Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10   Do dołu

Autor Wątek: Napisy  (Przeczytany 39195 razy)

Astroni

• Ten Który Przegadał Stworzenie z Midnight
  • **
  • Co mi zrobisz? +293/-75
  • Óśmiech Ósmego
    • Profil Astroni800 na YouTube
Odp: Napisy
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 13, 2011, 02:27:07 pm »

A ja się teraz dorwałam do Ultimate Foe i The Mark of The Rani. Widzę, że do historii Szóstego nikt się nie rwie, więc ja będę je tłumaczyć :)

No proszę, a jednak idą tłumaczenia... Tylko gdzie my to wrzucimy, żeby każdy miał łatwo znajdywalny i niewygasalny dostęp? Gdzie wrzucacie? Bo wzięłabym i wrzuciła na swojego Chomika albo wysłała do Whomanistyki na ich Chomika.

PS. Nadal szukam kogoś do korekty. Mam już pierwsze dwie części gotowe, ale nie bardzo chcę je publikować zanim zostaną poprawione ;)

Jeśli jeszcze nie znalazłaś, to jak coś ja jestem w ostateczności. Mogłabym posprawdzać co nieco, choć mój angielski miewa luki.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2011, 02:28:50 pm wysłana przez Astroni »
DOKTOR

Elsen: Oh… Oh? Really? I… Bugger. Crap. I… Well, then uh… I believe that I’ll have to let you enter into the main gorges, then. But uhm… The regulations oppose it. Alright uh… I… I suppose this is a very special case, as stated in paragraph five.

The Judge: Sorry, but I fear I have to respond in the negative.

Yes, I am still OFF.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

TheKid

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 13, 2011, 09:43:04 pm »

Mam już korektora ;)
Co do tego gdzie, to pakuję w paczki odcinek+dopasowane napisy i wrzucam na serwery (linki w odpowiednim temacie). W sumie jeżeli nie masz na tyle mocnego internetu, to możesz powysyłać mi same napisy, a ja popakuję i wrzucę (jeśli chcemy to mieć w jednym miejscu), jak tylko będę miała dostęp do mojego ulubionego łącza :P
I na chomiku Whomanistyki pewnie też się pojawią ;) a na napiprojekcie... chyba do Robota są, do reszty dopiero po korekcie ;)
No proszę, a jednak idą tłumaczenia...
Kto jeszcze tłumaczy?

PS. Ja w chwili obecnej tłumaczę "Revenge of the Cybermen".

Doctor Who Admin

• Administrator
  • Ukrywający Się Władca Czasu
  • Co mi zrobisz? +41/-3
    • http://drwho.pl/
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 14, 2011, 08:19:22 am »

Napisy możecie wrzucać na serwer forum. Zakładka Pobieranie u góry strony lub bezpośrednio tu http://drwhoforum.pl/index.php?action=downloads;cat=2

Astroni

• **
  • Óśmiech Ósmego
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 14, 2011, 10:20:31 am »

Co do tego gdzie, to pakuję w paczki odcinek+dopasowane napisy i wrzucam na serwery (linki w odpowiednim temacie).
Nom, znalazłam - wiesz, że większość plików już skasowali? Właśnie o to mi chodziło, że na obcych serwerach wszystko zaraz usuwają, więc się ich nie tykam. Chciałabym za to żebyśmy mieli porządek i możliwość szybkiego znalezienia wszystkiego.

Napisy możecie wrzucać na serwer forum. Zakładka Pobieranie u góry strony lub bezpośrednio tu http://drwhoforum.pl/index.php?action=downloads;cat=2

I o to mi chodziło! Wchodzę w to! Jak tylko coś przerobię do końca.

No proszę, a jednak idą tłumaczenia...
Kto jeszcze tłumaczy?

Mam na myśli, że sprawa nie stoi tak zupełnie w miejscu, pomimo że wcześniej bardzo sceptycznie do tego podchodziłam.
Głupio mi teraz trochę - co niby innego możemy zrobić, jak nie tłumaczyć?
DOKTOR

Elsen: Oh… Oh? Really? I… Bugger. Crap. I… Well, then uh… I believe that I’ll have to let you enter into the main gorges, then. But uhm… The regulations oppose it. Alright uh… I… I suppose this is a very special case, as stated in paragraph five.

Yes, I am still OFF.

TheKid

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 14, 2011, 01:04:14 pm »

Tamte odcinki zreupuję i tak. A jak akurat będę miała trochę kasy to planuję kupić sobie premium na przynajmniej jednym z tych serwerów ;)
No i z tych online chyba nie kasują nawet jak nikt tego długo nie ogląda.
Admin, dzięki :D jak dostanę poprawione, to wrzucę ;)

Sarus

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 14, 2011, 05:32:31 pm »

Słuchajcie, chciałam się właśnie zabrać do tłumaczenia, ale nie chce mi się wyświetlić ta stronka z napisami angielskimi. Zna ktoś inną?

TheKid

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 14, 2011, 07:37:03 pm »

www.addic7ed.com ;) ja stamtąd biorą :D nie wiem czy są wszystkie, ale na pewno sporo ;)

Astroni

• **
  • Óśmiech Ósmego
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 15, 2011, 11:14:49 am »

www.addic7ed.com ;) ja stamtąd biorą :D nie wiem czy są wszystkie, ale na pewno sporo ;)
To jest dobra strona. Jak dotąd zawsze znajdywałam tam napisy do odcinków, których nie było na Whomanistyce

Preferujecie napisy wtopione w film czy osobne? Ja szczerze mówiąc te drugie, bo można je wyłączać, wprowadzać zmiany... Tyle że ich wadą jest to, że bywają niedopasowane czasowo. Dlatego chciałabym napisać programik, który z drobną pomocą widza je nastawia.
I wolę TXT, nie SRT.
DOKTOR

Yes, I am still OFF.

MistrzSeller

• Dziecko Czasu
  • Co mi zrobisz? +25/-66
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 15, 2011, 12:22:37 pm »

Generalnie TXT są lepsze, bo wykrywa je większa liczba programów. Poza tym napisów srt nie odczytują odtwarzacze DVD.
Szukam fanów Doctor who, Firefly, Farscape i Star Wars  ze Skierniewic i okolic. Jeżeli jesteś fanem, któregoś z tych uniwersów, to napisz na PM lu na gg:8584499

The Observer

• Sąsiad Sary Jane
  • Co mi zrobisz? +4/-3
  • Eaup..
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 15, 2011, 02:08:02 pm »

Nie mogę się doczekać napisów. Może w końcu zacznę oglądać stare serie :)

Sarus

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 15, 2011, 06:02:24 pm »

Dziękuje bardzo. Zabiorę się od razu do tłumaczenia. Jak skończę kilka odcinków to wstawię. A gdzie to wstawiać i jak? Bo ja kompletnie się nie znam na takich rzeczach.

TheKid

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 16, 2011, 12:41:28 am »

Astroni - napisy chyba lepiej osobno, jak wtopione, to trzeba wrzucać na serwer nie plik kilka KB, tylko 350mb odcinek :P chyba że od razu wrzucamy na serwer z serialami online (Leon o to prosił), wtedy trzeba wtopić. Jeżeli chodzi o dopasowywanie napisów, to większość playerów ma taką opcję (chyba tylko w VLC nie udało mi się znaleźć ten opcji pod skrótem klawiszowym). A wtapianie jest czasochłonne (na moim sprzęcie do tej pory zajmowało to ok. 2h na odcinek) no i trzeba mieć na tyle mocny internet, żeby to potem zuploadować :P
Saruś - Admin podał adres miejsca, gdzie możemy wrzucać napisy + przesłać na chomika Whomanistyki i już każdy, kto będzie chciał znaleźć - znajdzie.

Leon78657

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +25/-10
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 18, 2011, 09:33:40 am »

Ja jak ściągam napisy .srt to po prostu daje zmień nazwę i zmieniam ręcznie rozszeżenie z .srt na .txt zero problemu. Stare odcinki,  Napisy, Prosze.

Astroni

• **
  • Óśmiech Ósmego
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 22, 2011, 09:56:03 am »

Ja jak ściągam napisy .srt to po prostu daje zmień nazwę i zmieniam ręcznie rozszeżenie z .srt na .txt zero problemu. Stare odcinki,  Napisy, Prosze.
Zamiast zmieniać zajrzyj do środka - one mają całkiem inny format ;) Ale najwyraźniej programy do odtwarzania nie są głupie i umieją rozróżnić to, co jest w środku.
Ja konwertują napisy za pomocą tej strony: http://konwerternapisow.pl/
DOKTOR

Yes, I am still OFF.

Leon78657

• Wysłał(a) Wir Czasu z Rose.
  • *
  • Co mi zrobisz? +25/-10
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 22, 2011, 10:38:03 am »

Ale przy .srt to zbędne, naprawdę wystarczy zmienić rozszerzenie.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10   Do góry