Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Lata UNITu - dobry początek dla potencjalnego widza klasyków  (Przeczytany 3295 razy)

Capitano Lommasi

• Excuse me, you've got something...
  • Moderator Globalny
  • Konsument paluszków rybnych z budyniem waniliowym
  • Co mi zrobisz? +186/-93
  • ... there... just in the corner of your eye
    • Recenzje DW Classic
Lata UNITu - dobry początek dla potencjalnego widza klasyków
« dnia: Sierpień 03, 2016, 08:23:50 pm »

Zauważyłem, że spośród znanych mi widzów klasyków zdecydowanie mało kto oglądał tę erę przygód naszego ulubionego wariata w budce Czy może, trzymając się bardziej terminologii tamtych czasów, "galaktycznego joja". I to przez pewien czas bez budki. A warto obejrzeć, jest to jedna z najlepszych er serialu.

Historia:
W ramach kary za wcinanie się w losy innych planet, Doktor zostaje skazany przez Władców Czasu na wygnanie na Ziemię - zmuszają go do regeneracji, zabierają wiedzę o pilotowaniu Tardisa oraz pozbawiają budkę energii. Przez co odpada kilka problemów z budżetem zagrożonego wtedy skasowaniem serialu, bo nie trzeba tworzyć tylu kosztownych scenografii kosmicznych lokacji ;) Ale spokojnie, one też wrócą, gdy tylko oglądalność skoczy niczym torpeda. W międzyczasie nasz heros zostaje konsultantem naukowym wojskowej organizacji UNIT.

Osobiście jestem zwolennikiem oglądania DW classic w sposób wyrywkowy - przygoda z tej ery, przygoda z drugiej... - ale nie wszystkim taki sposób się podoba, nie każdy też ma ochotę przebijać się przez ery dwóch pierwszych Doktorów - czerń i biel, ogromne dłużyzny fabularne, masa zaginionych epizodów... Dla widzów, którzy na skoki po erach nie mają ochoty, a powyższe wady ich odstraszają najlepsza na początek są właśnie omawiane tutaj przeze mnie Lata UNITu.

Widzu nowych serii - czemu przygodę z klasykami powinieneś zacząć akurat od Lat UNITu?

1) Nie będziesz musiał męczyć się z brakiem koloru
Mi osobiście nigdy nie przeszkadzało, że ery Pierwszego i Drugiego Doktora są czarno-białe, ale wielu widzom - jak najbardziej. A to właśnie Lata UNITu wprowadziły do Doktora wszystkie kolory tęczy ;)

2) Nie trafisz na zaginione historie
Taak, zaginione odcinki przygód Pierwszego i Drugiego Doktora to prawdziwa plaga. Może się kiedyś wszystkie znajdą... a może hejterzy docenią geniusz Moffata a deszcz zacznie padać z dołu do góry. Tak czy inaczej przygody Trzeciego Doktora (i wszystkich późniejszych także) dostępne są w komplecie. Można oglądać bez obaw o konieczność odpuszczenia czegoś ze względu na braki.

3) Zobaczysz masę postaci znanych Ci już z nowych serii, jak Mistrz albo Sarah Jane, oraz poznasz tych, o których się współcześnie wspomina, jak Brygadier.
Przygotuj się jednak na to, że Mistrz jest duuużo bardziej poczytalny, niż we współczesnych wcieleniach, a Sarah to idiotka, którą jeden i ten sam wróg o intelekcie bynajmniej nie na poziomie Doktora umiał zrobić w trąbę ze cztery razy w ciągu jednej przygody. Ale jakkolwiek wyobrażasz sobie Brygadiera, uwierz - jest dziesięć razy bardziej epicki!

4) Ujrzysz w akcji jedną, jedyną i niedoścignioną Jo Grant, najlepszą towarzyszkę wszech czasów, z którą rozstania Doktor nie przebolałby bez alkoholu ;)
(Ale cóż, wtedy panowała zasada "Towarzyszu/towarzyszko, chcesz się hajtnąć - won z budy")

5) Doświadczysz odwrócenia polaryzacji przepływu neutronów
Niezapomniane uczucie.

Oczywiście powodów jest jeszcze mnóstwo, ale resztę odkryjcie sami. A potem napiszcie w niniejszym temacie wasze wrażenia :)
The Deal
Słowa: PresidentRomana
Tłumaczenie: Moja skromna osoba ;)

Spoiler for Hiden:
Mały chłopcze
Iść nie masz gdzie, tak tęsknisz za domem
Na Trionie
Mały chłopcze
Pakt dziś z tobą zawrę, jeśli wywiążesz się
Jestem Czarnym Strażnikiem

Refren:
Kula ze szkła jest czymś zbyt oczywistym
Dla szpiega, zamiast niej weź to
Słabość twą, lub chęć zdrady wyczuję
Śmierci Władcy Czasu chcę
Przyrzekłeś mi, Turlough,
Jesteś teraz w mocy mej
Jasny rozkaz wydałem
Zgładź Doktora gdy zbliży się

Uczniu z Anglii
Jest w zasięgu ręki twej, wypełnij zadanie
I zgładź go
Uczniu z Anglii
Zignoruj to, co mówi, on miesza w głowie ci
Daj dowód lojalności swej

(Refren)

Nie dbam o to już więcej
Nie zabiję go; był zawsze
Tak dobry dla mnie choć nie zasłużyłem
Zrywam naszą umowę
Nie masz nade mną władzy
To jasne jak słońce jest
Dla mnie to ty tutaj jesteś złem

EwaWho

• Mieszkaniec Cardiff
  • **
  • Co mi zrobisz? +8/-0
Odp: Lata UNITu - dobry początek dla potencjalnego widza klasyków
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:30:27 pm »

I tak zamierzam obejrzeć wszystko od Pierwszego, ale lata Unitu bardzo mnie zaciekawiły, tylko na razie szukam i nie mogę znaleźć gdzie tu można obejrzeć.

Capitano Lommasi

• Excuse me, you've got something...
  • Moderator Globalny
  • Konsument paluszków rybnych z budyniem waniliowym
  • Co mi zrobisz? +186/-93
  • ... there... just in the corner of your eye
    • Recenzje DW Classic
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:34:19 pm »

Online może być ciężko, pozostaje pobieranie z torrentów. Lata UNITu to sezony 7-11, co nawiasem mówiąc brzmi jak moi ulubieni Doktorzy ;)
The Deal
Słowa: PresidentRomana
Tłumaczenie: Moja skromna osoba ;)

Spoiler for Hiden:
Mały chłopcze
Iść nie masz gdzie, tak tęsknisz za domem
Na Trionie
Mały chłopcze
Pakt dziś z tobą zawrę, jeśli wywiążesz się
Jestem Czarnym Strażnikiem

Refren:
Kula ze szkła jest czymś zbyt oczywistym
Dla szpiega, zamiast niej weź to
Słabość twą, lub chęć zdrady wyczuję
Śmierci Władcy Czasu chcę
Przyrzekłeś mi, Turlough,
Jesteś teraz w mocy mej
Jasny rozkaz wydałem
Zgładź Doktora gdy zbliży się

Uczniu z Anglii
Jest w zasięgu ręki twej, wypełnij zadanie
I zgładź go
Uczniu z Anglii
Zignoruj to, co mówi, on miesza w głowie ci
Daj dowód lojalności swej

(Refren)

Nie dbam o to już więcej
Nie zabiję go; był zawsze
Tak dobry dla mnie choć nie zasłużyłem
Zrywam naszą umowę
Nie masz nade mną władzy
To jasne jak słońce jest
Dla mnie to ty tutaj jesteś złem

Go-On Yellow

• Zagubiony Ziemianin
  • *
  • Co mi zrobisz? +6/-3
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2016, 10:18:12 pm »

Widziałem wprawdzie tylko część tej ery, ale tak, superowa. Doctor jako kosmiczny (wprawdzie też podstarzały, ale czy to ważne?) James Bond? Zawsze. No i Master z zabójczą charyzmą!