Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - ladysherlockian

Strony: [1] 2 3
1
Słuchowiska / Odp: Darmowe i legalne słuchowiska na stronie Soundcloud
« dnia: Grudzień 03, 2017, 09:35:56 pm  »
Mogę chyba napisać post pod postem, bo ostatnio pisałam wieki temu ;)

Po zarejestrowaniu się na newsletter Big Finish co miesiąc można otrzymać mailem kod do ściągnięcia darmowego słuchowiska - niestety zwykle jest to pierwsza część większej całości, więc nie da się w ten sposób poznać zakończenia, ale zawsze to coś.

2
Nowości / Odp: Pearl Mackie - nowa towarzyszka Doktora
« dnia: Kwiecień 08, 2017, 03:21:06 pm  »
Gdzieś na Tumblrze spotkałam się z wypowiedzią, że Bill ma być towarzyszką tylko na jeden sezon i że zginie, to chyba raczej jakieś niepotwierdzone plotki czy fanowskie spekulacje? Gdyby faktycznie miałaby umrzeć, wydawałoby mi się to dosyć wtórne, bo przecież ostatnio zginęła Clara i śmierci towarzyszek jednej po drugiej byłyby chyba dosyć nudnym rozwiązaniem? Gdyby Bill miała zniknąć po jednym sezonie, IMHO raczej pozna kogoś na innej planecie czy w innej epoce i zdecyduje się zostać z tą osobą zamiast dalej podróżować w Tardis, w sumie chyba dawno nie było takiego zakończenia wątku towarzyszki? Clara umarła, Amy i Rory przenieśli się w czasie, ale nie dobrowolnie, podobnie było z Rose, Donna miała wykasowaną pamięć, tylko Martha sama zrezygnowała z podróży z Doktorem, więc wydaje się, że długo nie było rozstania z towarzyszką z powodu jej romansu z kosmitą czy człowiekiem z innej epoki. Zapoznaję się trochę z klasykami, i tam przewija się taki motyw, więc może nowa seria nawiąże do tego?

3
Nowości / Odp: The Return of Doctor Mysterio- Christmas Special...
« dnia: Kwiecień 08, 2017, 02:58:14 pm  »
Chyba najbardziej spodobało mi się nawiązanie do River, słowa Doktora, że jak coś się kończy, zawsze jest smutno, ale potem zaczyna się coś nowego, i znowu wraca radość, dodały mi trochę otuchy w trudnym dla mnie momencie, więc Doktor zadział terapeutycznie :) Sam odcinek jest dosyć spokojny, bez wielkich fajerwerków, ale całkiem przyjemnie się go ogląda.

4
Free Talk / Internetowy kurs o Doktorze
« dnia: Wrzesień 25, 2016, 07:02:11 pm  »
A to numer, szukając informacji o spin-offie Class, przypadkowo natrafiłam na internetowy kurs o Doctorze Who: http://www.whoclass.com/. Po rejestracji (podaniu maila) można przeglądać lekcje, poświęcone w większości klasycznym seriom (linki do odcinków omawianych w kursie są dostępne na stronie, więc można przy okazji obejrzeć klasyki, choć prawdę mówiąc, nie sprawdzałam jeszcze, czy działają). Autor, prof. Anthony Rotolo, jest również twórcą działającego na takich samych zasadach kursu poświęconego Star Trekowi.

5
Seria 9 / Odp: 9x08 - The Zygon Inversion
« dnia: Listopad 07, 2015, 10:20:15 pm  »
Próbowałam oglądać na streamie na żywo, ale co chwila przerywało mi transmisję, nie szło płynnie nawet minutę bez przerwy, tylko zatrzymywało się i potem odtwarzała się całkiem inna scena (pewnie ta, która aktualnie szła na żywo), więc praktycznie nic nie wiem z odcinka :( Najciekawsze jest to, że w zeszłym tygodniu korzystałam z tej samej strony, i cały odcinek odtworzył się płynnie nawet bez krótkiej przerwy. Czy ktoś mógłby mi przesłać streszczenie co się właściwie stało, pewnie na priv aby uniknąć spoilerów dla innych czytelników forum. Z góry dzięki :) To, co udało mi się zobaczyć, wyglądało na dosyć interesującą opowieść, ale trudno sądzić po scenkach wyrwanych z kontekstu.

6
Free Talk / Odp: Doktorat o Doktorze, czyli wszelakie prace naukowe
« dnia: Czerwiec 21, 2014, 02:51:19 pm  »
Skoro nikt z forumowiczów nie napisał jeszcze żadnej pracy naukowej o Doktorze, może warto byłoby utworzyć wątek z linkami do artykułów naukowych o naszym ukochanym serialu dostępnych legalnie w internecie? Sama chętnie czytam naukowe analizy dotyczące tekstów i filmów, których jestem fanką, i chyba raczej nie jestem w tym odosobniona. A może załączone artykuły zainspirują kogoś z forumowiczów do napisania własnego artykułu naukowego ku chwale Doktora? Wiem, że nie jest ich za wiele ;) więc każde nowe znalezisko jest bardzo mile widziane.

Alec Charles "Three characters in search of an archetype: Aspects of the trickster and the flâneur in the characterizations of Sherlock Holmes, Gregory House and Doctor Who": http://www.ingentaconnect.com/content/intellect/jptv/2013/00000001/00000001/art00007?crawler=true

Catriona Mills "'Such a Dazzling Display of Lustrous Legerdemain': Representing Victorian Theatricality in Doctor Who":http://www.neovictorianstudies.com/past_issues/6-1%202013/NVS%206-1-7%20C-Mills.pdf


Czy naprawdę musimy tworzyć na to nowy temat? Nie możemy scalić go z tym, który podlinkowałaś?
Zająłem się tym
To ja tylko jeszcze poprawiłam nazwę wątku, żeby każdy post miał taki sam ;)

7
Gry, Zabawy, Quizy / Odp: Jakim typem fana jesteś?
« dnia: Maj 31, 2014, 02:35:30 pm  »
Na pierwszym miejscu wyszło mi Classic series n00b, co jest o tyle dziwne, że jeszcze nie widziałam ani jednego klasycznego odcinka ;)
New series n00b jest dopiero na drugim miejscu, a potem:
Good natured jumper wearer
Hard Living Demon Fan
Laddyfan
Frothing fanboy

8
Od jakiegoś czasu jestem subskrybentką listy mailinowej Wordsmith: A Word A Day, w której codziennie przysyłane jest jedno słówko. W tym tygodniu tematem przewodnim są słowa, które powstały w utworach science fiction, wyrazem na dzisiaj - Tardis: http://wordsmith.org/words/today.html. Nie wiem, czy link jeszcze jutro zadziała, pewnie trzeba będzie szukać w archiwach, więc sprawdzajcie, póki czas ;)

Ten powinien działać cały czas :)

9
Świat Doctor Who / Odp: Nurtujące pytania
« dnia: Styczeń 06, 2014, 10:30:15 pm  »
Kim właściwie jest Susan?  Czy Władcą Czasu, jeśli rzeczywiście była biologiczną wnuczką Doktora? W internecie spotkałam się z różnymi interpretacjami tej postaci, niektórzy twierdzą, że pochodziła z Gallifrey, ale nie należała do rasy Władców Czasu. Jaka teoria jest bliższa prawdy? Czy Susan była Władcą Czasu i mogłaby sama podróżować w czasie, tak jak Doktor? Czy może po poślubieniu zwykłego śmiertelnika straciła swoje moce Władcy Czasu, jak nie przymierzając tolkienowskie elfki zostające żonami ludzi? 

10
Free Talk / Odp: Święta
« dnia: Grudzień 24, 2013, 04:26:00 pm  »
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia :)

11
Odcinki specjalne / Odp: Doctor Who Christmas Special 2013
« dnia: Grudzień 24, 2013, 04:21:30 pm  »
Czyli jedynie 29-tego albo jutro na żywo po ang. ? Ciekawe czy będą do ndz. napisy :)

Przepraszam za mały off-topic, ale jak można oglądać odcinek na żywo? niestety nie mam żadnej wersj BBC, ani angielskiej, ani polskiej, a chciałoby się zobaczyć Doktora ;)

12
Free Talk / Doktor Who spotyka Tolkiena
« dnia: Grudzień 16, 2013, 12:48:04 pm  »
Czytam sobie właśnie opracowanie na temat Doktora Doctor Who: The What, Where, and How. A Fannish Guide to the TARDIS-sized Pop Culture Jam autorstwa Valerie Estelle Frankel. Za mało znam uniwersum Doktora, aby ocenić, czy podane w niej informacje są zgodne z faktami, ale natknęłam się na interesującą wzmiankę:

Cytuj
In the comics, novels, and audio dramas, the Doctors meet J.R.R. Tolkien (...)


Niestety nie są podane żadne szczegóły, ani jakiego Doktora dotyczy taka intrygująca przygoda, ani jaki tytuł nosi utwór, w którym została przedstawiona. Może forumowi specjaliści od Whoniversum znają odpowiedź na tę miłą sercu tolkienisty zagadkę?

Widziałam jedynie komiks, w którym Doktor (chyba jedenasty) uczestniczy w zebraniu Inklingów, na którym oczywiście jest obecny również Tolkien: http://www.elendilion.pl/2013/11/25/dr-who-w-kregu-inklingow/. Czy to wszystko, jeśli chodzi o spotkanie Władcy Czasu z twórcą Śródziemia? Czy może jest coś więcej na ten temat? I nie chodzi mi tu o pośrednie aluzje tolkienowskie związane z Sylvestrem McCoy ani Peterem Jackosonem, tylko opowieści, w których pojawia się sam J.R.R. Tolkien.

13
Stare Serie / Odp: Whovianie, jak oglądać?
« dnia: Grudzień 10, 2013, 07:59:46 pm  »
Chyba jeszcze bardziej trudno dostępne niż nowe serie?

14
Stare Serie / Odp: Whovianie, jak oglądać?
« dnia: Grudzień 10, 2013, 11:45:46 am  »
Na razie klasycznych Doktorów znam tylko ze słuchowisk, które ostatnio pojawiły się w BBC z okazji 50 rocznicy Doktora. Ale ciekawe, czy te stare serie zostały wydane na DVD? Oczywiście wiadomo, że nie w Polsce, ale może w Wielkiej Brytanii?

15
Free Talk / Odp: Muzyka
« dnia: Grudzień 09, 2013, 06:59:22 pm  »
Ostatnio coraz rzadziej słucham muzyki, a jeśli już, to są to najczęściej soundtracki. Do moich ulubionych należy muzyka z wszystkich części "Władcy Pierścieni".

Strony: [1] 2 3