądali jakiś zupełnie inny odcinek.

To nie było dobre. Moff ostatnio chyba próbuje bawić się w jakieś zawody, kto więcej nawali różnych rzeczy do jednego epizodu i pewnie wygrywa, ale tylko w kwestii ilości. Bo jakościowo... cóż, ktoś powie, że zestawianie ze sobą niepasujących do siebie elementów to esencja DW. Ale nie do tego stopnia. W dodatku nie oszukujmy się, historyjki o śnie w śnie od czasu "Incepcji" są już tak oklepane, że "Last Christmas" zamiast być czymś świeżym staje się kolejną, trochę tylko przypudrowaną, kliszą. Świątecznie zbyt też nie było. Samo umiejscowienie akcji w święta i wepchnięcie do fabuły świętego Mikołaja nie zrobi z tej historyjki pełnoprawnego bożonarodzeniowego specjala nawet, jeśli Miki okaże się być jedną z najfajniej zarysowanych postaci.
    I nie mogę, nie mogę Moffatowi darować, że w pierwszej połowie 8 serii zrobił z Clary świetną towarzyszkę tylko po to, żeby później ją konsekwentnie psuć. Bo ta ciągle popłakująca, egocentryczna dziewucha strzelająca Doktora w twarz to nie jest moja Clara Oswald. Bo to Dwunastego wina, że ona była na tyle głupia/naiwna/whatever, żeby mu skłamać, że Danny żyje, a sam pan Pink był na tyle głupi, żeby zamiast wykorzystać otrzymaną szansę i wrócić wolał oddać swoją magiczną bransoletkę jakiemuś afgańskiemu smarkaczowi, bo miał te swoje żołnierskie wyrzuty sumienia. "Wszystko, co mnie spotyka, to wina Doktora" - znowu mi to przypomina pewną panienkę, która kiedyś już podróżowała w TARDIS...

Z drugiej strony nie mogę odmówić całości paru dobrych momentów i dialogów. Poza tym, co już zostało wspomniane (o saniach większych w środku itp.) poniszczył mnie elf Mikołaja i jego selfie, a już czystym złotem była scena sprzeczki między elfami a Clarą i ten dialog:
    Santa: It’s an invasion, Miss Oswald.
    Clara: An invasion of what, elves?
    Wolf: Whoa! THAT is racist.
    Ian: Elfist!
    Wolf: Yeah, which is a bit hypocritical, from someone of your height.
    W tym momencie Moffat jak dla mnie wymierzył siarczystego prztyczka w nos tej części "fanów", którzy wiecznie tylko szukają w jego pisaniu czegoś, co ich obraża, żeby móc się czepiać i pisać długie elaboraty, jaki to z niego rasista i mizogin. I PRAWIDŁOWO, ci ludzie to straszna gangrena fandomu i mam nadzieję, że im w pięty poszło (cptjhthumb)

Ale ogólnie... jestem rozczarowana. To nie jest dobry specjal, a już na pewno nie najlepszy. "A Christmas Carol", "The Doctor, the Widow and the Wardrobe" czy nawet lekko kulejący "The Time of the Doctor" mimo tego, że momentami były wręcz mdląco słodkie i ciągnące do happy endu, wygrywają z "Last Christmas" w większości aspektów. Szkoda trochę zmarnowania pomysłu z Mikołajem, który zasługiwał na bycie elementem lepszej fabuły, szkoda obecności Michaela Troughtona (syn Doktora przecież! Jego brat David miał o wiele więcej szczęścia)... Stanowczo za dużo tych "szkoda", dlatego mam nadzieję, że życzenie
    tak to ma wyglądać co rok Moffat :D
    się nie spełni. W sensie, że albo Moff zacznie pisać porządniej albo przyszłoroczny specjal będzie już tworzył ktoś inny. Jak i całe DW.

Eeech, a tyle sobie obiecywałam po tym odcinku.
    WHOOOO AAAAMMM IIII?!?

Nawet świnka potrafi wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

PotatoHead

• Niegroźny Ufomaniak
    • **
    • Co mi zrobisz? +10/-5
    • Wibbly Wobbly Timey Wimey
    « Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2014, 09:32:14 pm »

Ojjj mieszane uczucia, szczególnie co do praktycznie pewnego powrotu Clary. Mikołaj był fantastyczny jak i Doktor. Moment napisów "dreaming !!!" "Clara !!!" niesamowicie stworzony. Miło widzieć Danny'iego choćby na chwilę tak jak 11 w "Deep Breath ". Odcinek się nie nudził godzinka poszła szybciutko. Ale, no właśnie to nie to czego się spodziewałem. Odcinki specialne zawsze były przesycone magią świąt itd. Ten nie był. Niby widzieliśmy postać Mikołaja(świetnie odegraną),ale to nie to. Brak tu też jakiegoś większego dramatu, zwykły happy end. Mam nadzieję że we wrześniu będę miło zaskoczony !
    Thank you! Thank you so much! I really didn't know. I wasn't sure. Did I say sometimes, thank you! I am not a good man. And I'm not a bad man. I am not a hero. I'm definitely not a president and no, I'm not an officer. You know what I am? I am an idiot! With a box and a screwdriver, passing through, helping out, learning. I don't need an army. I never have! Because I've got them. Always them! Because love, it's not an emotion. Love is a promise and he will never hurt her. PE, catch!
    -The Doctor

Spoiler for Hiden:

Wielki_Sakura

• Mieszkaniec Cardiff
    • **
    • Co mi zrobisz? +3/-6
    « Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2014, 06:23:27 pm »

Czu jest może gdzieś ten odcinek do obejrzenia? Najlepiej z napisami :)

icywind

• **
    • Co mi zrobisz? +16/-3

Astroni

• Ten Który Przegadał Stworzenie z Midnight
    • **
    • Co mi zrobisz? +293/-75
    • Óśmiech Ósmego
      • Profil Astroni800 na YouTube
    « Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2015, 01:49:01 pm »

To nie jest dobry specjal, a już na pewno nie najlepszy. "A Christmas Carol"
    Hehe, tak sobie właśnie pomyślałam, czytając te wszystkie opinie, choć jeszcze (oczywiście!) nie oglądałam odcinka - jak jakikolwiek special mógłby być lepszy niż Christmas Carol? Nie może być.
    DOKTOR

Elsen: Oh… Oh? Really? I… Bugger. Crap. I… Well, then uh… I believe that I’ll have to let you enter into the main gorges, then. But uhm… The regulations oppose it. Alright uh… I… I suppose this is a very special case, as stated in paragraph five.

The Judge: Sorry, but I fear I have to respond in the negative.

Yes, I am still OFF.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .