Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: REGULAMIN (aktualizacja!!!)  (Przeczytany 8813 razy)

peczus91

• Gość
REGULAMIN (aktualizacja!!!)
« dnia: Lipiec 15, 2007, 11:02:59 am »

Serdecznie Witam Cię na forum dyskusyjnym, poświęconym w całości serialowi Doctor Who. Korzystanie z niego jest całkowicie bezpłatne, wystarczy tylko się zarejestrować.

UWAGA! Proszę o zapoznanie się z czterema nowymi zasadami, które w dniu 2 XII 2008 zostały dodane do Regulaminu (punkty 5, 6, 7 i 8).

UWAGA! Proszę o zapoznanie się z nową zasadą w punkcie 9, która w dniu 25 XII 2008 została dodana do Regulaminu

W celu uniknięcia problemów i nieporozumień proszę o przeczytanie i zapoznanie się z poniższymi punktami:

1. Każdy użytkownik zobowiązany jest do zachowania wszelkich praw autorskich na forum (tj. opinie, artykuły, niniejszy regulamin itd.).

2. Zabrania się wielokrotnego publikowania powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.

3. Wypowiedzi publikowane przez Użytkowników na Forum nie mogą:
- wzywać do popełnienia przestępstw
- być sprzeczne z zasadami współżycia społecznego
- wzywać do nienawiści rasowej, wyznaniowej czy etnicznej
- zawierać treści obscenicznych i obraźliwych,
- zachęcać do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania,
- zawierać wirusów ani jakichkolwiek innych rozwiązań destrukcyjnych,

4. Redakcja forum i jego założyciel nie odpowiadają za treść wypowiedzi publikowanych na Forum.

5. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do kasowania postów, które nie wnoszą niczego do dyskusji, nie mają związku z tematem, nie zawierają żadnej treści, są obraźliwe lub wulgarne.

6. Zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami używanie kolorów jest zarezerwowane dla Moderatorów.

7. W razie jakichkolwiek skarg/zażaleń/zarzutów/próśb do Moderatorów proszę używać prywatnych wiadomości. Forum nie jest miejscem do omawiania tego typu spraw.

8. Administratorzy i Moderatorzy mają zawsze rację.

9. Prosimy o zaznaczanie spoilerów dla wygody innych użytkowników (żeby nie psuć innym zabawy podczas oglądania )znacznikiem którego treść znajdziecie tu: Znacznik spoilerów. Za 5 krotne niezastosowanie się do tej zasady użytkownik dostaje ostrzeżenie. Za 10 razem jest ban. Zasada ta nie obowiązuje w przypadku tematów dotyczących konkretnych odcinków. Zmiany wchodzą od dnia 25 grudnia 2008, zgodnie z zasadą prawo nie działa wstecz.

10. Regulamin ten może w każdej chwili ulec zmianie, oczywiście informując o tym użytkowników.

Informujemy także, że wszyscy administratorzy zaakceptowali ten regulamin forum. I żeby nie było kłótni nikt nie jest zwolniony z jego stosowania.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2008, 09:46:40 pm wysłana przez Meyv »

Kilkee

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +3/-0
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2008, 05:41:40 pm »

Mam wrażenie, że w regulaminie brakuje punktu, który odnosiłby się do objętości/jakości pisanych postów. Chodzi mi konkretnie o takie przypadki jak np.:
- zaśmiecanie forum postami, które są przeraśliwie krótkie (np. jeden równoważnik zdania + trzykropek), czyli takich, które wzbudzają podejrzenie, że ktoś po prostu chce sobie ponabijać punkty albo traktuje forum jak czat (mniej lub bardziej świadomie)
- nagminne dodawanie postów, które nie mają kompletnie NIC do dyskusji w danym temacie (offtopy)
Ot, tak, żeby z forum się nie zrobił shoutbox.
Użytkowników jest coraz więcej i może się zdarzyć tak, że forum zostanie zalane takimi postami.
...

Meyv

• Całował się z Ósmym w Nowy Rok
  • *
  • Co mi zrobisz? +1/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2008, 09:43:59 pm »

generalnie na forum jest dział Free Talk i jeśli ktoś ma ochotę pogadać to czemu  nie, (takie jest przynajmniej moje zdanie) ale zgadzam się co do kwestii że pisanie nie na temat nie jest pożądanym zjawiskiem. myślę że nie powinniśmy jednak być zbyt restrykcyjni. jest dział w forum i na takie luśne tematy więc nie ma potrzeby zawalania innych tematów .

Kilkee

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +3/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2008, 08:58:49 pm »

[size=14]UWAGA! Proszę o zapoznanie się z czterema nowymi zasadami, które w dniu 2 XII 2008 zostały dodane do Regulaminu Forum (punkty 5, 6, 7 i 8).[/size]
...

Doctor Who Admin

• Administrator
  • Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +41/-3
    • http://drwho.pl/
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 25, 2008, 11:13:14 pm »

UWAGA! Proszę o zapoznanie się z nową zasadą w punkcie 9 dotyczącą spoilerów, która w dniu 25 XII 2008 została dodana do Regulaminu

Meyv

• *
  • Co mi zrobisz? +1/-0
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2008, 10:02:51 pm »

Uwaga! kolejna zmiana w regulaminie, a konkretnie w punkcie 9.(przepraszamy za małe zamieszanie)
9. Prosimy o zaznaczanie spoilerów dla wygody innych użytkowników (żeby nie psuć innym zabawy podczas oglądania )znacznikiem którego treść znajdziecie tu: Znacznik spoilerów. Za 5 krotne niezastosowanie się do tej zasady użytkownik dostaje ostrzeżenie. Za 10 razem jest ban. Zasada ta nie obowiązuje w przypadku tematów dotyczących konkretnych odcinków. Zmiany wchodzą od dnia 25 grudnia 2008, zgodnie z zasadą prawo nie działa wstecz.

Mówiąc prostym językiem- jeśli piszecie swoje przemyślenia w temacie o danym odcinku np. The Next Doctor, zasada stosowania znaczników nie obowiązuje Was(nas). W każdym innym temacie jest ona obowiązkowa.

Przypominam również, że wszelkie zmiany w regulaminie są wprowadzane po zatwierdzeniu przez Super Admina i w żadnym wypadku nie są kaprysem czy wymysłem któregoś z Adminów. Są to wspólne decyzje podejmowane przez wszystkich  Administratorów.[/color]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2008, 10:04:57 pm wysłana przez Meyv »

Aprill

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2008, 09:40:37 pm »

meyv napisał/a:

Mówiąc prostym językiem- jeśli piszecie swoje przemyślenia w temacie o danym odcinku np. The Next Doctor, zasada stosowania znaczników nie obowiązuje Was(nas). W każdym innym temacie jest ona obowiązkowa.

Ale czy to oznacza, że np. w temacie dotyczącym doniesień, plotek o przyszłych odcinkach (to również poniekąd spoilery) też trzeba stosować ten znacznik?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 09:42:02 pm wysłana przez Aprill »

Meyv

• *
  • Co mi zrobisz? +1/-0
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2008, 10:13:39 pm »

Generalnie zasada powinna być taka, że to co potwierdzone uznajemy za spoiler, ale jak wiadomo często niepotwierdzone informacje okazują się później prawdziwymi. Najlepszy przykład mieliśmy przed i w trakcie emisji 4 serii- wiele informacji przeciekało do mediów a my je wrzucaliśmy na stronę przezornie zaznaczając na granatowo jako spoilery. Czasem trudno wyczuć co jest prawdą, a co tylko wymysłem jakiegoś brukowca czy też fana serialu. Trzeba się zdać na swoją intuicje. Wiem że to mało precyzyjne i budzi wątpliwości. Proponuje zajrzeć do tematu o 4 serii i zobaczyć na jakiej zasadzie odbywało się tam zaznaczanie spoilerów na granatowo(od momentu wprowadzenia tej zasady) i na podobnej zasadzie stosować znacznik w przyszłych postach. W razie wątpliwości zawsze możecie zwrócić się do nas z pytaniami.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 10:21:58 pm wysłana przez Meyv »

Doctor Who Admin

• Administrator
  • Co mi zrobisz? +41/-3
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2009, 11:27:02 am »

Nastąpiła aktualizacja głównego regulaminu!!! Dodano informacje o polityce prywatności, wymaganej do wyświetlania reklam od google (który zmieni sposób ich wyświetlania od 8 kwietnia 2009 r.) Wyświetlanie będzię się one opierać o analizę plików cookie.

Doctor Who Admin

• Administrator
  • Co mi zrobisz? +41/-3
Odp: REGULAMIN (aktualizacja!!!)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2011, 03:04:20 pm »

forum przeniesione na nowy system

EmilyJohnson

• Agent Czasu
  • Co mi zrobisz? +14/-6
  • Beans are evil. Bad, bad beans
Odp: REGULAMIN (aktualizacja!!!)
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 18, 2011, 09:00:40 pm »

Nie wiem czy muszę to robić ale jakby co zrobię.
Oświadczam ,że w pełni zapoznałam się z powyższym regulaminem.
A jak nie trzeba to przepraszam za zaśmiecanie miejsca :)